Коли змінюєш середовище навколо себе, то спочатку багато чого є невідомим та незрозумілим. Особливо, коли мова йде про переїзд до іншої країни. Якщо ж говорити про пошук роботи на новому місці, то питань виникає, як правило, ще більше. В цій статті я розповім про пошук роботи в Польщі та виготовлення всіх необхідних документів для легального перебування в країні. Отже, де шукати роботу, як отримати карту побиту та пройти ці всі етапи так легко, як трамвай їздить рейками у Варшаві.  :-)

Work

   Почнемо з пошуку роботи. Не відкрию Америку, якщо скажу, що цей процес може бути досить тривалим, проте при правильному підході все вийде. В першу чергу, необхідно постійно бути на зв’язку. Якщо у вас немає польського номера, то його варто придбати, крім того ніхто не відміняв Skype чи електронну пошту. По-друге, краще шукати роботу, перебуваючи, при можливості, в місці, де ви плануєте працювати. Це дасть змогу вживу поспілкуватись з потенційним працедавцем після його згоди на інтерв’ю. Для багатьох з них це відіграє неабияку роль. По-третє, варто вивчити польську мову хоча б на рівні розмовної і мати про запас ще одну іноземну (англійська чи іспанська, як оптимальний варіант). І нарешті, останнє, резюме повинно бути написане, принаймні, англійською мовою, а ще краще – мати польський та англійський варіанти. Як приклад, можете глянути моє резюме польською мовою тут.

    Після цих всіх передумов йдемо на сайти пошуку роботи в Польщі та розсилаємо свої резюме. Основних сайтів декілька, там з’являється найбільша кількість вакансій, а оновлення відбуваються практично весь час. Серед них варто виділити:

   Після того, як ви знайшли роботодавця, пройшли співбесіду та готові влаштуватись на роботу, виникають нові нюанси. Для іноземця, що лише збирається почати роботу в Польщі, отримати карту перебування (karta pobytu) дуже проблематично. Вакансія від працедавця повинна пройти біржу праці на предмет конкуренції з польськими фахівцями, необхідна велика кількість документів для воєводства і так далі. Саме тому найкращим варіантом є оформлення заяви про намір доручити роботу іноземцю (доступна тут ). Цю заяву оформлює працедавець в районному бюро праці (PUP-Powiatowy Urząd Pracy), заповнює туди ваші основні дані, а також терміни початку та закінчення роботи, заробітну плата (брутто), професію та вид діяльності. Заява оформлюється безкоштовно протягом буквально однієї години.

   З заявою про намір доручення праці можна сміливо записуватись на подання документів до пунктів прийому анкет від консульства Польщі в Україні. До переліку необхідних документів на національну робочу візу типу “D” також входять:

 • Закордонний паспорт (дійсний не менше 3 місяців з дня подачі з, принаймні, двома вільними сторінками всередині)
 • Внутрішній паспорт (оригінал та копії всіх сторінок з відмітками)
 • Візова анкета заповнена латинськими літерами (можливо в транслітерації)
 • 2 кольорових фото 3,5 х 4,5 см
 • Страховий поліс на 30 000 євро (сума франшизи-не більше 150 євро, зона покриття-Європа,Шенген або світ). Оригінал, копія квитанції про оплату

   Якщо є можливість, краще оформити лист від роботодавця на ім’я консула. Це пришвидшить процес та збільшить шанси на позитивне рішення. Оформлення національної польської візи для українців безкоштовне. В разі, якщо вільних дат у візовому центрі немає, варто спробувати йти напряму до консульства. Таким чином також можна подати документи, але для цього повинна бути обгрунтована причина.

   Отже, всі документи подані. Через 5-7 робочих днів робоча віза повинна бути готова. На основі цієї візи підписується контракт обмеженої тривалості (не більше, ніж на 6 місяців) з працедавцем. Ви спокійно починаєте працювати, але що ж буде через півроку? А буде ще одна бюрократична тяганина. ;-) По закінченні візи ви повинні отримати карту перебування (pobytu).

