В цій статті я хочу розповісти про свою мандрівку в Бельгію. Так як вона вийшла досить провальною, не хотілось би повторювати свої помилки та допомогти запобігти таким же нюансам в інших. :)
Так вийшло, що я ніколи не жив в Україні, не вчився в українській школі. Все своє життя я мешкаю в Росії та єдиний зв’язок з Україною мені дістався разом з моїми “суржикомовними” батьками.
Справа була от яка – зібрався я показати своїй дівчині трохи Європи, маючи на той час який-не-який досвід в мандрівках по нашому континенті. Власне, ми збирались в Бельгію, яку я дуже люблю та поважаю. Справа в тому, що ми як туристи з мінімальним бюджетом, але з величезним бажанням побачити все і за 3 копійки, почали досліджувати інтернет. Я одразу ж купив квитки з Варшави до Брюсселю на літак в Ryanair за пару доларів, купив квитки додому з Ейндховена, квитки на потяг. Як то кажуть – скупився по повній. Звісно, як справжній економний хлопець, я це робив за місяць перед вильотом, а не перед самою мандрівкою..
Сам я живу в Калінінграді, це той відірваний шмат від Росії. Дуже зручний для різного роду мандрівок, адже аеропорти Москви, Варшави, Вільнюсу та Риги всі як на долоні. Наші люди в Європі бувають частіше, ніж на материковій частині Росії, але це так – трохи в сторону від теми розповіді. І от я дивлюсь, що квитки з Варшави в мене на 10 годину ранку, в 12 я вже в Брюс елі. Мене завжди тішили такі часові метаморфози, коли ти нібито в одному місті, а через пару годин вже зовсім в другому з абсолютно “другою” головою та думками й при тому так далеко.. В Варшаву я приїжджав о 5-тій ранку, тож ще була певна купа часу щоб погуляти по столиці Польщи та пофотографувати її ще сонну.. Всі йдуть на роботу з невиспаними обличчями, а ти йдеш назустріч з задоволеною посмішкою та їх фотографуєш – надзвичайно круто. :)

Типові_помилки_мандрівника_01

І от, я, купивши ті всі квитки, занурився в свої справи ще рівно на місяць, щоб потім тріумфально ще раз повернутись в Європу в якості гіда для своєї дівчини. В голові змінювались картини майбутніх моїх екскурсій, а руки виконували побутові справи.
Пройшов місяць дуже насичений на різного роду події, та от вже потрібно збиратись їхати. Я збираю роздруковані квитки, посадочні талони та інші дрібниці. Вписки через Couchsurfing обговорені, план мандрівки придуманий. Ввечері повинен сідати на автобус, який наступного ранку привезе мене в Варшаву, а ще через трохи часу я вже буду в Бельгіі!
І от настає час, щоб позначити мою першу глобальну помилку, через яку мої плани трохи змінились..
ПОМИЛКА 1: завжди перед стартом, перегляньте ще раз всі свої документи та час прибуття в пункти!
Але я ж хлопець досвідчений, навіщо мені таки дрібниці! От в мене в голові і вертілась думка, про 12 годину. Але то час прибуття в Брюссель, а не відльоту! І коли вже була 9 година та ми сіли на потяг в Модлін, я вирішив все ж таки подивитись точний час, дуже здивувався, що через пів години наш літак має відлітати в похмуре небо над Варшавою..
Відійшовши від першого шоку, ми все ж таки вирішили їхати в Модлін, наразі там є безкоштовний вай-фай, можна обговорити майбутню альтернативну версію нашої  подорожі..
Сідаємо в потяг. Він майже пустий. Ну так, думаємо, “Що ж ми хочемо, всі вже давно поїхали на більш ранніх потягах”.
І от приїжджаємо на такий самий пустий вокзал міста Модлін. Сидимо. Думаємо, як би нам може зупинити рейс. Може то подзвонити на вокзал, та сказати що він замінований? Буде трохи більше часу.. Але потім ідея відпадає, зважуючи ні одного “за” та купу “проти” плюс перспективу просидіти декілька років в місцях, з яких не можна мандрувати навіть в сусідню камеру без дозволу, відмовляємось від цієї шаленої ідеї, яка залетіла в голову, та ще швидше з неї вилетіла.

