Після неймовірно насиченого подіями тижня в горах Сванетії та Рачі дуже хотілось зупинитись і ненадовго розслабитись від шаленого темпу подорожі. А де це може вийти краще, ніж на морі?  :-) Чорноморське побережжя Грузії не таке популярне, як Крим, Болгарія чи Сочі, проте однозначно має свій особливий шарм.

Кобулеті_Батумі_Урекі_00

   Першим пунктом в нашому маршруті стало невелике поселення Урекі. І нічим би воно не було цікаве якби не унікальний чорний пісок. Завдяки своїм магнітним властивостям він має лікувальну дію та допомагає при багатьох видах хворіб. Серцево-судинні захворювання, проблеми з опорно-руховою чи нервовою системою – це все причини чому Урекі є одним з найпопулярніших курортів Грузії.  Але оскільки ми приїхали всі здорові, то вирішили там довго не затримуватись :-P . Тим більше, що людей в Урекі було дуже багато.

Кобулеті_Батумі_Урекі_01

   Наступною зупинкою та, одночасно, місцем дислокації на побережжі стало Кобулеті. Його варто обирати в тому випадку, якщо для вас в першу чергу важливий спокій. Місто тягнеться на 18 кілометрів вздовж берегової лінії, а тому вільного місця біля моря тут більше, ніж достатньо. Крім того на пляжі є як пісок, так і галька, що не може не тішити, а вода своєю прозорістю нагадує Шацькі озера (if you know what i mean).

Кобулеті_Батумі_Урекі_07

   Саме по собі місто нічим не вирізняється крім того, що тут народилась відома грузинська співачка Ніно Катамадзе, а на пляжі спокій людей охороняє Бетмен.  :-P

Кобулеті_Батумі_Урекі_08

   З погодою нам пощастило лише наполовину. Після неймовірного заходу сонця в перший день на морі та змінної хмарності на другий, ми дочекались дуже агресивного циклону.

Кобулеті_Батумі_Урекі_04

Кобулеті_Батумі_Урекі_06

   Протягом практично двох днів дощ переставав лише на невеликі “перекури”, а потім відновлювався з новими силами. Напередодні поїздки до головного курорту Грузії-Батумі, цілу ніч в районі Кобулеті бушувала стихія, ламаючи дерева та розносячи наші речі по двору гестхаузу. Але пропустити столицю Аджарії ми просто не могли. Саме тому екіпірувавшись в дощовики, на третій день біля Чорного моря відправились туди.

Кобулеті_Батумі_Урекі_09

  Якщо природа в Грузії неймовірна практично всюди, то про міста таке сказати важко. Проте, як відомо, в кожному правилі є свої винятки, а в Сакартвело їх два. Якщо відносно Тбілісі сумнівів не виникає, то про Батумі, як виняток, почали говорити відносно недавно. Раніше це було звичайне курортне місто на березі Чорного моря, але, поступово до нього дійшла хвиля реконструкції.

Кобулеті_Батумі_Урекі_10 Кобулеті_Батумі_Урекі_11

   Тепер тут будують хмарочоси, готелі та бізнес-центри, розширюють існуючі вулиці та міняють зовнішній вигляд старих околиць.

Кобулеті_Батумі_Урекі_17

Кобулеті_Батумі_Урекі_20

    Звісно, не все може відбуватись гладко, а тому подекуди  один біля одного зустрічаються ось такі екземпляри.

Кобулеті_Батумі_Урекі_18

   Батумі-місто контрасту між минулим та майбутнім Грузії. Якщо в Тбілісі реставрована частина старого міста виглядає надто прилизано, то в Батумі вона більш природна.  Місто вражає різноманітністю архітектури. Alphabet tower, готель Шератон, “будинок Гауді”…

Кобулеті_Батумі_Урекі_13 Кобулеті_Батумі_Урекі_19Кобулеті_Батумі_Урекі_14

   Мало? А як вам балкони з бамбуку чи приміщення ЗАГСу, що більше схоже на НЛО?

Кобулеті_Батумі_Урекі_16 Кобулеті_Батумі_Урекі_32

  Батумі-місто, яке потрібно бачити вживу та відчувати. Площа Пьяцца (ось така тавтологія :-P ), що більше пасувала би для якогось італійського містечка, неодноразово приймала виступи відомих музикантів та співаків: Стінг, Пласідо Домінго, Тамара Гвардцителі та інші.

Processed with VSCOcam with lv01 preset Кобулеті_Батумі_Урекі_31

   Астрономічний годинник на колишній будівлі Нацбанку Грузії переносить асоціаціями в Венецію чи Прагу.

Processed with VSCOcam with f2 preset

   Катедральний собор Пресвятої Богородиці своїм готичним стилем більше нагадує храми Німеччини чи Франції, ніж церкви Сакартвело.

Кобулеті_Батумі_Урекі_15

    Батумі стараються позиціонувати як місто кохання. Саме з цієї причини наявність пам’ятників, що натякають на девіз міста, виглядає зовсім не зайвою. Навіть кіоск з морозивом тут називають по-особливому. :-)

Кобулеті_Батумі_Урекі_24 Кобулеті_Батумі_Урекі_26

   Батумі-місто велосипедів. Прокатні стоянки легко впізнати по салатовому кольору двоколісних, місцева поліція їздить на особливо маркованих роверах, навіть велосипедні доріжки при першому ж погляді налаштовують на позитивний настрій та не дають забути, що ви в Грузії. :-)

Кобулеті_Батумі_Урекі_22Кобулеті_Батумі_Урекі_21Кобулеті_Батумі_Урекі_23

   Попри зливу, що супроводжувала нас протягом цілого дня, Батумі настільки захопив своєю енергетикою, що просто не хотілось ховатись в приміщенні.Але бути весь час мокрим та голодним-не найкраща опція. Саме тому залишалось сподіватись, що нам вдасться знайти затишне місце, що не буде поступатись атмосферою вулицям Батумі. Ми вирішили довіритись інтуїції, вибрали ресторан “Shemoikhede Genacvale” та не помилились.Кажуть, що в Грузії смачно всюди, але це місце стало одним з найкращих за два тижні проведені в Сакартвело.

Кобулеті_Батумі_Урекі_35

  Вже під вечір, коли дощ практично погасив в нас весь ентузіазм, ми забрели до бару під назвою “Eredeli’s”. Взяли трохи рому, щоб зігрітись, та врешті самі розігріли всіх, хто перебував в цей час в барі. Разом з нами співали всі відвідувачі, навіть власник закладу-українець Сергій, вистукував на барній стійці партію ударних. В такі моменти розумієш, що знаходишся з правильними людьми в єдино вірному місці. Тому якщо будете там-обов’язково передавайте вітання! ;-)

Кобулеті_Батумі_Урекі_35

   Окремої згадки заслуговує нічне Батумі. Відразу з настанням темноти місто загорається різнобарвними вогнями і від цього виглядає абсолютно по-іншому. Від такої краси бажання залишитись тут “ще хоча б на трохи” лише посилюється.

Кобулеті_Батумі_Урекі_33 Кобулеті_Батумі_Урекі_34

  Але розпланований маршрут не залишив на це практично жодного шансу. Проте я впевнений на всі 100, що наша історія з цим містом ще не дописана. Попереду нас чекав новий день, нова дорога та зовсім інша Грузія

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Правила подорожей Пауло Коельйо
  Лондон і Рим. Битва титанів
  Як пройти W трек в парку Торрес дель Пайне?

  Один коментар на даний момент.

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.