Мабуть, всі, хто перетинав кордон України з державами, куди нам потрібна віза, хоча б один раз відчув на собі всю повноту турботливого ставлення митників до нашого з вами часу. Подекуди  ми змушені стояти на межі з сусідніми країнами по кілька годин. І це стосується не лише приватних поїздок чи туристичних автобусів. На моєму досвіді були переїзди в маршрутному автобусі, який тримали вночі на пустому (!!!) кордоні декілька годин. В такі моменти починаєш задумуватись над тим, щоб хоч якось змінити ці “приємні” години на будь-що інше.

   Скажу наперед, що пункт пішого переходу в Шегині не є панацеєю від хамства людей навколо чи спроб заробити на вас на рівному місці, але, при розумінні того, як все відбувається, ваш перетин кордону суттєво зменшиться в часі і в витрачених грошах.

   Отже, по порядку. Добратись до кордону найпростіше маршруткою Львів-Шегині, що відправляється практично кожну годину від автостанції, що біля головного залізничного вокзалу міста Лева. В них ви не знайдете телевізора чи відкидних крісел, але дорога гарантовано не займе у вас більше двох годин і 25 гривень(якщо звісно без інфляції ;-) ). Розклад автобусів можна дізнатись за цим телефоном – (032)-238-83-08 або подивитись тут.

   Маршрутка прибуває на зупинку в Шегині, від якої потрібно пройтись ще 200 метрів попри кантори, будки з страховками та магазини, щоб в кінці звернути направо в сторону пункту пішого переходу. Як правило, з української сторони на вихід черги бувають рідко. Хоча одного разу, саме тоді, коли я дуже поспішав, (знайомо чи не так? :-D ) на обох пропускних пунктах утворилась черга – по 100-150 чоловік кожна. От тоді на горизонті з’явились місцеві “підприємці” з пропозиціями перевести чи перевезти мене через кордон за символічну плату-від 60 грн за піший перехід до 150грн за переправу автомобілем. Що цікаво, під пішим переведенням малось на увазі пропхати бажаючих через бокові двері митниці в натовп злих людей, які вже давно чекають, щоб той пункт нарешті пройти. Після того на кордоні ще довго чулись нотації та прокльони в бік людей, що спокусились заманливою пропозицією. Але це поодинокий випадок на українському боці. Останнім часом там і черг практично немає. На фото нижче видно привітний напис з українського пункту пропуску Шегині.

Enter

   Перетин польської частини кордону завжди менш приємний. З одного боку, людей формують в групи, щоб не утворювалось штучного хаосу, а з іншого-після українського боку їх там збирається завжди достатньо для того, щоб мати час постояти і подумати про все на світі:-) Ці скупчення пояснюються великою кількістю місцевих “перекупників”, що несуть в Польщу цигарки чи алкоголь. Дехто з них повторює це практично кожного дня. Ось до речі фото з польської сторони кордону, на якому є і такі підприємці.

border

   Для того, щоб перетин польського пропускного пункту Medyka (названого в честь села, що знаходиться по той бік кордону) був швидким, достатньо знати лише про одну умову. Якщо у вас є квиток на поїзд чи літак  в/за межі Польщі, то прикордонник пропустить вас без черги(!). Оскільки раніше можливості купити білет на польський поїзд через інтернет не було, то я роздруковував звичайний розклад руху і це спрацьовувало. Але такі варіанти згодяться, коли немає альтернатив. З недавнього часу на польські поїзди можна купувати квитки онлайн. Тому, щоб не простоювати на кордоні, достатньо зайти на сайт польської залізниці і замовити собі потрібний квиток. Ось, до речі, посилання на їхній сайт. Є сторінки на різних мовах, в тому числі і російською, хоча назви треба вводити латиницею.

   “Що ж робити після перетину кордону?”-спитаєте ви. Відразу після виходу з прикордонної зони, на автомобільній зупинці, стоїть приватний маршрутний автобус, який після заповнення всього за 2 злотих довезе вас до Перемишля. Якщо ж ви любите точність, то біля супермаркету “Biedronka” є зупинка рейсового автобусу, який запустили після Євро-2012. Проїзд в ньому коштує 2,5 злотих, а графік можна знайти тут.
Тепер перейдемо до того, що стосується витрат. Я не буду далеко ходити і приведу приклад Кракова. Прямий автобусний рейс зі Львова туди коштує 300 грн і займе у вас 8 годин в дорозі. Найдешевший квиток на прямий поїзд буде вам вартувати вже 450 грн, хоча займе всього 6,5 годин. Якщо ви скористаєтесь пішим переходом, то вартість поїздки у вас вийде близько 150 грн (потяг до Кракова зараз коштує 42 злотих), а по часу при правильному плануванні не займе більше добирання іншим видом транспорту. Вибір за вами,щасти! Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Музей геніального дивака
  7 питань про Гданськ
  12 спогадів про Уганду

  7 коментарі(в) на даний момент.

  1. Volodymyr Vrublevskyy коментує:

   Використовуємо цей пункт перетину для подорожй автостопом. Про квиток і пройти без черги не знав. Дякую.

  2. Helena Galchuk коментує:

   Скажите, пожалуйста, во сколько начинают ходить автобусы Шегини – Львов.

  3. Анна Бабич коментує:

   А чи можна поблизу границі купити товари і отримати фактурний чек?

   • skaskiv коментує:

    Наскільки мені відомо так. Якщо не вийде це зробити на кордоні в Бедронці, то до Перемишля їхати всього 15хв, по дорозі є торгові центри типу TESCO, де з цим проблем точно не буде.

  4. Andrzej Andrzej коментує:

   Півроку тому(грудень 2014) за маршрутку Шегині-Львів я заплатив 27 гривнів. Пшемишль-Медика стандартно 2 злотих.

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.