Карта побиту (перебування)
– це документ, який підтверджує особу іноземця під час його перебування в Польщі та видається на термін до трьох років. Разом з дійсним закордонним паспортом, карта побиту дозволяє багаторазовий перетин кордону без необхідності відкриття візи. На карті вказуються різноманітні дані особи, починаючи від імені та прізвища та закінчуючи ростом, кольором очей та іменами батьків.

Karta_Pobytu

   Підставами для отримання карти побиту можуть бути:

 • Дозвіл на тимчасове проживання
 • Дозвіл на постійне перебування
 • Дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС
 • Статус біженця
 • Потреба додаткового захисту
 • Згода на перебування з гуманітарних міркувань

  Щоб отримати карту побиту треба зібрати досить багато документів. Почнемо з того, що подаватись на неї можна починати вже через 3 місяці після початку праці згідно робочої візи, виданої раніше. Саме такий термін дозволить не зіштовхуватись зі всіма перепонами біржі праці та отримати карту побиту відносно легко. Останньою датою для подання документів на карту є термін завершення вашої візи, тому краще не зволікайте. Рішення про отримання карти перебування приймається протягом 1-2 місяців, після чого вас повинні повідомити про позитивний чи негативний результат розгляду справи. Повідомлення про рішення (decyzja) надсилається поштою на вказаний у заяві адрес. Якщо все добре, то фізичне виготовлення карти займе ще два-три тижні. Проте навіть в такому випадку краще дізнатись номер телефону до відділу у справах іноземців та телефонувати туди напряму. Часом карту можуть виготовити набагато швидше вказаного у рішенні терміну. А як відомо, час – це гроші.

   Інколи виникає ситуації, коли карта побиту ще не вироблена, а віза вже закінчилась. Для того, щоб ви могли легально перебувати та працювати на території Польщі під час цього періоду, в паспорт ставиться ось такий штамп (процесуальна віза).

Narodowa_Stamp.jpg

   Він означає, що ви можете чекати на карту перебування в Польщі і навіть виїхати з неї в країну походження без жодних проблем. Проте повернутись в такому разі можна буде лише з новою одноразовою візою, яку потрібно буде отримати в консульстві Польщі в Україні. Подорожувати територією Шенгенської зони з такою печаткою заборонено.

Для оформлення карти перебування (karta pobytu czasowego) вимагаються наступні документи:

 • 4 екземпляри заповненої заяви про надання дозволу на перебування на визначений час. Заяву можна завантажити тут
 • Закордонний паспорт (оригінал та 3 ксерокопії)
 • 4 кольорові фотографії (мусять бути наклеєні в заявах)

Додатково потрібно подати наступні документи:

 • Договір про оренду житла в Польщі на ваше ім’я  або прописка (zameldowanie) на момент подачі заявки. Може бути оформлена навіть на кілька днів. Процедура займає всього кілька хвилин та здійснюється в районному департаменті (urząd dzielnicy)
 • Договір про працю. Цього разу він повинен бути оформлений на максимально довгий термін (бажано-необмежений). Від цього буде залежати термін дії карти перебування. Він точно не буде перевищувати той, що вказаний в робочому контракті
 • Документ, що підтверджує наявність медичного страхування або покриття коштів роботодавцем будь-яких медичних витрат на території Польщі
 • Формуляр RCA про сплату внесків до ZUS (Закладу Соціального Страхування) за останні три місяці з підтвердженням надання та RMUA (в разі потреби)
 • Довідка про відсутність вас в податковій базі. Можна отримати в будь-якій районні податковій (urząd skarbowy) за тиждень з дати подачі заяви. Приклад її можна завантажити тут

   Подача документів на карту перебування коштує, на даний момент, 440 злотих. Ще 50 злотих потрібно буде заплатити при виробленні бланку карти. Подавати заяву та забирати карту після виготовлення потрібно особисто. При подачі початкових документів проводиться процедура зчитування відбитків пальців.

