Що робити, коли є декілька днів і велике бажання подорожувати? Вирушати в одне з міст, ідеальних по відстані та інтересах. Статтею про Варшаву я розпочав серію “Тур вихідного дня”, де буду намагатись розповісти саме про такі місця. Що ж робити, коли шенгенської візи ще або вже немає? В таких випадках варто краще придивитись до країн, де вона взагалі не потрібна. Однією з них є сусідня Білорусь, країна надзвичайно красивої природи та щирих людей (про узурпацію влади “бацькою” багато сказано на інших порталах).

Тур_вихідного_дня Мінськ_0   Відверто кажучи, ніколи б не подумав, що дорога приведе мене в Мінськ. Але, як кажуть : “Не зарікайся”, а тому після запрошення друзів, ми все-таки вирішили подивитись чим же цікаве це місто, крім надзвичайно добрих і щирих людей. :-) Але про все по порядку.

   Як добратись в Мінськ? До столиці Білорусі з Західної України можна досить комфортно та дешево доїхати поїздом з Чернівців, що прямує через Львів, кожного непарного дня туди і парного – назад. Насправді це зручно, якщо розрахувати свою мандрівку на три дні. Вартість квитка біля 250грн в одну сторону, а дорога в основному займає ніч часу (можна навіть трохи поспати :-D ). З Києва в Мінськ потяг курсує кожного дня, тому добратись зі столиці чи інших частин нашої неньки проблеми не виникне.

Тур_вихідного_дня Мінськ_1

   Який паспорт брати? Якщо дуже хочете, щоб у вас заповнилась чергова сторінка в закордонному паспорті –  можете впевнено брати його. В іншому разі вам буде достатньо звичайного українського, а в поїзді залишиться заповнити невеликий реєстраційний листок (з орієнтовним часом перебування в Білорусі, паспортними даними і т.д.), кожну з двох частин якого потрібно буде віддати при перетині кордону туди і назад. Ця реєстраційна форма видається безплатно провідниками після відправлення потягу.

   Врешті,чим цікавий Мінськ і що там робити?  :-) Подібно до Варшави, Мінськ був дуже сильно зруйнований за часів Другої Світової війни. Але на противагу столиці Польщі, очільники міста, на превеликий жаль, не вдались до масової відбудови старого центру. Тому з точки зору архітектури місто не виділяється старовиною, вузькими вуличками чи бруківкою. Лише в одній частині, під назвою Троїцьке передмістя, можна побачити будівлі XIX століття, різноманітні мистецькі майстерні і кафе та відчути дух довоєнного Мінська. Але цей райончик зовсім невеликий і майже губиться серед величезних будівель білоруської столиці.

Тур_вихідного_дня Мінськ_2

   Мінськ вирізняється широченними проспектами, ідеальними дорогами та чистотою (!). Під час нашої поїздки погода була далеко не найкращою, а в один з днів почалась конкретна заметіль. Яким же було моє здивування, коли я побачив більше десятка одиниць очисної техніки ще до того, як дороги встигли покритись шаром снігу. Ось чого нам однозначно варто повчитись в білорусів.

Тур_вихідного_дня Мінськ_3

   Продовжуючи тему архітектури, неможливо не згадати будівлю Національної бібліотеки Білорусі. Жителі Мінська її недолюблюють, в основному, через те, що будувалась вона за вказівкою Лукашенка. Чесно кажучи, виглядає вона дуже цікаво, хоча, погулявши по ній всередині і піднявшись на дах (вхід на який, до речі, платний), розумієш, що крім “обгортки”, насправді, більше нічого цікавого там немає.

Тур_вихідного_дня Мінськ_4

Тур_вихідного_дня-Мінськ_4_1   Однією з дуже яскравих асоціацій з Мінськом є хокей. Тут його грають всюди, де тільки можна і при першій же можливості. Під час нашого перебування  снігу було вдосталь, тому картину, як на фото внизу, можна було спостерігати досить часто.

Тур_вихідного_дня-Мінськ_5_1   Крім того столиця Білорусі готується до чемпіонату світу з хокею, що відбудеться тут в 2014 році. Будується багато нових льодових палаців, один з яких і , мабуть, найкращий- “Мінськ Арену”, нам пощастило відвідати. Це був перший хокейний матч наживо в моєму житті і, судячи з того, які емоції вирували під час та після нього, не останній :-D Арена насправді вражає, хоча й кажуть, що, скажімо, для концертів вона не надто придатна.

Тур_вихідного_дня Мінськ_5   До речі про мистецтво. Різноманітних турів відомих виконавців, цікавих виступів на великих майданчиках чи клубах в Мінську завжди багато, а ціни на кінопрем’єри взагалі смішні. Навіть в порівнянні зі Львовом, де перший показ коштує порядка 60-70 гривень, вартість в 30 000 білоруських рублів (курс приблизно 1 грн = 1000 рублів) не може не дивувати. Під це можна було б придумати девіз, на кшталт: “Мінськ – столиця найближчої до України держави, де можна хоча б ненадовго, але відчути себе мільйонером”. :-P

Тур_вихідного_дня Мінськ_6

Мінський Оперний Театр

   Чужу країну також можна зрозуміти завдяки їжі. Білоруська кухня не надто відрізняється від української, але якщо буде бажання її спробувати та смачно поїсти, то неодмінно варто сходити в заклад під назвою “Лідо”. Він знаходиться на проспекті Незалежності 49, в самому центрі. Якщо коротко, то це “Пузата хата” по-білоруськи, починаючи від інтер’єру і закінчуючи стравами. Взагалі в Мінську останнім часом почало з’являтись все більше цікавих та затишних кафе, тому якщо ви любите такий відпочинок, то тут для вас обов’язково знайдеться щось особливе. Для прикладу можна навести невелику кав’ярню “Лондон”  на тому ж проспекті Незалежності,18 чи кафе “Моя английская бабушка” на вул. К. Маркса,36.

Тур_вихідного_дня Мінськ_8

Один з небагатьох проявів стріт-арту в Мінську

   Хоча наша поїздка була в холодну пору року, я дуже багато чув про Мінське море – Заславське водосховище, що утворене греблею на ріці Свіслоч, і є одним з улюблених місць відпочинку в Мінську. Раджу обов’язково сходити туди, якщо будете в столиці Білорусі весною чи влітку. Хоча там навіть взимку буває гаряче :-P

Тур_вихідного_дня Мінськ_9

   Насамкінець хочеться поділитись фотосетом “Запретный Минск” – з такої точки зору місто виглядає зовсім по-іншому. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Найкращі музичні фестивалі Європи 2013
  7 причин, щоб подорожувати одному
  Не бійтесь незнайомців!

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.