Колись ми всі читали або принаймні чули про те, як герой роману Сервантеса – Дон Кіхот, боровся з вітряками. Вони ввижались йому монстрами, яких він був зобов’язаний побороти. В Нідерландах слідів Дон Кіхота не було, зате вітряків та примар тут більше ніж вдосталь. В Голландії вітряки використовуються для перепомпування води та висушування боліт, а оскільки води тут багато, то і вітряки можна зустріти практично в кожній частині країни.

IMG_5641

   Що стосується примар, то за ними туристи тягнуться нескінченною чергою в Амстердам. З 1 січня 2012 року це єдине місто в країні, де продають легалізовану тут марихуану та гриби людям без нідерландського ID. В інших містах вас просто ввічливо попросять вийти з кофешопу.

7

   Як на мене, набагато цікавіше явище в Голландії – велосипеди. Все-таки траву (хоч нелегально, але) продають і у нас. А от до дійсно здорового способу життя ми, на жаль, прийдемо ще не скоро. Нідерланди – це рай для велосипедів. Тут їх як мінімум по одному на жителя країни, а права велосипедистів стоять вище всіх інших. Велосипедні доріжки та паркування для залізних коней обладнані практично всюди, що ніби підштовхує сісти в сідло і їхати. Кататись в Голландії на велосипеді – одне задоволення.

1   IMG_6885

   Для подорожей по країні найкраще використовувати два способи. Першим є купівля так званої транспортної карти ov-chipkaart, яку можна поповнювати і використовувати у всіх можливих видах транспорту. Для прикладу, в Ейндховені стандартний проїзд становить біля 3 євро, в той час як з карткою ціна буде коливатись від 1 євро і вище. Достатньо просто активувати її при вході і виході з транспорту, що дуже зручно (львівській владі на замітку :-P ) Що цікаво, тільки в Голландії (серед всіх поїздок) у потягу був безплатний вай-фай.

7

   Другий спосіб-це, звичайно, автостоп. Ні в одній країні Європи вас так радо не підвезуть, як тут. Ми стопили кожного разу не більше 5-10 хвилин і зустрічали дуже кльових людей.

1236   В Амстердамі неможливо не попасти в Вонделпарк, який є найбільшим в місті. Взагалі столиця Нідерландів дуже зелене місто, в усіх сенсах цього слова :-P

5

4-2      Те ж стосується кварталу Червоних ліхтарів. Так чи інакше, цікавитесь ви тим, що там пропонують чи ні, але врешті дорога вас туди заведе. Фотографувати з цілей безпеки там не можна, але крім, власне, борделів в кварталі багато хороших пабів та кафе.

2-2   По дорозі до Амстердаму обов’язково варто заїхати в Утрехт. Місто з найбільшим в Голландії університетом притягує до себе навіть більше за столицю. Тут немає натовпів людей, зате є такі звичні для цієї країни канали, чудова архітектура та квіткові базари. Коли говорять, що Голландія – країна тюльпанів, то, мабуть, забувають, що і інших квітів тут теж вдосталь :-)

6-2

4

2

   На жаль, в той же час Нідерланди – одна з країн, які мають шанс найбільше постраждати від наслідків підняття рівня води в Світовому океані. Тому не зволікайте. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Автостопом до Гавани. Нідерланди
  Трохи Південної Америки
  Дикий Атлантичний шлях

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.