В кожного є свої правила подорожей. Хтось їх систематизує, а хтось не звертає на них належної уваги. Я б хотів поділитись з вами правилами подорожей всесвітньо відомого письменника Пауло Коельйо. З ними можна не погоджуватись, але в них однозначно щось є.paulo_koelho

1. Уникай музеїв. Порада може здатись абсурдною, але давай подумаємо: коли ти знаходишся в чужому місті чи не цікавіше було б дізнатись його теперішнє, ніж його минуле?
Люди відчувають себе зобов’язаними ходити по музеях, бо їм з дитинства прищеплювали цей спосіб торкнутися культури. Звичайно, важливо ходити в музеї, але ти сам повинен знати, що хочеш побачити, інакше ти покинеш їх з відчуттям, що побачив декілька дуже важливих речей для свого життя, але сам не знаєш яких саме.

2. Ходи в бари. Саме там можна побачити життя міста. Я не маю на увазі дискотеки, а ті місця, де зустрічаються місцеві, говорять про Бога та всесвіт і завжди відкриті для розмови. Якщо хтось починає розмову, то вступи в неї, навіть якщо тема буде здаватись нецікавою. Ти не побачиш красу дороги, якщо будеш дивитись на неї через прочинені двері.

3. Будь відкритим. Найкращими гідами є місцеві жителі. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на туристичну агенцію. Просто вийди на вулицю, вибери людину, задай їй питання на зразок: як пройти? Якщо це не вдасться з однією, вийде з іншою, і тоді, я запевняю, ти знайдеш прекрасний супровід на цілий день.

4. Подорожуй один або, якщо ти одружений або заміжня, з парою. Тільки так можна по-справжньому покинути свою країну. Якщо ти подорожуєш групою, то тільки симулюєш подорож в іншу країну, при цьому продовжуючи говорити своєю мовою, слухаючи вказівки гіда і більше думаючи про розмови в групі, ніж про те місце, куди власне ти приїхав.

5. Не порівнюй. Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоту, ні якість життя, ні транспорт. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб довести, що ти живеш краще. Знайомся з життям інших і знаходь те, чому ти можеш в них навчитись.

6. Усвідом, що тебе всі розуміють. Якщо навіть ти не говориш на мові тієї країни, не бійся: я бував в багатьох державах, де не міг висловитись за допомогою слів, але все одно знаходив допомогу, діставав важливі поради і навіть знаходив друзів. Дехто просто боїться заблудитись під час подорожей, якщо буде один. Достатньо просто мати в кишені візитівки готелю чи, на крайній випадок, скористатися послугами таксі, підсунувши візитівки готелю під ніс водію.

7. Не роби надто багато покупок. Трать гроші на такі речі,які тобі не прийдеться носити: квитки в театр, відвідання ресторанів, екскурсії. В наш час глобального ринку і інтернету можна купити все і не доплачувати при цьому перевантаження.

8. Не намагайся проїхати світ за один місяць. Краще залишитись на чотири чи п’ять днів в одному місті, ніж відвідати п’ять міст за тиждень. Місто можна порівняти з капризною жінкою, якій потрібен час, щоб показати себе зі всіх сторін і дати себе звабити.

9. Подорож – це пригода. Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе незнайому церкву, про яку раніше ніхто не чув, ніж відправитись в Рим з відчуттям обов’язку відвідати Сикстинську капелу. Сходи і туди, але поблукай провулками, відчуй свободу і знайди те, про що ще сам нічого не знаєш, і що, можливо, змінить твоє життя.

А які ваші правила подорожей? ;-)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Давид Гареджі. Шляхами колишньої слави
  Швейцарія. Перша зустріч
  Автостопом до Гавани.Скандинавія

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.