   Якщо не станеться ніякого форс-мажору (як от замовлення варшавською поліцією нових посвідчень в тій самій друкарні, що друкує карти побиту :lol: ), то не більше, ніж за 2,5 місяці карта буде у вас на руках. Наступаючи на різноманітні граблі, я отримав свою карту лише через 4 місяці, які мусів провести лише в межах Польщі. Сподіваюсь, що інформація викладена вище дозволить вам здійснити всі процедури набагато швидше та ефективніше.

   А які перепони ви зустрічали при роботі закордоном?

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Автостопом до Гавани. Берлін
  Автостопом до Гавани. Амстердам
  Лодзь-гетто польського стріт-арту

  101 коментарі(в) на даний момент.

  1. Наталі Маркітан коментує:

   Дякую за статтю. Дуже корисна інформація!

  2. Pasha Oridoroha коментує:

   Дуже корисна стаття, дякую!!!

  3. Marianna Kluchnyk коментує:

   А які вимоги до страхування? Як квота забезпечення?

   • skaskiv коментує:

    Вас цікавить страхування для візи чи для карти побиту?
    Щодо ZUS, то тут розписано все досить чітко (http://www.zus.pl/seminariaprognozy/default.asp?p=1&id=35). Щоправда сайт польською

    • Mikhail Harasymchuk коментує:

     Якщо я правильно розумію, там вказано суми, які платяться роботодавцем при нарахування ЗП. Т.є. виходить що достатньо офіційної “умови о працє” і білої ЗП? Не підскажете де в такому випадку взяти якийсь документ, що підтверджує сплату цих податків який буде достатнім для подачі документів на карту?

     • skaskiv коментує:

      Цей документ повинна дати компанія, на яку ви працюєте, або бухгалтерська контора (rachunkowa), яка обслуговує вашу фірму, та займається сплатою всіх податків

      • Mikhail Harasymchuk коментує:

       Основне питання було чи необхідно купувати страховку додатково чи достатньо сплати податків. Я є власником фірми і податки сплачую сам. Бухгалтерська фірма подає звіти і говорить скільки і куди платити, буду до них звертатися. Дякую за відповідь.

  4. Vitalii Soiko коментує:

   Богдане, стаття насправді корисна і повчальна. Хотів би запитати. З вашого власного досвіду – поліс медичного страхування потрібно робити на весь період карти чи достатньо, як і у випадку з пропискою, декількох місяців? Дякую.

  5. Володя Курейко коментує:

   Всім привіт :) Якщо поїхати додому, але карти ще немає, як потім повернутись в Польщу? Потрібно нова віза, чи оригінал децизіі і щоб побут був готовий?

  6. Серега Янчук коментує:

   Якщо під час дії робочої візи виїзджати на вихидні до України, чи вплине це на видачу карти побуту?

  7. Orest Kmet коментує:

   Привіт. У мене такі питання, буду вдячний почути відповіді: чи можна їздити по європі по цій карті, і на яких засадах? Якщо я роблю карту на одній роботі, і якщо як тільки зроблю, можна влаштуватися на іншу?? Якщо я мельдування зробив на 3 місяці а потім не буду мельдувати, чи це є обов’язковим?

   • skaskiv коментує:

    Привіт!
    1. З картою можна їздити Європою на тих же засадах, що і з річною максимальною мультивізою, тобто 180 днів перебування в країнах Європи протягом кожного року часу.
    2. Якщо міняєш роботу, потрібно про це повідомити Urzad (максимум протягом 15 днів з дня зміни праці). При цьому рівень зарплати не може бути нижчим, ніж той, на який видавалась карта побиту.
    3. Для карти побиту по роботі мельдування взагалі не потрібне. Його можуть вимагати лише при подачі документів

    • Orest Kmet коментує:

     Дуже дякую за корисну інформацію! Маю ще питання: якщо я отримаю карту і залишу працю, при тому не буду влаштовуватись,наприклад, поїду на Україну або працюватиму неофіційно, потрібно повідомляти уженд? І ще одне, моя карта вже в процесі і на працю прийшло повідомлення що ще одного такого як я немає в польщі) , довго мені ще чекати, подав документи 3 тижні тому? І чи можна буде їздити в англію по цій візі і працювати офіційно в інших країнах? Буду вдячний почути !!!

