Чи доводилось вам бувати у країні, якої насправді немає? А чи знаєте, що Україна межує з такою? Не вірите? Тоді ця розповідь саме для вас.

   Придністров’я – це землі, що пролягають між Республікою Молдова та Україною. Лише двадцять років тому тут точилася кривава боротьба за незалежність від Молдови, а зараз це невеличке державне утворення, яке ніхто у світі не визнає. Виключенням є лише Абхазія та Південна Осетія, які пройшли схожий шлях відділення від Грузії.

   Досить часто Придністров’я прирівнюють до українського Криму, але це зовсім різні речі. Це дійсно окрема країна. У них є свій президент і парламент, у них є власна валюта і навіть паспорти. Хоча останні знову ж таки ніде не визнаються. Для виїзду за кордон кожен придністровець має «запасний» паспорт – Молдови.   А ще Росії, України, часто Румунії, Болгарії чи Туреччини. У більшості мешканців цих земель мінімум по 2-3 паспорти.

   Потрапити у Придністров’я досить просто. Можна або з Молдови на автобусі приїхати, або пішки з України перейти. Я обрала другий варіант. По-перше, я спочатку ніжилася біля моря в Одесі, а , по-друге, він більш екстремальний, а тим самим цікавий. Пішохідний перехід називається «Кучурган-Первомайськ».
Придністровя_Країна_якої_не_існує_01

   До нього із Одеси можна доїхати автобусом. Від Привозу (головного ринку Одеси) маршрутка у тому напрямку відходить майже щогодини. Коштує близько 30 грн. Їхати приблизно 1,5 години. Однак варто не забути попросити водія аби він сказав де саме виходити, оскільки «Перехід» не є кінцевою зупинкою жодного із рейсів. Коли вийдете із маршрутки, то вам треба буде пройти ще кількасот метрів, однак ви одразу зорієнтуєтесь у якому напрямку рухатися. Навіть на прохолодному початку весни (я там була в перших числах березня) надзвичайно багато людей переходять кордон несучи на собі величезні сумки, тягнучи візки навантажені величезною кількістю усякої всячини.
Придністровя_Країна_якої_не_існує_02   На сам перехід я витратила максимум півгодини. Але місцеві говорять, що деколи доводиться стояти по кілька годин. Хоча Молдова (а по всім міжнародним законам Придністров’я – це все-таки частина Молдови) і не вимагає від громадян України візи, по внутрішньому паспорту сюди не потрапити. Тому не забудьте вкинути у сумку закордонний документ, у який ставте усі штампи, що вам пропонують, бо вони можуть вам дуже допомогти у цій непевній місцевості. Перевірено на власному досвіді.

   Від самого кордону їдуть маршрутки до двох найбільших міст Придністров’я – Тирасполя та Бендер. Тому ви самі можете визначити із якого з них розпочати знайомство із цією країною. Я б радила спочатку їхати до Бендер, хоча сама перше, що відвідала був Тирасполь. Раджу саме такий маршрут, бо по-суті в Бендерах нічого дивитися.
Придністровя_Країна_якої_не_існує_03_01   Ззовні це містечко нагадує середньостатистичний районний центр великого українського села. Одна центральна вулиця, низькі дво-триповерхові будівлі, багато дерев, довкола бігають коти та собаки, люди пересуваються в основному пішки, або чекають на громадський транспорт.
Придністровя_Країна_якої_не_існує_03

Придністровя_Країна_якої_не_існує_04   Я їхала просто подивитися де ж помер (за легендою) один із моїх улюблених гетьманів України – Іван Мазепа. Але натомість побачила справжні бойові танки, по місту ходять справжні військові зі зброєю, які готові розпочати бій у будь-який час доби. Це російські миротворці, які ніби обороняють спокій і свободу придністровців. Уже двадцять років їх контингент тут співіснує пліч-о-пліч із місцевими. До речі, якщо у вас є камуфляжний одяг, не варто його одягати. Можуть неправильно зрозуміти.

   Також, якщо у вас є журналістське посвідчення, де дуже ним тут світіться. «Великий брат» слідкує за вами. Дуже раджу подивитися чеський документальний фільм про Придністров’я – «Твердиня». У ньому говориться про те, що співставлення цивільних жителів і працівників КДБ – 1:1. Хочете вірте, а хочете ні, але, думаю, десь так воно і є.
Придністровя_Країна_якої_не_існує_05   Найвідомішою історичною пам’яткою Бендер є фортеця, яку збудували за часів Османської Імперії. Туреччина – ще одна країна, яка залишила величезний відбиток на історії Придністров’я. Однією із народностей, яка тут проживає є гагаузи. Гагаузи – нащадки турків. У них є власна мова (чимось схожа на турецьку), власні школи, община. І… Вони хочуть створити власну державу у цій і так невизнаній країні.

   Загалом же тут повсюди процвітає бідність і безробіття. Кожні сто-двісті метрів висять величезні банери із пропозицією «легальна робота в Європі, Росії, Туреччині». І щоб більше дізнатися про усе, що відбувається довкола, треба просто заговорити із людьми. Вони тут дуже доброзичливі і говіркі, але у Бендерах трошки залякані. Тому краще сісти на тролейбус, який за півгодини довезе вас до Тирасполя – столиці Придністров’я.
Придністровя_Країна_якої_не_існує_06   Центральна площа цього невеличкого міста досить широка і по ній приємно прогулятися туди і назад, швиденько оглянути кілька пам’яток і церков. Але, знову ж таки, нічого надзвичайного ви не побачите.

Придністровя_Країна_якої_не_існує_09

   Хіба що повсюдні елементи радянської епохи: великі лотки із квасом, багато пам’ятників військовим діячам. І газети! Головна газета «Приднестровье» – це просто звітування перед «партією», що зробили і що ще зроблять у цій «прекрасній, вільній і незалежній країні». Пропаганда тут процвітає :)

Придністровя_Країна_якої_не_існує_07

Придністровя_Країна_якої_не_існує_08   Тож, якщо ви хочете дізнатися як все виглядало за Радянського Союзу, вам просто необхідно заглянути на екскурсію у Придністров’я, а звідти заодно і в Молдову заїхати. Це зовсім недалеко від нас, але так по-іншому..

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Тур вихідного дня:Чернівці
  7 питань про Гамбург
  7 причин, щоб подорожувати одному

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.