Уперше побувати в Литві мені довелося минулого року. Тоді я їздила на форум медійників. Тому подорож не можна було назвати туристичною. У столиці Литви – Вільнюсі, мені довелося побути лише 1 повний день. Але і за цей час можна багато чого встигнути.

   Вільнюс дуже маленьке місто. Увесь його вздовж і впоперек пішки можна пройти за 2-3 години. Дивлячись, звісно, якими шляхами ходити і скільки часу витрачати на зупинки.

   Але якщо ви все ж зберетеся туди, то варто пожити в ньому хоча б 2-3 дні, як я зробила уже цього року. Повірте, Вільнюс вартий того.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_01

   Умовно він поділяється на 2 частини: старе місто і нове. Таким розподілом є річка Вільня, або як її називають самі литовці Няріс. Вони не люблять першу назву, бо вона походить із польської мови. А вони стараються всіма способами повернути власну ідентичність.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_02

   Добратися у Литву досить просто. Щодня у Вільнюс їздять прямі автобуси із Києва. Вартість – близько  500 грн в одну сторону. Якщо брати туди і назад буде близько 800 грн. Можна зекономити і поїхати з пересадкою у Мінську. Але воно того не варте, якщо ви реально по дорозі не хочете дослідити столицю Білорусі. Ви зекономите якихось 100-150 грн, але вб’єте купу часу і сил.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_03

   У Вільнюс приїхали ми вранці десь о 8.00. Вокзал уже не спав, а от ближче до центру усе ще було зачинено. Тобто було приблизно 2 години на обмін грошей, пошуки заброньованого готелю, покупки і активації мобільного пакету і усього з цим пов’язаного.

   Поміняти гроші можна у банку Citadele, що знаходиться майже біля виходу із вокзалу (з/д). Обмінюється валюта від Євро і до Гривень та інших маловідомих тугриків. :-)   Курс приблизно один до трьох (лит до гривні).

   Картку в телефон, якщо вам треба користуватися мобільним Інтернетом,  краще купувати Pildyk. Вона коштує всього 4,5 литів (~14 грн) , на рахунку стільки ж + десь за два лити можна підключити на тиждень певну кількість мегабайтів і сидіти в інтернеті скільки влізе.

   Якщо ж у вас є Wi-Fi – заводьте стандартний Labas за 10 литів і радійте життю, ловлячи Інтернет у парках та кафе.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_04

   Звісно, що перш за все з дороги ми хотіли їсти. Тому знайшли першу ж кафешку-ресторанчик, що відкрилася ближче до 10 години, і засіли у ній. Що вразило мене найперше – усі мешканці знають 3 мови: литовська, російська, англійська, часто ще польську та інші мови і відносно вільно спілкуються ними. У всякому разі молоде покоління литовців.

   Їсти там досить недорого. Порції накладають величезні. І взагалі ціни такі ж, як у нас майже на  все.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_05

   У Вільнюсі дуже багато маленьких арт-центрів. Вони знаходяться як у крихітних закоулках, так і на центральних вулицях. Мистецтвом тут просякнуте усе! Усе що не вміщається в галереях показують на вулицях. Я дуже всім раджу їздити туди надихатися.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_06

   Також у Вільнюсі дуже багато храмів. В основному литовці католики, але можна знайти і православні храми. Дуже часто зустрічала людей, котрі моляться просто неба, не заходячи у храм. Прямо на вулиці. А коли триває служба у багатьох костьолах є трансляція служби на колонках у дворі церкви.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_08

   Гуляючи містом можна знайти багато цікавих і, здавалося б, непоєднуваних речей.  Оббиті стіни старих будинків і оздоблені сучасним мистецтвом паркани, маленькі автомобілі і величезна кількість велосипедистів, усміхнені люди і багато безхатьків. Усе це надає якоїсь неповторності і наснаги.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_09

   Також у Вільнюсі є такий окремий квартал, що зветься Ужупіс. Це самопроголошена республіка вільних митців. Щось на кшталт копенгагенської Христианії. Але, чесно, нічого цікавого усередині ви не побачите. Ця частина міста нічим не відрізняється від усього старого району.

   А що дійсно варто відвідати – це берег річки. Адже там запускають повітряні кулі! Одна за одною можна спостерігати як у небо злітають ці величезні штукенції! І, якщо у вас вистачить духу, можна і самому спробувати політати. ;-)

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_10

   А вже біля куль ви можете подивитися і на нове місто. Адже на тому березі розбудовується дійсно новітній центр багатоповерхових будівель банків та офіційних структур.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_11

   Також якщо ви вже опинилися у Вільнюсі вам варто відвідати Тракаї. Це такий собі «мажорний» райончик у передмісті Вільнюса. Їхати від вокзалу десь півгодини автобусом. Ціна – 6 литів. Там ви зможете насолодитися  чарівними краєвидами величезного  озера, замка, та маленьких дерев’яних будиночків.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_12   Ще недалеко від Вільнюса є класний парк.”Парк центру Європи”… Так-так, вони теж вважають, що центр Європи в їхній країні J Загалом, це хвойний ліс. На перший погляд звичайний, але, якщо познайомитесь із ним ближче – побачите ще один арт-об’єкт. Увесь ліс забудований різними скульптурами та іншими прикольними речами.

Вільнюс_місто_мистецтва_і_задоволення_13

   І це ще далеко не останній маршрут куди можна рвонути із Вільнюса. Звідси можна поїхати до Балтійського моря помочити ніжки, познайомитися із столицями двох інших країн Балтики: Ригою і Таллінном. Або поїхати через Варшаву назад в Україну. Вибір за Вами  :-)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Андалусія. Корида, фламенко та іспанський колорит
  Тур вихідного дня: Мінськ
  Нью-Йорк за три дні

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.