Ситуація, коли є вільний вікенд, а немає ідей, де його провести досить звична. Ми стомлюємось від перебування в одному середовищі, а на довгу відпустку немає часу. В такий момент рятують міста географічно близьких країн, які насправді більш досяжні, ніж нам часом здається. Цією статтею я хочу започаткувати серію під назвою “Тур вихідного дня”, де буду розповідати про місця, в які досить легко та дешево добратись, та в яких можна з задоволенням провести 2-3 дні вільного часу.

   Варшава – ідеальне місто для триденної подорожі. Попри те, що столиця Польщі була практично зруйнована під час Другої Світової війни, вона і зараз зберігає шарм завдяки старовинному центру, який різко контрастує з районом головного залізничного вокзалу, що більше схожий на типовий  американський квартал з хмарочосами та офісами різних корпорацій.

Тур вихідного дня Варшава   Як добратись до Варшави? Зі Львова це можна зробити одним з рейсових автобусів, що відправляються зі Стрийського автовокзалу або поїздом з Перемишля, куди веде дорога через вже такий рідний піший перехід в Шегині. :-) Час в дорозі в обох випадках практично однаковий, а ціна дещо менша, якщо їхати через Пшемисль, хоча економія і не суттєва (автобус коштує 90 злотих). З Києва є варіант того ж рейсового автобусу чи поїзду. Друга опція на порядок дорожча, але безумовно кофортніша.

   Що робити в Варшаві? В першу чергу-гуляти. Центром, старими вулицями, парками.. Lazienki вважається одним з найбільших міських парків в Польщі і займає площу в 76 гектарів. Туди можна піти на пікнік, зайнятись спортом чи просто насолоджуватись тишею в будь-яку пору року. А золотою осінню парк, без перебільшення, перетворюється в казку.

Тур_вихідного_дня_Варшава_12 Тур_вихідного_дня_Варшава_13 Тур_вихідного_дня_Варшава_14

   Коли будете йти туди, обов’язково прихопіть з собою горіхів. В Лазєнках дуже багато білок, які зовсім не бояться людей, та ніколи не проти підживитись. ;-)

Тур_вихідного_дня_Варшава_15

   Як правило, прогулянка містом починається від головного вокзалу Warszawa Centralna, звідки можна без проблем добратись в будь-яку точку столиці на громадському транспорті чи пішки дійти до центру. Майже відразу біля вокзалу знаходиться Палац Культури і Науки, який місцеві скорочено називають “ПеКіН”. Як говорять у Варшаві, піднявшись на оглядовий майданчик цієї будівлі відкривається найкраща панорама на місто, в тому числі і тому, що самого Палацу не видно :lol:  Хоча в світлі нічних вогнів він виглядає, як на мене, дуже привабливо.

Тур вихідного дня Варшава_1   Прямуючи в його сторону, дорога приведе нас в район вулиць Новий Свят і Краківське Передмістя. Звідси починається головний маршрут по місту, який називається Королівським Трактом. По дорозі можна побачити Варшавський університет, президентську резиденцію, костьол святої Анни. Взагалі це найстаровинніший та найцікавіший район міста.

Тур вихідного дня Варшава_0   Врешті дорога приводить до Замкової площі та Королівського палацу, який був збудований лише в 1970 році. Це пов’язано з тим, що після бомбардувань столиці Польщі військами Гітлера від історичного центру залишилось дуже мало, тому більшість будівель прийшлось відбудовувати та реставрувати. Зробили це поляки дуже скурпульозно, згідно оригінальних архітектурних планів, а тому зовсім не дивує, що зараз ця частина міста входить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Тур вихідного дня Варшава_2   За палацом дорога повертає вліво і виводить нас до собору святого Іоанна-головного храму країни, в приміщенні якого поховані члени королівської сім’ї, композитори, президенти та інші видатні діячі Польщі. Трохи далі знаходиться типова для польських міст площа Ринок з великою кількістю цікавих старих будівель.

Тур_вихідного_дня_Варшава_4Тур вихідного дня Варшава_3    Пройшовши її, ви попадете до виходу з Старого Міста –  фортечного муру Барбакан, який багато років захищав Варшаву від нападів ворогів.Тур вихідного дня Варшава_5

   В тому ж районі знаходиться будинок Марії Склодовської-Кюрі, видатної польки, що винайшла два хімічних елемента (полоній і радій) та була удостоєна разом з своїм чоловіком Нобелівської премії. Не побачити його неможливо завдяки ось такому цікавому малюнку.

