Для когось Мілан асоціюється з модою, для когось з шикарним собором Дуомо, а для декого з меккою італійського кальчо – стадіоном “Сан Сіро”. Все це звичайно варте уваги, але є також інша причина відвідати це місто на півночі Італії.

     Ви, мабуть, будете здивовані, але для мене найкращим зі всього, що я побачив в Мілані є один з двох його цвинтарів – Монументальний (Cimitero Monumentale di Milano). Ще задовго до приїзду в Мілан я чув про те, що це місце є дуже красивим. І хоча перед тим нічого про нього не шукав, але вирішив, що варто виділити трохи часу і самому пересвідчитись в особливості цього кладовища. В той момент я не розраховував, що “ненадовго” обернеться в кількагодинне блукання акуратно прокладеними стежками цвинтаря з широко відкритим ротом від захоплення.

cimitero_1

   cimitero_2

cimitero_3 cimitero_4

    Монументальний цвинтар був збудований за проектом відомого італійського архітектора Карло Мачіакіні в 1866 році з метою консолідації багатьох маленьких кладовищ і перенесення їх подалі від центру. На цвинтарі ховались переважно представники багатих індустріальних сімейств, а тому на склепи та гробниці не жалілось коштів. Тут поховані багато відомих в Італії і не тільки особистостей таких як композитор Джузеппе Верді, український піаніст Володимир Горовіц чи дворазовий чемпіон світу з перегонів в класі Формула 1 Альберто Аскарі.

cimitero_5

   Проходячи повз скульптури, кожного разу здається ніби вони зараз оживуть, настільки вони реалістичні. Кожна з них є витвором мистецтва, виконаним бездоганно до найменших деталей. В цих фігурах історії життя людей, які поховані на цвинтарі Monumentale, такі яскраві та різні, що хочеться побачити якомога більше.

cimitero_6

cimitero_7

cimitero_8

cimitero_9 cimitero_10

cimitero_11

cimitero_12

   Серед пам’ятників виділяється постановка “Таємної вечері” Леонардо да Вінчі на сімейній гробниці родини Кампарі.

cimitero_1-2

   Зважаючи, що зараз зі Львова до Мілану в аеропорт Бергамо літає Wizz Air, то шансів побачити це чудове місце в українців в рази більше, ніж раніше. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Копенгаген. Казки, хіпі та велосипеди
  Середньовічний Меджибіж: подорож в часі!
  Найкращі сайти для мандрівників

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.