     • skaskiv коментує:

      В бізнес подорожі так, окремо працювати і влаштовуватись там на іншу роботу-ні. В будь-якому випадку при закінченні роботи, згідно якої видали карту, треба повідомляти уженд. На рахунок часу не скажу, все дуже особисто. Але 2-2,5 місяці то більш-менш стандартний термін, за який видають рішення і друкують карту

  8. Татьяна Попович коментує:

   Стаття корисна і потрібна, але деякі моменти не зовсім зрозумілі.
   Наприклад: “Формуляр RCA про сплату внесків до ZUS (Закладу Соціального Страхування) за останні три місяці з підтвердженням надання та RMUA (в разі потреби)”
   Що воно таке? Якщо можете, поясніть, будь ласка. Буду дуже вдячна.

  9. Оксана Еф коментує:

   Дякую за статтю!;) Може хтось ще підкаже. Я зараз знаходжусь на території Польщі, але з візою не робочою, а звичайною річною шенгенкою. Чи може зацікавлений польський працедавець, мене влаштувати офіційно на роботу??? Але так щоб я вже не поверталась на Україну?!! А тоді на основі працевлаштування, в який найкоротший термін можна вже йти подавати на карту побиту ? Дякую!!!

   • skaskiv коментує:

    Не може влаштувати поки не буде робочої візи. Якщо в нього буде таке бажання, то треба буде поїхати в Україну, подати документи на робочу візу та одночасно скасувати діючу Шенгенку. Я робив рік тому саме таким чином.

  10. Yurka Ostapa коментує:

   Інформативна стаття, Дякую!)

  11. Юра Вінтонів коментує:

   Добрий день !
   Мене інтересує таке питання, мій брат подав на карту побиту, він повинен чекати на території Польщі?
   І чи можна йому поїхати другу країну EC на пару днів як турист?

  12. У меня вопрос открывала рабочую визу через агенство, но так получилось что работаю у совсем другого работодателя в другом воеводстве уже 4 месяц не будет ли проблем при подаче документом на карту временного побуту.От теперешнего работодателя есть umova zlecenie.готов сделать договор на 2 года на работу и договор найма,чтоб я осталась.

   • skaskiv коментує:

    Теоретично проблем бути не повинно, якщо є всі документи від другого роботодавця. Ніде не сказано, що пр зміні праці ви повинні закривати робочу візу та робити нову

  13. Sergei Zavedenko коментує:

   Подскажите пожалуйста! Если оформить карту побуту на фирме на которой проработал 3 месяца! С этой картой я могу работать где угодно или только на этой фирме!!!

  14. Павел Ожанський коментує:

   привіт. я склав папери на карту часового побиту і (працю) на 3 роки. чи буду я змушений прцювати в того працедавца весь цей час. чи ні. прокоментуй будьласка.

  15. Людмила Лукащук коментує:

   Доброго дня! Сьгодні подала документи карту тимчасового побету, мені не поставили печатку. Запитала чому, сказала працівник уженду прийти чере тиждень. Таке буває, чи щось не так?

  16. Доброго дня. Дуже цікава стаття. Але Ви можете мені ще відповісти на одне питання???
   Я вже подав на карту побиту і чекаю на децизію вже два місяці але нічого ще не прийшло а мені буде потрібно виїхати в Україну і яку саме одноразову візу я маю відкрити для того щоб повернутись в Польщу так як в мене моя віза вже закінчилась????

  17. Nadya Ginostra коментує:

   Доброго вечора.
   Подали документи на карту але штампа не поставили. Вже третій місяць без візи чекаємо результат. І виходить що працюєм не легально. Чим керуються ті працівники воєводства ставлячи штамп?? Що може дати право працювати по закінченню візи?

