Як часто буває, потратити у місця, про які я розповім у сьогоднішньому матеріалі, мені довелося випадково. Взагалі, сучасний світ дуже випадковий і люди, котрі трапляються на твоєму шляху, є певною рушійною силою. Але досить філософії, продовжуємо розповідати про Казахстан. Сьогодні мова піде про Великий алматинський пік.

Almaty_Peak_01 Almaty_Peak_02

   Потрапити на Великий алматинський пік (а заразом і на Велике алматинське озеро) мені довелося рано-вранці. Компанія, котра планувала подорож на пік, втратила одного бійця в останній момент, тому у мене було аж кілька годин, що прийняти рішення. Єдине правильне рішення.

   Великий алматинський пік – це висота 3680 метрів над рівнем моря, звідки усе місто видно, як на долоні. Слід зауважити, що громадський транспорт не ходить у потрібному напрямку, не дивлячись на реальну близькість до міста. З цього приводу маю аж дві поради: а) краще їхати якомога раніше; б) краще мати серед супутників когось з місцевих.

   Велике алматинське озеро розташоване вздовж нашого маршруту + дуже багато людей туди їдуть просто зробити кілька світлин. Купатися у ньому заборонено. Та й не дуже і хотілося – вона льодяна.

Almaty_Peak_03 Almaty_Peak_04

   Піднімаючись автівкою о 6-й ранку, можна вбити відразу кількох зайців. По-перше, екологічні та прикордонні пости ще сплять у цей час. По-друге, трафіку в таку годину майже нема (уявіть, вже о 9-й ранку можна потрапити у затор, рухаючись єдиною дорогою у гори). По-третє, домовлятися з прикордонником на заставі (вже на максимальній висоті, там, де знаходиться прикордонний загін, космостанція та обсерваторія) значно легше, бо немає зайвих очей і можна передати його «рахмет» («подяку). Так сталося, що серед нашої когорти був українець (я) і дівчина з РФ, котра взагалі не мала паспорту при собі. Але наша щира посмішка, 1000 тенге (60 грн.) з брата / сестри і пляшка оковитої відкрила потрібний шлагбаум.

   Про обсерваторію трохи згодом, а поки ми лишаємо автівки біля космостанціі і вирушаємо у піший путь.

   Космостанція працює і зараз. Але має дуже жалюгідний вигляд. Здається, що ремонтні роботи там востаннє проводилися десь у 70-х роках минулого століття. Загадкові будки розташовані по всьому периметру місцевості. Певно, ловлять сигнали з космосу і розшифровують послання мешканців інших галактик. J

Almaty_Peak_05 Almaty_Peak_06

   Оминаємо станцію і очам відкриваються гірські краєвиди. Подейкують, що раніше цими тропами можна було вільно ходити до сусідньої Киргизької Республіки, але певні обставини (загибель прикордонників при незрозумілих обставинах) таку можливість закрили.

   Хочеться відзначити, що казахстанські гори сильно відрізняються від рідних українських: тут – переважно каміння, на Батьківщині – цілі ліси, суцільна зелень.

Almaty_Peak_07 Almaty_Peak_08

   Всього три години підйому вгору (разом із півгодинним привалом на сніданок) – і ми на висоті 3680 метрів, вдивляємось у місто на долоні, котре з такої висоти здається маленьким містечком. Місію виконано!

Almaty_Peak_09 Almaty_Peak_10

   Бонусом для нас стали відвідини обсерваторії №23.  Як виявилось, у радянські часи вона належала якійсь московській академії наук, але на початку 90-х перейшла до рук казахів. Єдина знайома нам людина серед співробітників  – пан Анатолій – працює тут не один десяток років. Коли прийшов час передавати станцію місцевим науковцям, він вирішив не повертатися до Москви і лишитися на улюбленій роботі.

Almaty_Peak_11 Almaty_Peak_12

   З цікавого: один небідний юнак замість пафосних клубів і дорогих автівок вирішив вкладати гроші у наукові дослідження. Таким чином у обсерваторії почали оновлювати недешеве обладнання і робити нові дослідження.

   І ще про місцевих мешканців. Я трохи звик, що білочки у парку КПІ (м.Київ) та у парку імені Шевченка (м.Чернівці) давно перестали боятися людей. Але білки-обсерваторщики – це зовсім прості істоти. Достатньо їх поманити печеньками, як вони вже поруч, сперечаються одне з одним, бігають без втоми, чим і розважають гостей.

Almaty_Peak_13

   Далі буде. Time2Go to Kazakhstan! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Чим може здивувати Париж?
  Середньовічний Меджибіж: подорож в часі!
  Шордіч та Камден Таун. Нетиповий Лондон

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.