Типові_помилки_мандрівника_02_Modlin
Сидимо на вокзалі. 10 хвилин, 15, 30. Мало того, що не приїжджає шатл-бас до аеропорту, так ще й новий потяг з Варшави привіз лише одного колгоспника, та бабусю з відром та сапкою!
Підхожу до порожньої каси. Через декілька хвилин знаходжу там тітоньку, в якої на ламаній англійській починаю питати, де всі шатли. Бачу, що ми не дуже добре розуміємо одне одного, то ж питаю в своєї супутниці, щось російською, після чого наша касирка починає говорити з нами також нею. А кажете, англійська інтернаціональна.. В східній Європі, це ще під великим питанням, радянський слід ще довго буде з ними:)
І от вона нам говорить, що, ви мої друзі приїхали не за адресою. Тому що наш аеропорт вже як два тижні не працює, та всі літаки летять в аеропорт Шопена. Через те вона і відчуває себе так добре та гарно без туристів та купи людей.. На автоматі я ще трохи гучно розказую їй, що так робити не можна та інше. Але до мене приходить друге правило, яке я тепер вивчу на все життя.
ПОМИЛКА 2: уважно читайте всі e-mail’и, які приходять вам з авіакомпаній чи компаній, якими ви подорожуєте.
З раянейром в мене було так. Купив квиток за 3 копійки, прислали листа з рекламою різних роду сервіса: готелі, оренда авто і т.д. за 100 доларів.. Звісно, через декілька днів, коли ці листи все приходять та приходять, вони моїми руками оминали мою поштову скриньку та летіли одразу в смітник навіть не будучи переглянутими..

Типові_помилки_мандрівника_03
І от сижу я в Модліні без жодної ідеї, як мені врятувати свою подорож, та й думаю: може варто було читати ті e-mail’и чим тепер сидіти тут, коли мій літак вилетів з іншого аеропорту, поряд якого я проходив декілька годин тому…

   Ці помилки, яки були зроблені мною, я все ж таки відношу не до відсутності досвіду, а до його присутності, проте в невеликій кількості. Це схоже на те, коли молодий водій вже не переживає за своє водіння та стає занадто самовпевненим. Так само і в мандрах.

  Але з цих речей можна зробити ще один висновок, при тому досить позитивний.Такі форс-мажори приводять нас до того, що наступного разу ці помилки просто не стануться адже це стало наукою для нас. Наукою, яка завдає фінансових втрат, але нас не вбиває, а робить ще сильнішими, розумнішими та кмітливішими! Тож тільки в мандрах можна набратись досвіду, який буде з нами все наше життя!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Копенгаген. Казки, хіпі та велосипеди
  Miyvarxar,Грузія!
  7 причин, щоб подорожувати одному

  5 коментарі(в) на даний момент.

  1. sasha stupakovska коментує:

   саме такі фейли найцікавіше потім розповідати і згадувати, по-моєму :)
   я от досі не можу забути як мене мало з потяга на кордоні Молдова-Україна не висадили. без грошей. о 2 ночі. бо, виявилось, що там хоч і не треба віза, але треба реєструватися, якщо перебуваєш більше 3 днів у країні….))) тепер це смішно, а тоді я мало не на колінах просила випустити мене із країни…))

  2. skaskiv коментує:

   Як кажуть,треба бути готовим до всього і мати план “Б”, а деколи і “В” :) Але завжди надіятись на краще..

  3. Alexander Gulak коментує:

   Класно, що не втратив зв”язку з Україною

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.