Вже давно хотілось написати статтю без слів. Звісно, зовсім без них не вийде ніяк, але в даному випадку більше будуть “говорити” фотографії. Про Лондон і Рим вже сказано дуже багато, вони належать до списку так званих “Світових міст”, що відіграють велику роль в усіх аспектах життя нашої планети. І попри те, що вони зовсім різні, їх однозначно можна ставити на один рівень.

   І Рим, і Лондон розпочали свою історію з однієї імперії. Тільки перше місто досягло за неї свого розквіту, а друге – лише розпочало свій довгий шлях до теперішнього статусу.

   Символ величі. В Римі залишки цієї імперії видно дуже добре. Недалеко один від одного розташовані Колізей з Форумом (центром античної імперії).

London_Rome_14 London_Rome_15 London_Rome_16 London_Rome_17

   Трохи оддалік від них побудований вражаючий храм Пантеон.London_Rome_25

   Розквіт Лондона припав на зовсім інші часи, найкращою згадкою про які є Вестмінстерський палац – будівля британського парламенту з відомим на весь світ дзвоном “Біг Бен”, що знаходиться у прибудованій вежі.

London_Rome_03London_Rome_04

   Ріка. В кожному з міст прогулянка берегом ріки викликає зовсім різні відчуття. В столиці Великобританії South Bank – одне з найпопулярніших місць для прогулянок. На березі знаходиться велика кількість важливих для лондонців будівель, чого лише вартий шекспірівський театр “Globe”, де до цього часу більшість глядачів стоїть під час вистави (!), чи музей сучасного мистецтва Тейт Модерн, який був організований в будівлі колишньої електростанції.

 London_Rome_11London_Rome_07

   В Римі забудова на берегах Тібру не вирізняється чимось надзвичайним, але посередині самої ріки виник острів Тіберіна, на якому в 1 століття була збудована церква Сан Бартоломео.

London_Rome_26

   Площі. Здавалось би, як можна порівнювати італійські площі з британськими? Погодьтесь, римські площі Навона чи Венеція виглядають просто монументально. London_Rome_29London_Rome_31London_Rome_18

  Зате слава Пікаділлі чи Трафальгарської площі точно не менша.

London_Rome_02 London_Rome_05

   Тюрма. В обидвох столицях державна тюрма колись знаходилась в королівських резиденціях – замку Сант Анджело та фортеці Тауер.

London_Rome_23London_Rome_08

   Крім цього в Лондоні та Римі поруч з резиденціями побудовані однойменні мости, які по праву вважаються найкращими у своїх містах.

London_Rome_09 London_Rome_21 London_Rome_22

   Забудова. Рим дуже тяжко сплутати з яким-небудь іншим європейським містом. Навіть серед схожих між собою італійських міст, римські вулички виділяються завдяки притаманним тільки їм рисам.

London_Rome_34

   На відміну від Риму в Лондоні багато сучасної архітектури. Достатньо подивитись на сусідство Вестмінстера, Шордіча та Сіті, щоб зрозуміти наскільки різноманітною в плані забудови є британська столиця.

London_Rome_10 London_Rome_13

   Собори. Хоча схожості між собором святого Павла в Лондоні та базилікою святого Петра у Ватикані ніби не так багато, проте дивлячись на їхні куполи так і хочеться скласти ці шедеври в один пазл.

London_Rome_12 London_Rome_20 London_Rome_28

  Панорама. Обидва міста безумовно вражають своєю красою, а тому однозначно варто поглянути на неї з висоти. В Лондоні для цього є два чудові варіанти: оглядове колесо London Eye та хмарочос The Shard, в якому крім обладнаного майданчика є ще кілька зовсім недешевих ресторанів та кафе, з яких теж можна споглядати незабутній вид на місто.

London_Rome_01 London_Rome_06

   Якщо ж ви добираєтесь до Лондона літаком зі східного напрямку, то варто зайняти місце справа біля вікна. Тоді весь центр перед посадкою буде у вас як на долоні. З тієї ж причини при підльоті до Риму варто сісти зліва. :-P

London_Rome_32 London_Rome_33
В самому Вічному місті можна скористатись куполом Базиліки святого Петра. Фото з ключем до Риму, площею святого Петра, важко не впізнати.

London_Rome_19

   А найбільш повноцінну картину міста можна дістати піднявшись на площу Гарібальді, де люди милуються Вічним містом та мріють про власне майбутнє. :-) London_Rome_27London_Rome_30

   Не забувайте мріяти! Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Чіатура і Кацхіс Светі.Сила кіно та одинокий монах
  Шлях Орлиних Гнізд
  Мумбай. Ворота в Індію та Добі Гат

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.