Тур вихідного дня Варшава_6

   По-друге, варто обов’язково відвідати декілька дуже цікавих будівель культурно-стратегічного призначення. ;-) Першою є Центр Науки ім. Коперніка. Він знаходиться на березі Вісли, зовсім недалеко від центру та головного футбольного стадіону Варшави, який своєю формою нагадує їжака, а вночі переливається кольорами польського прапора.

Тур вихідного дня Варшава_7

   В цьому науковому центрі завжди гамірно, весело та цікаво. Є безліч експонатів, які наочно показують принцип дії того чи іншого явища. Тут можна кататись на велосипеді по віртуальному місті, перевіряти пам’ять, кмітливість, змінювати власний голос, грати музику  на пляшках чи дереві, робити величезні мильні бульбашки чи випробувати свої телекінетичні здібності. Чесно кажучи, я провів там чудові 5 годин часу, так всього і не спробувавши. Тому якщо будете у Варшаві-обов’язково сходіть туди і точно не пожалієте. Вхідний квиток коштує 25 злотих на день.

Тур вихідного дня Варшава_8 Тур вихідного дня Варшава_9 Тур вихідного дня Варшава_10   Ще одним популярним місцем є бібліотека Варшавського університету, що знаходиться відразу біля вищезгаданого центру. Крім кав’ярень та, власне, великої кількості літератури, люди йдуть сюди прогулятись красивим садом, який знаходиться збоку та на даху(!) будівлі бібліотеки.

Тур_вихідного_дня_Варшава_16 Тур_вихідного_дня_Варшава_17

   Якщо говорити про музеї Варшави, то найбільш сучасним з них є музей Фредеріка Шопена. В ньому за допомогою мультимедійних експонатів  можна дізнатись все про життя геніального композитора, відчути атмосферу, в якій він жив, та почути твори майстра, що супроводжуються історією їх створення. Вхід в музей коштує 22 злотих.

Тур_вихідного_дня_Варшава_19 Тур_вихідного_дня_Варшава_20

   Якщо ж є бажання долучитись до історії безплатно, то кращого варіанту, ніж музей Війська Польського, просто не знайти. Він розташований на Авеню 3 травня поруч з найбільшим музеєм живопису Варшави-Народовим. Тут під відкритим небом знаходяться танки та винищувачі, бомбардувальники, гелікоптери, гармати та БРДМи. Впевнений, що цікаво буде не лише хлопцям. ;-)

Тур_вихідного_дня_Варшава_21 Тур_вихідного_дня_Варшава_22

   По-третє, в Варшаві обов’язково варто спробувати місцеву кухню. З одного боку багато хто скаже, що вона дуже схожа на українську і буде правий. Але ті ж наші вареники, які поляки називають “пірогі” (pierogi), в них мають свій особливий смак. Що вже говорити про ковбаси чи журек – мабуть, найсмачнішу зупу, яку я коли-небудь їв. :-P Зробити це можна в одному з багатьох автентичних та оригінальних закладів в центрі міста. Однією з улюблених, як в поляків так і в гостей міста, є мережа Zapiecek.

Тур_вихідного_дня_Варшава_24

   У випадку, якщо ви шукаєте чогось незвичайного в плані їжі, ваша ціль – Momu. Gastrobar. Кухня там одночасно дивує, смакує і взагалі міняє погляд на те, яким може бути “бізнес-ланч”.  Врешті вирішувати вам, тим більше, що цікавих кафе чи кав’ярень в столиці Польщі вистачить не лише на один вікенд (на фото внизу один з ресторанів на вулиці Nowy Swiat).

Тур вихідного дня Варшава_11   На три дні в Варшаві оптимально брати проїзний на всі види транспорту, який коштує 30 злотих. При умові, що ви не живете в центрі і будете користуватись метро, автобусами чи трамваями принаймні двічі на день, такий квиток себе окупить. Тим більше, що ще однією справою, якою варто зайнятись в Варшаві, є похід по магазинах. А до найбільшого торгівельного центру “Аркадії” не так і близько ;-) Наостанок хочеться згадати про фразу-девіз, яку можна побачити в усіх видах транспорту столиці Польщі-“Закохайся в Варшаву!”. Я впевнений, що після вікенду в цьому прекрасному місті, ви відчуєте це на собі. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Як знайти дешеве проживання?
  Баку-місто з трьома обличчями
  Кобулеті,Батумі та Урекі. Море хвилюється раз...

  Один коментар на даний момент.

  1. Volodymyr Vrublevskyy коментує:

   Обожнюю Варшаву. Був там не раз. І Палац Культури – одна із моїх найулюбленіших будов.

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.