Мумбай – дуже неоднозначне місто. Одна з найбільших агломерацій світу із населенням близько 20 міліонів чоловік зустрічає мандрівників сучасним та дуже красивим міжнародним терміналом свого аеропорту. Проте захоплення, яке дарують меланхолійна музика та килими в залах летовища, вивітрюється майже одразу після виїзду з його території.

Dhobi Ghat_31

   З одного боку Мумбай (Бомбей) – це суміш гамору, безперервних клаксонів, смороду каналізації та смітників на кожному кроці, а ще безпритульні, що сплять відразу обабіч дороги та жебраки з ледібоями, що боряться за вашу увагу на перехрестках під час червоного мерехтіння світлофору.

Dhobi Ghat_29

Dhobi Ghat_27

   З іншого боку – це усміхнені та привітні люди, запашна та гостра місцева їжа, величні, хоч і занедбані, будинки часів колоніальної епохи, Ворота в Індію, Центральна Вокзальна Станція, ззовні більше схожа на замок, та неймовірний палац-готель Тадж Махал. А ще кольори, сотні відтінків на кожному кроці, починаючи від сарі (традиційного одягу індійських жінок), закінчуючи приправами та екзотичними фруктами.

Dhobi Ghat_22 Dhobi Ghat_26

Dhobi Ghat_24 Dhobi Ghat_24a

   Проте з точки зору мандрівника Мумбай залишається, в основному, лише місцем переправи – транзиту до інших регіонів космічної країни під назвою Індія.

  Дійсно цікавих пам’яток у цьому велетенському мурашнику можна перерахувати на пальцях однієї руки. Вже згадувані Ворота в Індію, збудовані на честь візита короля Георга V та королеви Вікторії на початку 20 століття, мабуть, головний з них. Саме тому сюди сотнями приїжджають туристи та цілими сім’ями роблять фото на згадку. :)

Dhobi Ghat_23

Dhobi Ghat_28

   Проте немає жодного інтересу стовбичити перед воротами в той час, коли можна побачити життя індусів ізсередини. Саме тому хочеться розповісти про найбільшу пралку від відкритим небом – район Добі Гат (Dohbi Ghat).

Dhobi Ghat_00

Dhobi Ghat_14

   Це місце знаходиться в самому серці Мумбаю, заховане поміж хмарочосів та мостів, недалеко від залізничної станції Махалашмі. Каста прачок в Індії називається добі, звідси і походить назва району. На території Добі Гат проживає близько 5000 осіб, які щодня перуть речі, привезені сюди зі всіх кінців мегаполісу. Проживають вони в маленьких приміщеннях, які навіть тяжко назвати кімнатами, по 20 чоловік в кожній.

Dhobi Ghat_10

Dhobi Ghat_05

  Згідно традиції прачкою може бути лише чоловік, і як багато професій в Індії, ця також передається у спадок від батька. Кожен з них має свій власний відсік – таку собі ванну з мильним розчином, в якій він запирає речі, а потім ударами об камінь вибиває з них весь бруд.

Dhobi Ghat_04 Dhobi Ghat_07 Dhobi Ghat_11

  Після цього одяг гладиться залізною розпеченою праскою та розвішується на шнурках без жодних прищепок.

Dhobi Ghat_17q

Dhobi Ghat_01 Dhobi Ghat_09

  Речі відсортовуються за кольором та типом тканини, і відповідно перуться окремо.

Dhobi Ghat_03 Dhobi Ghat_16 Dhobi Ghat_17 Dhobi Ghat_18

  Для одягу, який не підлягає агресивному стилю ручного прання, існують спеціальні барабани, в яких його перуть окремо.

Dhobi Ghat_06

  Пральня Добі Гат приймає речі з величезної кількості мумбайських ресторанів, готелів та лікарень. До пральні їх приносять у величезних мішках.

Dhobi Ghat_27a

Dhobi Ghat_20

   Саме для останніх тут використовують величезні металічні бочки, в яких на вогні закипає вода для знезараження медичного одягу та інвентарю.

Dhobi Ghat_12 Dhobi Ghat_15

  Після тяжкої праці можна і відпочити.

Dhobi Ghat_08 Dhobi Ghat_19

  Попасти на територію Добі Гат можна лише за супроводу місцевого жителя, який візьме невелику оплату (100 рупій) за вхід та ще стільки ж за можливість фотографувати все, що заманеться. J

Dhobi Ghat_30

   А ви б відддали свої речі в таку пральню?

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  7 питань про Копенгаген
  Бішкек. Бюджетні вихідні в столиці Киргизстану
  Патагонія. Що взяти з собою в подорож горами?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.