Якщо дорога завела вас в Барселону, то, звісно, ви знайдете чим зайнятись, не виїжджаючи за межі міста. Але Каталонія багата на цікаві відкриття і ви точно не пожалієте, якщо витратите трохи часу на те, щоб помандрувати нею. Зовсім недалеко від столиці Каталонії знаходиться з десяток незвичайних місць, які варто побачити, якщо вже з’явилась така можливість.

   Одним з них є Фігерес (Figueres), рідне місто Сальвадора Далі. Сівши на потяг на станції Barcelona Sants, вже за дві години комфортної поїздки іспанською залізницею Renfe ви будете на місці. Містечко саме по собі є невеликим та дуже спокійним, на відміну від музею Далі, в якому завжди є багато відвідувачів. Гуляючи по місту, я наткнувся на будинок, вікна в якому розфарбовані в кольори країн-господарів Євро-2012 (іспанці ще в 2010 році взялись за рекламу футбольного чемпіонату в Україні і Польщі :-P ).

13   По дорозі з вокзалу до музею можна побачити скульптури роботи Далі, які дають зрозуміти, що скоро буде щось дуже незвичне. Що-що, а дивувати людей Сальвадорові Доменеку Феліпу Жасінту Далі вдавалось на протязі всього свого життя (і повним іменем теж :-) ).

12  2

   Музей є історією життя видатного сюрреаліста. Він був заснований в 1973 році Далі на місці старого театру, що був зруйнований за часів громадянської війни.

1   Вхідне фойє в музей геніального дивака, Палац Вітрів, було розписане самим художником. Назва походить від старовинної легенди, у яку вірив митець і образи з якої він використав у малюнку на стелі. Кохана східного вітру вийшла заміж і переїхала на захід. Кожного разу, коли вітер прямував їй назустріч, то був змушений повертатись і тоді йому на очі накочувались сльози і падали на землю. На стелі зображено Далі та його кохану Галу, які відмивають золото в Фігересі, а їх ноги звисають прямо на відвідувачів.

Figueres_Barca 092

Figueres_Barca 091   Гала була найбільшим коханням та єдиною жінкою-моделлю Сальвадора. Вони були коханцями ще тоді, коли вона була заміжня, а після її розлучення, побрались і самі. Муза Далі народилась в Казані і до зустрічі з першим чоловіком носила ім’я Олена Делувіна-Дьяконова. Проте від часу одруження з Польом Елюаром і аж до смерті всі знали її як Галу.

7

   В порівнянні з “Галаріною” (на фото вгорі) алегоричний портрет Пабло Пікассо чи іронічний “М’який автопортрет” виглядають дуже нестандартно. І хоча спочатку може здатись, що Пікассо зображений в не надто приємній формі, це абсолютно не так. Далі захоплювався роботою іншого іспанського генія мистецтва, а гвоздика на цій картині, наприклад, є символом високого інтелекту Пабло Пікассо.

15

6

   В центрі внутрішнього дворика музею розміщена скульптура Гали роботи Ернста Фухса та старий кадиллак Далі, на якому, за легендами, їздив сам Аль Капоне.

 10   Гуляючи по залах музею, дуже легко заблудитись, а блукати там дійсно можна годинами. Безліч різних робіт та інсталяцій захоплюють, а пропустити хоч щось практично нереально. Одним з найвідоміших залів є кімната у формі лиця американської акторки, секс-символу свого часу Мей Уест.

5

Figueres_Barca 046

Figueres_Barca 085   Під час відвідин музею легко натрапити на кімнату, в якій можна побачити такі дивовижні речі як, наприклад, чудернацьке ліжко, спроектоване художником, чи підставка для квітів у вигляді черепа.

4

11    Сальвадор Далі похований на території музею під однією з непідписаних плит. Так, згідно з словами мера Фігереса, заповідав сам художник. Хоча, як стверджували його друзі, він хотів, щоб по його могилі ніхто не міг ходити. Надгробок на фото внизу лише інсталяція, а справжнє місце поховання тримається в таємниці.

8

   Сподіваюсь, що навіть людям, які досить далекі від мистецтва, ця розповідь була цікавою. Все-таки людей з подібною харизмою і талантом в світовій історії було не так вже й багато. Театр-музей Далі в Фігересі вартий того, щоб в ньому побувати. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Придністров'я. Подорож до країни, якої не існує
  Прага. Невідома сторона Варшави
  Загублений багаж. Інструкція до дії

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.