Все хороше рано чи пізно закінчується..Але це не означає, що далі обов’язково буде гірше. :) Після двох неймовірних днів серед дикої природи в громаді Бечо ми продовжили свій шлях Сванетією. А оскільки уявити цей високогірний регіон без найбільшого поселення-Местії, неможливо, то саме туди ми і попрямували.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_28

   Від повороту на Мазері до Местії всього 18 кілометрів. Проїжджаючи перші села, ми не повірили своїм очам. Нарешті перед нами в повній красі відкрився Сванетський хребет!

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_01

   Дорога до Местії перебуває в хорошому стані, місцями розширюється, а такого бездоріжжя, яке було тут ще років 7 тому, вже точно не побачиш. В Местію можна добратись і на маршрутках, які періодично відправляються з автовокзалу містечка Зугдіді. До нього без проблем їздить транспорт як з Кутаїсі, так і з Батумі та Тбілісі.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_02

   Сванетію називають регіоном веж. Ще з давніх часів вежі допомагали оберігати сванів від нападів ворогів. Існувало два типи таких будівель: сторожові та оборонні. Сторожові підпалювали зверху, передаючи таким чином сигнал про ворожу атаку, оборонні служили для прихистку людей, домашньої худоби та провіанту. В таких вежах люди могли переховуватись до двох місяців часу!

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_03

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_22

   Зараз Местіа активно розвивається як один з туристичних осередків Грузії. Розбудовуються котеджі та гестхаузи, відкриваються нові гірськолижні траси та встановлюються підйомники. В 2010 році був відкритий незвичний за формою аеропорт імені цариці Тамари, який зараз приймає рейси з Тбілісі.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_29

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_21

   Сванетія вважається одним з найкращих регіонів для трекінгу. Проте з такими горами навколо це абсолютно не дивно. Біля тієї ж Местії дуже багато маршрутів різної категорії складності. Саме тому ми, довго не думаючи, заїхали в гестхауз, перекусили та відправились до Чалаадського льодовика.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_10

   Загалом відстань від міста до КПП складає 8 кілометрів грунтовкою вздовж ріки Местіачали (цей шлях можна спокійно подолати пішки). Проте це займає кілька годин часу, яких в нас теоретично не було. Саме тому, якщо у вас є машина або бажання взяти таксі, то до підвісного моста через річку можна добратись транспортом.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_04

   Далі чекає не надто складний маршрут через хвойний ліс, від якого виникає відчуття, що опинився десь в Шацьку. :-) Легкі перешкоди у вигляді величезних каменів, по яких треба перейти наприкінці лісу,  і перед очима відкривається льодовик.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_05

   До місця звідки починає своє життя річка Местіачала добратись можна без будь-яких проблем. Виглядає це справді неймовірно!

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_09

   Проте щоб дістатись до “язика” Чалааді потрібно карабкатись вверх по сипучому камінню. На власні очі ми мали змогу спостерігати, як величезний валун несподівано скотився вниз. Саме тому потрібно бути максимально сконцентрованим.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_08

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_07

   Чим ближче до льодовика, тим холодніше. Це при тому, що на вулиці була неймовірно хороша погода! Обов’язково потрібно взяти з собою щось для захисту від вітру, продуває нереально(особливо вуха)!  Але панорама на льодовик варта будь-якого дискомфорту. Що цікаво, раніше шляхом через Чалааді ходило дуже багато альпіністів та простих мандрівників зі Сванетії в Кабардіно-Балкарію.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_06

   Вдосталь нагулявши апетит, ми спустились назад до Местії в гестхауз, де нас вже чекав накритий сванськими стравами стіл. Для того, щоб зрозуміти, що таке гостинність, варто хоча б одного разу попасти в Грузію.  :-)

Processed with VSCOcam with f2 preset

   Наступного ранку відбувся один з найважчих підйомів на джипах за весь час подорожі. Трекінг до озер Корулді не є надто складним, проте за рахунок довгого та закрученого серпантину займає велику кількість часу. Шлях на верх плато ми подолали на машинах. Зайве пробувати описати відчуття, коли автомобіль перехилений на 25 градусів назад і не покидає думка, що запасу міцності залишилось зовсім небагато. :-)

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_20

   Проте наші водії вкотре підтвердили свій високий клас, і вже невдовзі ми були на початку чергового маршруту. Зробили пару позерських фото і пішли вгору.  8-)

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_12

   На четвертий день піших переходів ноги починають літати, тому шлях до озер був на диво швидким. Як виявилось, деякі гірські озера схожі на калабані. :-P Проте два все-таки потішили: перше – табуном коней, що паслись поруч, друге – неймовірним дзеркальним відображенням масиву Далакора.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_15 Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_16

   Озера знаходяться на висоті 2700м над рівнем моря, проте нам хотілось більшого. Пішли вгору і десь за півгодини натрапили на маленький клаптик снігу. Оскільки джерел поруч немає, то баклаги з водою краще брати ще з Местії. Снігу на всіх в серпні не вистачить.  :-P

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_18

   Ще трохи і знову побачили перед собою сипуче каміння вулканічної породи, яке моментально з’їжджає в прірву при першій же можливості. Вирішили не тратити даремно часу і спустились назад до машин, продовжуючи захоплюватись неймовірними краєвидами навколо.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_13 Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_14 Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_17

   Дорога назад зайняла трохи менше часу, проте спускались вниз ми вже незадовго до заходу сонця. Сванські вежі в такому світлі виглядали особливо красиво.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_11

   На черзі був Етнографічний музей Сванетії, який відкрився після двохрічної реконструкції лише 1 липня цього року. Експозиція музею вражає, а ціна дорослого квитка складає лише 3 ларі (супровід гіда – 25 ларі). І ми ні на секунду не пожаліли, що скористались її послугами. Наш гід розповіла надзвичайно багато цікавих історій з життя Сванетії. Наприклад про те, що на сванських іконах святий Георгій вбиває не змія чи дракона, а людину. Цим чоловіком був перський шах Аббас I Великий, який відомий своїми гоніннями християн після захоплення Грузії в XVI столітті.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_24 Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_23

   В музеї є і стародавні хрести, і знаряддя праці та зброя, навіть одні з найстаріших книг Грузії. На жаль, наприкінці відвідин музею щось трапилось з генератором та в деяких залах пропало світло. Як добре, що в нас були з собою ліхтарі.  :-P

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_25

   Від того, що було побачено за два дні, залишилось море вражень. Для того, щоб їх закріпити, вирішили насамкінець прогулятись вечірнім містом. Коли гори навколо впадають в сутінки, Местіа заповнюється новими барвами. Всі вежі підсвічуються різнокольоровими ліхтарями, що створює абсолютно незабутню атмосферу.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_26

    Задоволені після прогулянки, побажали цьому незвичайному містечку “Xocha leetu jaar” (“Добраніч” сванською) та пішли спостерігати чергове зоряне чудо над нами.

Местіа_Чалааді_Корулді_Сванетія_27

   Наступного дня нас чекав переїзд до найвисокогірнішого селища Європи-Ушгулі, найвищої гори Грузії-Шхари та спуск в регіон Рача просто неймовірною дорогою. Але про це  вже буде наступна розповідь…

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Кахетія. Люди, вино та історія
  7 питань про Копенгаген
  Габон. Більше, ніж путівник

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.