Всі, хто подорожує часто, так чи інакше стикався із проблемою пересадок. Як мінімум, це можливі забіги від воріт до воріт у пошуках необхідного виходу та рейсу. Інколи може бути і дещо серйозніше. Скажімо, ви відправляєтесь на відпочинок, а всі ваші речі у валізі, яка чомусь не прилетіла з вами в пункт призначення. Загублений багаж – це досить велика проблема, але лише з першого погляду.

   Отже, що робити, щоб вберегтись від втрати багажу або, принаймні, бути готовим до неї?

Lost_baggage_01

   В першу чергу, потрібно дотримуватись правил пакування вашої валізи. Не перевозьте недозволених речей чи сумішей, адже будь-що з цього може привести до затримання сумки та її подальшої перевірки. Відповідно на місці прибуття ви її вчасно не отримаєте.

   По-друге, при здачі валізи варто обов’язково перевірити талон на багаж, який вам видадуть на стійці. Часом через те, що пересадка здійснюється між код-шерінговими партнерами, валіза може їхати лише до проміжного пункту, в якому доведеться знову робити для неї реєстрацію.

Lost_baggage_3

   По-третє, варто ідентифікувати сумку та те, що всередині. Впишіть свої ім’я, прізвище та номер телефону на картку, яку прикріпіть до багажу, запам’ятайте, що знаходиться всередині сумки та ніколи не кладіть туди дорогоцінні речі.

   Щоб бути готовим до втрати основної валізи, достатньо завжди брати зі собою в салон рюкзак чи сумку з найнеобхіднішими та цінними речима. Документи, гроші, дорога техніка – це все повинно бути в ручному багажі. Крім цього там має бути рушник, засоби гігієни, нижня білизна, футболки та сорочки, принаймні, на три наступні дні. Такий термін обумовлений тим, що, як правило, саме за цей час більшість загублених сумок повертаються до їх власників. :)

   Але що робити, якщо сумка все ж були втрачена десь по дорозі? Головне, не панікуйте. Відразу після того, як ви побачили, що багаж не прилетів разом з вами, зверніться до бюро загубленого багажу, яке є в кожному аеропорту. Не відтягуйте цю процедуру, адже кожен день зволікання може коштувати вам речей, що загубились.

   Для того, щоб заповнити анкету про зникнення багажу, вам необхідно мати з собою бірку, на якій позначено реєстраційний номер вашої валізи чи сумки, а також всі посадкові талони рейсів, які ви здійснили разом з нею за останню поїздку. Потім вам потрібно ідентифікувати ваш багаж за кольором, типом сумки та особливими прикметами, підписати заповнену форму та чекати дзвінка від аеропорту. Зазвичай, вони самі повинні відвезти ваш багаж до місця, де ви зупинились, як тільки він прибуде в аеропорт призначення.

Lost_baggage_2

   У випадку, якщо ви користувались послугами кількох різних перевізників, за збереження та доставку багажу відповідає останній з них.

   В разі, якщо затримка багажу триває довше одного-двох днів, ви маєте повне право на купівлю найнеобхідніших речей та компенсацію їх від авіакомпанії, що загубила вашу сумку. До цих речей, як правило, відносяться засоби гігієни та одяг. В моєму випадку LOT компенсував витрати в 100 доларів за недоставлений багаж із Варшави до Ентеббе.

   Сподіваюсь, що ці поради вам допоможуть. Подорожуйте, літайте та не губіться! ;)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Програми про подорожі або Чи може телебачення бути корисним?
  Несподівана Рив'єра: від Сан-Ремо до Сен-Тропе
  Автостопом до Гавани. Нідерланди

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.