Дорога крутиться, звивається, немов змія, та не дає ні на секунду розслабитись. Повороти на 180 градусів, довгі підйоми та глибокі провалля тут звична справа. Ірландський Дикий Атлантичний шлях – точно не єдиний в своєму роді. Проте коли відправляєшся в подорож ним, то відчуваєш неначе опинився на краю світу, на межі зеленої землі та синього океану.

Wild Atlantic Way_07

Wild Atlantic Way_09

Wild Atlantic Way_17

   Найдовша туристична берегова дорога у світі тягнеться 2 з половиною тисячі кілометрів(!) вздовж всього західного узбережжя Ірландії. На неї можна витратити кілька тижнів і не побачити всього вартого уваги, але спробувати захопити хоча б невелику частину все одно варто.

Wild Atlantic Way_11

Wild Atlantic Way_22 Wild Atlantic Way_24

   З півночі на південь зовсім недалеко від Атлантичної дороги знаходяться чотири аеропорти, куди літає ірландський лоукост Ryanair: Knock Ireland West, Shannon, Kerry та Cork. Попасти сюди можна з ірландською або британською візою, але у випадку останньої обов’язковим пунктом є транзит через будь-який аеропорт Сполученого Королівства.

Wild Atlantic Way_12

   Великою перевагою Атлантичної дороги є гнучкість у виборі можливих варіантів. Можна почати з будь-якої точки, їхати в довільному напрямку та створювати плани просто на ходу. На Дикому Атлантичному шляху є величезна кількість невеликих радіальних маршрутів, які з легкістю можна вписати в кількагодинну подорож.

Wild Atlantic Way_01 Wild Atlantic Way_02   Саме таким чином я виокремив для себе 150 кілометровий відрізок дороги зі стартом та фінішем у невеликому містечку Тралі, що знаходиться у графстві Керрі.

Wild Atlantic Way_13

Wild Atlantic Way_29

   Дикий Атлантичний шлях захоплює із перших секунд мандрівки. Ще кілька хвилин тому ти розмірено сідав у машину після насиченого робочого дня, а вже зовсі скоро не зможеш відірвати руки від керма, бажаючи встигнути охопити якнайбільше за той короткий проміжок часу, що залишається до темноти.

Wild Atlantic Way_10

Wild Atlantic Way_30

І це зовсім не дивно, адже краєвиди дійсно вражаючі. Тут і друга найвища гора Ірландії – Брендон, і веселки, що вказують на місця захованих скарбів леприконів, і язики суші, що жадібно впиваються у води Атлантики.

Wild Atlantic Way_27

Wild Atlantic Way_28Wild Atlantic Way_31Wild Atlantic Way_05   З погодою мені все-таки пощастило. Сонце змінювалось градом з дощем, а  півострів Дінгл, на якому знаходиться частина Атлантичної дороги під назвою Slea Head Drive, тонув у кольорах веселки.

Wild Atlantic Way_14 Wild Atlantic Way_15

   Проїхавши десь половину шляху, я натрапив на морський причал. Фотографію зі скелями, що оберігають це місце від океанського прибою, часто використовують для відкриток та сувенірів графства Керрі.

Wild Atlantic Way_18 Wild Atlantic Way_20 Wild Atlantic Way_21   Вдалині проглядається небезпечний та красивий пляж. Місцеві розповідали, що буквально за кілька метрів від берегу починається провалля, а оскільки пляж з боків оточений скелями, то відлив моментально затягує тебе в океан.

Wild Atlantic Way_23

Wild Atlantic Way_32

   Західний берег Ірландії крім того, що дуже красивий, ще й неймовірно вітряний. Зі сторони Атлантики часом дує так, що на рівних ногах встояти просто неможливо, що вже говорити про фотографії “з руки”. І як тут живуть люди? :)

Wild Atlantic Way_19 Wild Atlantic Way_25

   Сонце поволі починає заходити за горизонт, а острови, які добре видно з берега, тонуть у його останніх проміннях.

Wild Atlantic Way_08     На горизонті з’являються скелі, які в народі називають “Три сестри”.

Wild Atlantic Way_26   А ти стоїш на краю зеленої землі, один на один з природою та бажаєш хоча б на деякий час затримати цей момент…

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Копенгаген. Казки, хіпі та велосипеди
  Автостопом до Гавани. Початок
  7 питань про Гент

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.