За 5 хвилин до літа, кожен з нас чекає несподіваних вражень та найтепліших спогадів. І не тільки через палючу спеку… А й через нові знайомства, численні враження, що переповнюють, чудові моменти відпочинку, що потім взимку, наче плівку прокручуєш у пам’яті зимовими вечорами…

   Можна відпочивати по-різному: дехто любить ввімкнути телевізор і нічого не робити, інші гуляють просторами інтернету, книг, улюблених кав’ярень… Є й такі, що використовують час літнього відпочинку аби здобути нові знання, чи трохи підзаробити. А ті хто справді вирішив відпочити — знаходить кілька варіантів: поїхати плюскатися в морі, здійснити похід у гори, випробувати на собі принади зеленого туризму, чи…
Літо може стати неповторним. Якщо подорожувати не тільки у просторі, їдучи з пункту А у пункт В, а й у часі…
Скажете це неможливо? Тоді ласкаво запрошую в історію. Звісно по моїх гарячих, як літній асфальт, слідах.

Середньовічний_Меджибіж_00

   Фортеця відкриває своє серце для тих, хто теплого літнього дня, відклавши всі щоденні турботи в сторону, вирішив приєднатися до таємничого стародавнього дійства. Середньовічне шикування, усі найкращі лицарі у строї, слухають накази своїх командирів, та вирушають їх виконувати. За останні років 800 у Меджибіжській фортеці не так уже багато і змінилося…

Середньовічний_Меджибіж_07

   Гримлять фанфари, поле бою кличе… Змагаються відважні воїни за честь держави, дами серця, за ті важливі особливості поведінки, які йому не можуть дозволити уникнути бою. І ось важчезні обладунки ( до 35 кг кожний), наче грім серед ясного літнього неба, бряскають у запеклій і гарячій битві, відбивають промені світла, і зійшовши із ворогом на герць, могутні лицарі наносять удар — один за одним — доки на полі не залишиться стояти найдостойніший — останній воїн!

Середньовічний_Меджибіж_03

   Сьогодення кидає виклик минулому у перетягуванні каната… Цікава середньовічна забава! Проте і зараз сучасні чолов’яги не проти позмагатися у цій нелегкій справі.
Пані і панове! Зліва від вас — ХХІ століття, справа — ХІV. І ось змагання розпочато… зусилля за зусиллям, і сьогодення перемагає — перетягуючи канат із добрим десятком величезних лицарів.

Середньовічний_Меджибіж_12
На своє виправдання «вої із древності» зазначили, що їх взуття не може позмагатися із аналогами ХХІ століття. І саме воно підвело…

Середньовічний_Меджибіж_01

   У рамках фестивалю проходив конкурс середньовічного костюму. І глядачі на ньому мали можливість пізнати тонкощі справжнього середньовічного вбрання, яке в ідеалі повинне бути зшите з натуральних домотканих тканин, за викрійками 600-річної давнини. Родзинкою свята стали, звісно ж, жінки — у середньовічних сукнях: щоденних, святкових, геральдичних, із численними аксесуарами.«Костюми, як і люди теж можуть проживати своє життя, обирати різні ролі, навіть надихати їх власників на благородні вчинки. Сьогодні вони, як і я обрали середньовіччя» — говорить лицар з клубу «Пілігрим».

Середньовічний_Меджибіж_02

  Приємним сюрпризом для учасників і гостей фестивалю стала справжня етнічна музика, пройнята духом середньовіччя, яку подарували музичні гурти «Spiritual seasons», гурт «Рокаш», «Фауст». Ця музика своїм загадковим лейтмотивом, ніжною треллю задумливої флейти кликала у танець хлопців і дівчат, які не шкодуючи своїх ніг, як найбільшому коханню, віддавалися у мить екстазу.

Середньовічний_Меджибіж_08

  Класною несподіванкою на фестивалі став візит київського театру танцю «Joysun», що подарував присутнім аристократичну одухотвореність, емоційне наповнення та приклад найвитонченіших манер, збагачених емоційним різнобарв’ям. Ох, прикро, що лицарська доба минула, ніхто не бореться за серце дами…

Середньовічний_Меджибіж_11

   Учасники фестивалю проживали у наметовому містечку в підніжжі Меджибізької фортеці, а ще у щойно відреставрованій башті. Усі намагалися обходитися без речей сьогодення. Побут, їжа, напої, забави — усе в найкращих лицарських традиціях. Нелегко, але воно того, варте, адже зі смаком тушкованої на відкритому вогнищі капусти із шматочками відбірного м’ясця мало що може зрівнятися.

Середньовічний_Меджибіж_04

   А на завершення шоу з’явились дівчата факіри, які немов із білим пухнастим кошеням, гралися з сталевими палаючими пазурами, сміливі хлопці ковтали полум’я, а потім випускали в небо його величезні палаючі язики.
Свято не хотіло закінчуватися, затягнувшись далеко за північ… Але усьому хорошу коли-не-коли приходить кінець… Довго ще блукала нічна варта подвір’ям стародавнього Меджибізького замку, неначе щойно воскресла з віків. Хтозна, а може, це і справді були не то привиди, не то примари такого далекого уже середньовіччя.

Середньовічний_Меджибіж_10

   Це привід відчути смак справжнього відпочинку, з елементами історії, коли у середньовічному танці почуваєшся так вільно, а усмішка лицаря справа кличе до неймовірних пригод. Це шанс потрапити у казку минулого.

Середньовічний_Меджибіж_06
Можна приїхати, звісно, подивитися на фортецю, прослухати суху екскурсію підстарковатого музейного працівника. А можна прожити день-другий живої історії, відчути життя середньовічного містечка… Дізнатися нове, спробувати опанувати старовинне ремесло ( гончарство, чи ковальство), взяти участь в майстер-класах з древніх танців, сміливцям випробувати себе з мечем в руках… І це далеко не все… У фортеці, де вирує життя, навіть камінь у перегуках людей, починає розмовляти.

Середньовічний_Меджибіж_05

   Звичайно, можна їхати за три-дев’ять земель, щоб побачити щось нове. Проте часом варто просто відірвати свою п’яту точку від стільця і зробити перший крок назустріч пригоді. Хтозна, можливо, саме вона стане першим кроком до звання справжнього мандрівника.

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Музей геніального дивака
  Чим може здивувати Париж?
  Святкові вогні Варшави

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.