Коли влітку доводиться працювати в Італії, з балкону готелю видно море, а під час сніданку зустрічаються лише задоволені туристи – з цим терміново щось потрібно робити. Тим більше до Тоскани – батьківщини Да Вінчі, Мікеланджело та Аліг’єрі, якісь півгодини дороги. Тому не встигли ще початись вихідні, як Лаціо, де ми жили протягом тижня, сказав нам “Arividerci”…голосом автомату на виїзді з платних автострад. :-) Їздити по безплатних дорогах все ж набагато краще, адже лише там перед тобою відкриваються картини, що так і просяться на полотно..

Monte_Argentatio_01

   Тоскана відому в першу чергу своїм червоним вином К’янті та одними з найкрасивіших міст Італії – Флоренцією та Сієною. І якщо передати смак вина через фотографії не вийде, то красу цих величних міст хоча б трохи, але можна відчути.

   Сієна була столицею однієї з найпотужніших держав на території сучасної Італії. Чотириста років існування Сієнської республіки місто розбудовувалось та розвивалось, аж поки в 16 столітті його не завоювали іспанці. Після цього Сієна перестала відігравати велику роль в регіоні, що і “допомогло” зупинити розвиток міста та залишило неповторний відбиток Середньовіччя в його архітектурі, яка так і не змінилася з тих часів.

Monte_Argentatio_29

   Обриси міста закарбовуються в пам’ять завдяки стометровій вежі Торре Дель Манджа, що прикрашає побудовану під нахилом головну площу Плацца Дель Кампо.

Monte_Argentatio_03

    Хоча це і найбільш людна частина міста, проте і тут можна спокійно прилягти та відпочити. :-P

Monte_Argentatio_02

   Якщо раніше зі словом Дуомо (італійською “катедра”) в мене в основному асоціювався Міланський собор, то після відвідин Сієни все стало набагато складніше.  Тяжко описати красу цієї споруди, краще просто дивитись і насолоджуватись.

Monte_Argentatio_04 Monte_Argentatio_05 Monte_Argentatio_06

   На північ від Сієни знаходиться місто, що було свого часу одним із головних культурних центрів Європи – Флоренція. Тут народилось багато геніїв і було створено величезну кількість шедеврів, проте коли бракує часу, хочеться просто гуляти і ловити ритм міста. Розташована між пагорбами вздовж ріки Арно, Флоренція найкраще сприймається з висоти. Саме тому варто піднятись до фортеці Бельведере, де часто відбуваються мистецькі виставки, чи площі Мікеланджело, звідки відкривається чудовий краєвид на Національну Бібліотеку, Дуомо та, мабуть, найвпізнаваніший символ міста – “Золотий міст” Понте Веккьо.

Monte_Argentatio_08Monte_Argentatio_07  Monte_Argentatio_09 Monte_Argentatio_10

   Проте від соборів, веж та площ дуже швидко втомлюєшся. Для того, щоб відпочити від метушні та натовпів туристів ми відправились на Монте Арджентаріо. Колишній острів, завдяки старанням морських течій та ріки Албеньї, з’єднався з материком кількома піщаними перешийками. Так між ним та сушею утворились дві мальовничі лагуни, між якими розташоване невелике портове місто Орбетелло. На самому півострові площею 60 квадратних кілометрів знаходиться багато приватних вілл та готелів, проте організованих поселень всього два – невеликі міста Порто Сан Стефано на півночі та Порто Ерколе на півдні.

Monte_Argentatio_11 Monte_Argentatio_12 Monte_Argentatio_13

   Над ними височіють фортеці 16 століття, побудовані під час іспанського правління на цій землі. З Форте Белла, що знаходиться на горі біля Порто Ерколе, відкривається класна панорама на узбережжя та саме місто.

Monte_Argentatio_24 Monte_Argentatio_25 Monte_Argentatio_26

   Проте Монте Арджентаріо тішить, в першу чергу, своєю природою. Прозора вода, стрімкі обриви та стежки через хвойні ліси, що ведуть до малолюдних пляжів.

Monte_Argentatio_28

Monte_Argentatio_15Monte_Argentatio_14  Monte_Argentatio_19

   Дорога до пляжів, до речі, ніяк не позначена і спочатку пролягає попри приватні будинки. Знайти місця, від яких можна пішки спуститись до моря, можна завдяки припаркованим при дорозі авто та скутерам.

Monte_Argentatio_27

   З Порто Сан Стефано розпочинається дорога під назвою Via Panoramica. Якщо ви лише мрієте навчитись водити, краще не починати це тут. ;-)  Дорога звивається серпантином по краю практично цілого острова, один за одним відкриваючи очам неймовірні панорами. Інколи двом автомобілям просто неможливо розминутись, а тому їздити потрібно максимально уважно.

Monte_Argentatio_20Monte_Argentatio_18  Monte_Argentatio_21

   Недалеко від Монте Арджентаріо знаходяться два невеликі острови – Джильйо та Джаннутрі. Ці місця популярні серед дайверів через неймовірно чисту воду та красиве морське дно. Оскільки на дайвінг часу не було, то головним враженням від островів залишилось візуальне. Чим, наприклад, Джильйо  не схожий на черепаху? :lol: Monte_Argentatio_23

   На жаль, щоб проїхати навколо всього острова на машині, потрібно брати позашляховик. Хоча Google Maps і малює дорогу по всьому берегу, та кілька кілометрів – це розбита вщент грунтовка, по якій на міському автомобілі шансів проїхати просто немає.

Monte_Argentatio_16

   Зрештою, навіть попри деякі незавершені плани, Тоскана надзвичайно сподобалась. Тому впевнений на 100%, що це не останнє наше з нею побачення.. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Стамбул. Між Сходом та Заходом
  Найкращі сайти для мандрівників
  Де краще зробити шенген візу?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.