“London is a capital of Great Britain”. Цю тему проходили всі, хто вивчав англійську в школі. Саме тому Трафальгарська площа, Тауер та Біг Бен ще з того часу щось для нас важать. Проте, як це часто трапляється, величезна подібність європейських міст починає надоїдати, а дивитись на старовинні собори та замки вже немає сил..

   Від мандрів хочеться в першу чергу вражень від справжнього життя, а в туристичних місцях його надзвичайно мало. Саме тому “живі” райони, неформальні тусовки, купа вуличної їди та мистецтва приваблюють все більше і більше людей.. Про Шордіч та Кемден Таун пишуть досить багато, але жоден текст не зможе передати атмосфери цих місць. Два райони, що знаходяться на півночі британської столиці, ніби випали із загального пазлу та були взяті десь в іншому місці..

Shoreditch_Camden_16

   Шордіч розпочинається з Old Spitalfields Market-місця, де можна добре поїсти, закупитись хорошим вінтажним та дизайнерським одягом чи елементами декору. Найстаріший ринок Лондона не розчаровує, а особливо цікаво там буває у вихідні.

Shoreditch_Camden_01

   Центральна вулиця Шордіча, Брік Лейн, колись була однією з найбрудніших в Лондоні, тут всі добре знали, що таке бідність, проституція та криміналітет. Після хвилі еміграції район заселили бангладешці, з того часу тут з’явилось багато забігайлівок з азійською кухнею, а назви вулиць та провулків продубльовані бенгальською мовою.

Shoreditch_Camden_03

   Здавалось би звичайний, на перший погляд, будинок виявляється мечеттю.  До цього тут знаходилась спочатку синагога, а потім і християнська церква. Часи міняються, жителі району теж, проте призначення деяких будівель залишається незмінним.

Shoreditch_Camden_02

   З часом район став притягувати до себе митців. Коли в 1988 році розорилась одна з найбільших англійських пивоварень 19 століття – Трумена, її простір почали використовувати для різних закладів та галерей. Через 10 років тут пройшла перша виставка молодих дизайнерів.

Shoreditch_Camden_04   Shoreditch_Camden_05

   Весь район наповнений неймовірною кількістю стріт-арту та графіті. Деякі екземпляри просто шикарні. Малюнки графітера Roa, що родом з бельгійського Гента, прикрашають будинки не однієї столиці світу. Лондон теж не залишився осторонь..

Shoreditch_Camden_06 Shoreditch_Camden_06b

   Ще одним відомим графітером, роботи якого можна побачити в Шордічі, є Space Invader. Дуже багато його творінь можна знайти в Парижі та Маямі, а в мережі навіть проходить турнір серед фанів, що знайдуть найбільшу кількість його інсталяцій.

Shoreditch_Camden_08 Shoreditch_Camden_09

   А цю роботу Alexandre Farto, більше відомий як Whils, видовбав прямо в стіні будинку. Неймовірна праця та результат, як на мене..

Shoreditch_Camden_10 Shoreditch_Camden_11

   Проте вуличне мистецтво не завжди подобається владі. Досить часто роботи замальовують, адже багато авторів не погоджують свої плани з керівництвом Лондона.

Shoreditch_Camden_22

  Одного разу на стіні в Шордічі з’явилась мітка – “Buff this” (Замалюй це). Наступного дня відповідальний працівник лондонської комунальної служби побачив її та замалював. Через день ця мітка з’явилась знову, а крім неї додалась ще одна “…and this” (…і це). Працівник ЖЕКу прийшов та замалював обидві. Ще через день історія повторилась, але міток було вже декілька. В результаті на четвертий день вся стіна була в таких мітках. Комунальник зрозумів в чому справа, але вже нічого не міг вдіяти. Замалювавши всі мітки, так як і треба було згідно правил, в нього вийшов знак питання. :lol: Так в Шордічі з’явилась спільна робота майстра графіті та влади, яка з ним всіляко бореться.

Shoreditch_Camden_12

   Проте Шордіч – не єдине місце, що випадає з нашої уяви про Лондон. Камден Таун дивує зовсім не менше. Район, де, здається, можна купити абсолютно все, вражає з самого початку знайомства. Такої креативності у рекламних вивісках не доводилось бачити поки ніде більше.

Shoreditch_Camden_13 Shoreditch_Camden_14 Shoreditch_Camden_15

   В Камден Таун можна спокійно провести цілий день. На місці старого причалу тут збудували ринок Camden Lock, а там, де колись були елітні конюшні, тепер працює Stables Market. Досить незвично бачити магазини в стійлах для коней, проте виглядає це, як мінімум, ефектно.

Shoreditch_Camden_21

Shoreditch_Camden_20

Shoreditch_Camden_24

      Теж варто зайти в магазин CyberDog, що знаходиться недалеко від конюшень. На жаль знімати там не можна, проте навіть в такому випадку вдалось зробити там кілька фото. Проте жодне з них не передасть того божевільного підходу до організації магазину та речей, що там продаються. Як кажуть в Англії, must-see!

Shoreditch_Camden_23a

Shoreditch_Camden_19

   Район Камден також інколи порівнюють з Амстердамом. Це все завдяки каналу, що знаходиться поруч з двома ринками, та тому, що курять в його околицях відвідувачі. :-)  Як би не було, проте це чудове місце, щоб взяти на винос щось із вуличної кухні, сісти на один з багатьох моторолерів, вмонтованих в столики на березі водойми, та спостерігати за заходом сонця.

Shoreditch_Camden_17 Shoreditch_Camden_18

   Шукайте альтернативу туристичним місцям і ваші подорожі будуть ще більш неймовірними та незабутніми. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Магія Карпатських гір
  Местіа:Чалааді,Корулді та історія Сванетії
  12 спогадів про Уганду

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.