Яке місто спадає на думку, коли мова йде про Італію? Думаю, що не помилюсь, якщо скажу, що більшість відповідей будуть з переліку: Рим, Венеція, Флоренція, Мілан. Навіть Піза, в якій крім похиленої вежі більше нічого вартого уваги і немає, буде серед відповідей частіше, ніж Турин. На жаль, у мене немає цьому пояснення. Але я знаю точно, що вдячний долі за те, що вона мене привела в столицю П’ємонту.

IMG_6050-2

   Коли ми вирішили їхати сюди, то я не чекав нічого особливого. Але саме тоді, коли нічого не очікуєш, набагато приємніше дивуватись раптовим відкриттям. Ще з 16 століття Турин обрали своєю столицею герцоги Савойські, які і привезли з французького Шамбері до Турину Плащаницю, яка зараз відома як Туринська. По-справжньому місто розцвіло в 18 столітті, коли його зробили центром Сардинського королівства. Місцеві королі бажали не відставати від Парижу, а тому запрошували відомих на той час архітекторів для розширення міських площ, будівництва палаців та заміських замків-резиденцій, взірцем для яких мав слугувати Версаль. На жаль чи на щастя, але архітектурний ансамбль Версалю не було скопійовано, а Турин отримав своє унікальне європейське лице. На сьогодні на території Турину та П’ємонту знаходяться 15 королівських резиденцій, які внесені до спадщини ЮНЕСКО.

Замок Ступініджі

Замок Ступініджі

Замок Валентіно

Замок Валентіно

   Гуляючи по Турину, неможливо не звернути увагу на те, що там багато парків. І якщо парк Пелеріна є одним з найбільших в Італії, займаючи площу в 83 гектари, то парк Валентіно – однозначно найказковішим місцем у всьому місті. Він дійсно може вважатись витвором мистецтва: різноманітні фонтани, переходи між різними частинами парку, замок Валентіно і середньовічна фортеця, яка насправді була збудована до виставки 1884 року-все це залишає незабутнє враження.

Genoa_Torino 147-2

turin_3

   Рухаючись до центру міста, обов’язково впаде в очі вежа Моле-Антонелліана, збудована ще за часів, коли Турин був першою столицею об’єднаної Італії. Вежа вже давно стала символом міста. А спочатку планувалось, що це буде головна синагога країни. Проте після того, як бюджет будівництва зріс, єврейська община відмовилась від претензій на неї. Тепер тут знаходиться Національний музей кінематографу, що не дивно, зважаючи на те, що Турин-місце заснування італійського кіно.

turin_4

   Турин – молоде і активне місто. Воно вважається європейським центром сучасного мистецтва за рахунок величезної кількості фондів, ескпозицій, пам’ятників і галерей. Також тут знаходиться один з найбільших університетів Італії, який був заснований ще в 1404 році.

turin_5

turin_6

   Також місто не забуває і про розвиток туризму та інфраструктури. По всій території Турину розташовані велосипедні стоянки, а в центрі є декілька туристичних інфоцентрів. В одному з яких, оригінально оформленому як карта центральної частини міста, мені допомогли роздрукувати необхідні документи.

IMG_6425-2

   Ще одна річ, яка вирізняє Турін серед інших італійських міст – це портики. Їх можна побачити багато де, але лише в Туріні вони є невід’ємною і, мабуть, найважливішою складовою архітектурного ансамблю міста. Загалом довжина туринських портиків складає 18 (!) кілометрів. Завдяки ним по місту можна спокійно гуляти в дощ без побоювання промокнути :-P

IMG_6029-2

   Моя мандрівка Турином закінчувалась залізничним вокзалом, де я мав сісти на потяг до Мілану. Як виявилось, вокзал-далеко не найбезпечніше місце в місті (хоча хіба десь інакше?), тому я б не радив нікому вештатись біля нього в вечірній час.  Великим плюсом є те, що при наявності квитка на ранковий поїзд (а мій відправлявся в 5 ранку), ви будете мати можливість залишатись в приміщенні вокзалу і після його закриття  ;-)

Сподіваюсь, що моя розповідь дасть поштовх комусь приїхати і побачити це все на власні очі. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  9 книг про подорожі, які варто прочитати кожному
  Казахстан. Гдє-гдє? В Карагандє!
  Де краще зробити шенген візу?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.