  18. Юрій Барчук коментує:

   Підкажіть мені будь-ласка я здав на карту 17 березня і чекаю вже 4 місяці на децизію, і невідомо який результат, чи ще довго потрібго чекати?

  19. Igor Salabay коментує:

   Доброго дня, цікавить питання якщо отримати карту побиту і за місяць змінити роботу то потрібно виробляти карту побиту знову (на нового роботодавця), чи потрібно надати перелік документів до уженду там де робилась карта про те що роботу змінено (яких???).

   • skaskiv коментує:

    Доброго дня. Нової карти виробляти не потрібно, просто треба повідомити про зміну праці Urzad. Думаю, що підставою для цього мав би бути договір з новим працедавцем

  20. Іра Іра коментує:

   Доброго дні!цікавить таке питання-як що маєш карту побиту, чи можна по ній їздити на Україну,і скільки часу можна бути на Україні?

  21. Viktoriia Mishyna коментує:

   Добрий день! Маю до вас таке запитання. Мені треба виготовити карту часового побиту не для праці, а для навчання. Які для цього потрібні документи і скільки часу потрібно на її виготовлення? Скільки це буде коштувати? Куди звертатись для подачі документів? Моя віза дійсна до 24 вересня цього року. Чи потрібно мені робити zameldowanie? Якщо знаєте якісь деталі, дуже прошу прокоментувати.

   • Yevgen Lebedev коментує:

    Привіт!
    Стосовно Вашого запитання, можу Вас проконсультувати,оскільки робив собі карту по навчанню.
    Процес не такий складний у порівнянні з відкритям карти тимчасевого побиту по роботі.
    Якщо Вас цікавлять деталі,прошу написати всі запитання мені на фейсбук.Все розкажу і якщо сможу покажу))
    Моя сторінка https://www.facebook.com/lebedev.e.andreevich

  22. Доброго дня! Маю таке запитання: Я подала на карту побиту, віза в мене до 24 вересня, маю печатку в паспорті. Чи можу я виїхати в Україну, і 15 вересня буду вертатися до Польщі, мене пропустять на границі чи ні?

  23. Vanya Vanya коментує:

   добрий день!! потрібна ваша порада: працюю в україні і маю роботодавця в польщі який зробить мені умову в польщі. Чи можу я подавати на карту побуту і продовжувати працювати в україні??

  24. Igor Dashko коментує:

   Добрий вечір!хочу спитати:у мене є MRG ,а віза закінчена,повідомлення про карту побиту вже прийшло і дозвіл на одержання є на руках,як мені бути?

   • skaskiv коментує:

    Доброго вечора! Це складне запитання. Згідно із законодавством вам потрібно мати візу,щоб перебувати на всій території Польщі і відповідно забрати карту. Але оскільки з МПР ви можете вільно перетинати кордон, то, звісно, вирішувати вам.

  25. Крістіан Луцюк коментує:

   Добрий вечір! Я хотів би запитати, що робити якщо карта не приходить довго? Куди звертатись? Вона вже була подана у червні 2015 року, але поки ще нема її. Дуже буду вдячний за відповідь!!!

   • skaskiv коментує:

    Доброго вечора! Звертатись в ужонд,де ви подавали документи на карту. Знаю, що там зараз великі черги на документи, тому, в принципі, не дивно, що виготовлення карти займає більше часу, ніж завжди.

  26. Добрий день,
   Маю таке питання: Подав на тимчасову карту побиту,
   віза закінчилась , в паспорті маю печатку.Два місяці по закінченню візи перебував у польщі,і тоді не дочекавшись децизії повернувся в Україну.
   На фірмі мене запевнили що вишлють децизію по місцю проживання в Україні та сказали що з децизією я маю право на отримання безкоштовної одноразової візи. Чи можу я розраховувати на це?

  27. Dea Bella коментує:

   Скажіть хто знає які види мовних курсів будуть підставою отримання карти побиту? чи обов’язково це маэ бути стаціонар? …Якщо я залишу навчання через скільки часу карта побиту буде анульована ?

