Що спільного між Європою і Африкою? Думаю, на це запитання можна знайти багато відповідей. Але для мене ця відповідь-Мальта. Три острови, що географічно розташовані між Тунісом та Італією, утворюють крихітну європейську державу, яка так не схожа на континентальну Європу.

   До прильоту на Мальту я дуже багато чув про місцеві школи англійської. Кожного року тисячі дітей та молоді з неангломовних країн їдуть туди в літні школи для того, щоб підтягнути знання з цієї мови. З великою кількістю такої молоді мені довелось летіти з Севільї. Пробуючи зв’язати декілька англійських слів докупи, вони і далі говорили зі мною іспанською, що проте не завадило нам якось порозумітись.

IMG_0068

   Яким же було моє здивування, коли при будь-якому запитанні до місцевих жителів у відповідь я чув щось дуже схоже на київський суржик чи гуцульський діалект. Мабуть, не варто дивуватись тому, що після трьох тижнів на Мальті мої нові знайомі не надто сильно покращили свої знання. Але відпочинком вони були задоволені на всі 100 :-P.

   Мальтійська мова належить до афразійських мов і близька до туніського діалекту арабської, хоча деколи звучить дуже схоже на італійську. Оскільки Мальта була британською колонією, то багато традиційних для Англії речей збереглось і на цих островах. В першу чергу це лівосторонній рух. Інша справа, що педантичністю водії не відрізняються, а оскільки дороги вузькі, то деколи буває складно розминутись. Туристам на Мальті категорично не радять сідати за руль, для їх власного ж спокою. А їм і не дуже хочеться. Мальта займає всього 316 квадратних кілометрів, що спокійно можна об’їхати і на автобусі.

   До речі про них. Мальтійські автобуси старого зразка є легендарними. Справа в тому, що на острові їздили моделі завезені сюди багато років тому. Скриплячі, з постійно відкритими дверима та вікнами, вони справляли незабутнє враження. Мені пощастило попасти на Мальту в їх останній день роботи. Десятки автобусів збирались під вечір на величезній площі, ніби на парад. А вже наступного ранку їх замінили комфортні китайські моделі з кондиціонером, від якого хочеться одягтись в зимову куртку  :-D Ось так вони виглядали раніше(на жаль,лише мініатюра).

Malta_1

   Пересуваючись по острову, здається, що не виїжджаєш з одного міста.  Подекуди кордонів між населеними пунктами практично непомітно. Столиця Мальти, Валетта – неймовірно красива. Вона виблискує на сонці, оточена зі сторони моря величезними мурами. Гуляючи по її вулицях, можна спокійно натрапити на типову червону англійську телефонну будку чи на знак, що забороняє проїзд кінних екіпажів.

Malta_8

Malta_9

   Кожної неділі на півдні Мальти в містечку Марсашлок (Marsaxlokk) проводиться рибний ринок. Тільки в цей день можна купити найрізноманітнішу і найсвіжішу рибу.

Malta_2

   Оскільки Мальта оточена Середземним морем, то абсолютно не дивно, що велика кількість чоловічого населення займається рибальством. Причому мальтійські човни, як правило, дивують розмаїттям кольорів.

Malta_3

   На Мальті можна знайти і старі мусульманські міста, і дивовижні християнські храми.  Але в першу чергу Мальта-це природна краса. Величезні гроти, скелі, що виступають нізвідки, пляжі, які міняються протягом всього мальтійського узбережжя від піщаних до скелястих, з водою від темно-синіх до яскраво-голубих відтінків.

Malta_10

   Мабуть, найкрасивіше місце на Мальті -це найменший її острів, Коміно. Туди можна добратись катером з північного містечка Чіркевва або напряму зі Сліми, сусіднього з Валеттою міста. На острові проживає всього три людини. Там немає ні транспорту, ні автомобільних доріг. Але є природа. Бухта “Голуба лагуна” одне з тих місць, куди завжди хочеться повернутись. Щоб довго не розказувати-краще переконайтесь самі.

Malta_4

Malta_5

Malta_6

 Оскільки Мальта- одна з найпівденніших точок Європи, то влітку там досить спекотно. Місцями температура досягає +45°С. Тому найкращий період для відвідання цієї острівної країни на початку червня та починаючи з кінця серпня. Найдешевший спосіб дістатись Мальти -це літак від компанії Ryanair (з Кракова є постійні авіарейси) або якщо вам пощастило опинитись на Сицилії-на Мальту можна доплисти на паромі.

Хороших вражень! Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Баку-місто з трьома обличчями
  Єрусалим. Магія навколо нас
  Найкращі сайти для мандрівників

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.