  28. Dimon Lastovetskyi коментує:

   Доброго дня!!! підскажіть будь-ласка! що це таке і як отримати такий формуляр!???
   Формуляр RCA про сплату внесків до ZUS (Закладу Соціального Страхування) за останні три місяці з підтвердженням надання та RMUA (в разі потреби)

   чи потрібно сплачувати податок перед тим як подавати на карту побиту???

   і ще таке!
   якщо я встроявся на роботу за чотири місяці до кінця візи! я встигну зробити Карту побиту(ну хотя б штамп в паспорті на дозвіл перебування)????

   • skaskiv коментує:

    Формуляр може надати бухгалтер вашого працедавця, це стандартний бланк, про нього повинні 100% знати.Карту побиту зробити до закінчення візи не встигнете, але подати на неї документи і поставити штамп у паспорті-так

    • Julia Kuchma коментує:

     Вкотре перечитую статтю і коментарі та все ж не можу знайти відповіді на свою ситуацію. Вибачайте, я початківець в оформленні документів. Отож, прошу вашої допомоги: віза до 05.10. , зараз я в Польщі і мені залишилось лише 60 днів оскільки решту використала раніше. Документи на карту побиту мені потрібно подати до останнього дня перебування тут чи можна аж до 05.10.? Щоб подавати папери мені потрібно пропрацювати в цього роботодавця, де я зараз працюю, 3 місяці чи це йде мова про загальний стаж роботи в Польщі? Дякую!

  29. Олена Панасюк коментує:

   Доброго дня.у мене перед тим була робоча потім гостьова віза,подавала на робочу дали відмову.тепер подаю на шопінг 7 деним перебуванням..і хочу подавати на карту побиту ,які шанси на те що відкриють..і які потрібно документи з украіни..я чула що крім ссвідоцтва ще потрібно з податковоі і з міліціі брати про те що не судимий і що немаєш проблем з податками в своій державі..

  30. Олена Панасюк коментує:

   Дайте конкретно що від мене потрібно а що вже від роботодавця

   • skaskiv коментує:

    Вибачте, але я вже якийсь час не живу у Польщі, а тому не зможу вам підказати. Спробуйте дізнатись через сайт http://migrant-info.pl або сторінку воєводства,куди ви плануєте подаватись. Як правило, в цій установі досить доброзичливо відповідають на телефонні дзвінки чи електронні листи з питаннями(з мого досвіду)

  31. На карту побуту можна зразу подавати документи з перших днів перебування в Польщі на роботі( за запрошенням)? і якщо так то чи можна буде після отримання карти поміняти відразу роботу.
   І ще чи можна карту отримати на тиреторії України чи тільки в Польщі.

   • skaskiv коментує:

    Наскільки мені відомо, можна подавати через три місяці сплати внесків у ZUS та податків. Як тільки будете мати на руках ці підтвердження-можете сміливо йти у воєводстький відділ праці. Карту можна отримати лише особисто, децизію будь-де, але за картою все одно доведеться їхати самому

    • Прошу допомогти з інформацією. Два місяці тому подав документи на карту, виписав довіренність на отримання моєї карти бухгалтером фірми, на якій працюю, віза закінчилась, приїхав в Україну. По-ідеї, карту мені перешлють кур”єром в Україну. Чи зможу я одразу по чистій, новій карті в”їхати в Польщу без візи? Дякую.

     • skaskiv коментує:

      Наскільки знаю,раніше карту не можна було отримати по довіреності. Якщо правила змінились і вам зможуть переслати карту,то по ній повинні без проблем в’їхати до Польщі

  32. Андрій Максімко коментує:

   добрий вечір.мені пан зробив карту побуту і я хотів би піти з його фірми як що я піду чи зможе він її анолювати.дякую

   • skaskiv коментує:

    Він буде змушений подати дані,що ви вже у нього не працюєте. Карта не буде анульована у випадку,якщо ви знайдете не менш оплачувану роботу протягом 30 днів з дня повідомлення про звільнення з попередньої роботи

  33. Andrii Sinkin коментує:

   Доброго дня! В мене така ситуація, подав на карту побиту, маю штамп від інспектора а карта закінчується за 3 дні і хочу змінити роботу, чи можу змінити роботу? І як це може вплинути на децизію? Чого Буду змушений виїхати на Україну?

  34. Прошу допомогти з інформацією. Два місяці тому подав документи на карту, виписав довіренність на отримання моєї карти бухгалтером фірми, на якій працюю, віза закінчилась, приїхав в Україну. По-ідеї, карту мені перешлють кур”єром в Україну. Чи зможу я одразу по чистій, новій карті в”їхати в Польщу без візи? Дякую.

  35. Ольга Жак коментує:

   Чекаю на карту побуту вже 8 місяців.Потрібно виїхати в Україну.Як отримати одноразову візу і які потрібно документи?

  36. Доброго дня)
   тобто для того щоб зробити карту тимчасово перебування мені потрібно офіційно пропрацювати 3 міс?
   І скажіть чи там потрібно щось платити, якщо так то приблизно скільки і за що?

   • skaskiv коментує:

    Доброго дня) Щоб подати документи на карту потрібно пропрацювати принаймні три місяці. Подання на карту коштує 440 злотих плюс 50 злотих за саму фізичну карту

  37. Andrii Kalyta коментує:

   Доброго дня. Я нещодавно в Польщі, маю умову о праці на 3 місяці і кілька днів… Щоб отримати карту на якомога більший термін, цього вистачить? Чи треба робити нову умову о праці на довший термін?

  38. Підскажіть. Отримав карту побиту. Цікавить де і як спачувати податки?

  39. Зорянка Білак коментує:

   Доброго дня. Підкажіть будь ласка, ми подали документи на карту побиту ще у листопаді 2015 року, досі чекали на відповідь, поїхали туди, а виявилось, що наші документи ще на стадії розгляду. Відмітки у паспорті немає, є документ про прийняття документів на розгляд з печаткою ужонду в наявності. Чи це підійде на кордоні, коли їхати додому на Україну? Чи будуть проблеми?

  40. Анна Ореховская коментує:

   Здравствуйте! Хочу поделится историей из своего жизненного опыта, решила я поехать в Польшу год назад, но первым делом встал острый вопрос о карте побыту. В данном вопросе, я была осведомлена досаточно плохо, поэтому искала поддержки в друзьях, многие мне посоветовали обратится в специальную фирму, которая занимается решением данного вопроса, возможно в будущем кому то понадобится, название компании – Apatris. На удивление, ко мне отнеслись не только уважительно, но и с пониманием, кроме того, специалисты предложили помощь в оформлении документов, и я не могла отказаться. За короткий отрезо к времени я получила карту быта, и у меня ни разу не возникло каких либо проблем связанных с ней.

  41. Iryna Karpiak коментує:

   Якщо отримала відмову у карті побиту ща який час потрібно покинути територію Польщі? Дякую!

   • skaskiv коментує:

    Це залежить від того чи у вас є дійсна віза чи ні. Якщо дійсної візи немає,то покинути Польщу потрібно до того моменту, поки у вас не буде нового документу,який дозволяє перебувати на її території

  42. Ліля Маскаль коментує:

   А де можна прописатися в польщі

  43. Viktoria Kozak коментує:

   Що робити якщо подав на Карту побиту
   Заплатилось за всі послуги
   І от закінчилась віза
   Штамп ніхто не поставив
   І карти побуту немає
   Правник просто як під землю провадився з усіма документами та грошима
   Що робити в такому разі ?

   • skaskiv коментує:

    Якщо всі документи подали,то можна самостійно звернутись в ужонд та попросити,щоб поставили штамп,який дозволить перебувати на території Польщі до отримання карти

  44. Ярина Бубон коментує:

   доброго дня!в мене така ситуація:на карту побиту здала 12.07,поліція приїжала перевірити чи я справді живу по місцю мельдування,в паспорті печатку про зложення внесків маю.Чи можу я працювати в даний момент,чи маю чекати на відповідб з уженду?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.