Як виявилося, ніхто з моїх друзяк-мандрівників не був у Казахстані. А оскільки життя занесло мене сюди на досить тривалий термін, то даною статтею я б хотів розпочати цілу серію про цю неймовірно цікаву країну. Цей (і всі наступні) пости я присвячую усім тим, хто любить мандри!

   І ще трохи вступного слова. Спершу я сів за статтю про Алмати. Враховуючи той факт, що мені ще не вдалось побачити всі цікаві місця колишньої столиці, публікацію я вирішив трохи відкласти. Все-таки чим більше побачу, тим правдивішим буде матеріал. А поки що так, для апетиту кілька фото міста, в якому я зараз живу.

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_00 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_01

   Вже не вперше я чув, що місцевість поза межами Алмати манить до себе дуже багатьох. Пам’ятаючи, що краще один раз побачити, аніж сім разів почути, нашвидкоруч був створений маршрут вихідного дня. Звертаю увагу, що на озері та каньйоні я був у різні дні, але раджу планувати подорож в обидві точки одним махом, краще відразу на два дні, з ночівлею на березі озера. ;-)

Озеро Іссик

   Слово Іссик місцевою пишеться як «Есік» і означає «двері». Тобто, двері, що ведуть до Алмати. Знаходиться ця місцина десь у 70 кілометрах від міста, за годину-півтори на автівці ви вже будете там. Я бачив і рейсові автобуси, тому за добирання можна не переживати. Гадаю, не треба говорити, що власним транспортом пересуватись буде набагато зручніше.

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_02 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_03

   Озеро знаходиться на території заповідника, а тому вас попросять оплатити «зелений збір» – з машини 2000 тенге (десь 120 гривень). Якщо рухаєтесь автобусом – готуйте приблизно 500 тенге (30 гривень). Історія заповідника доволі непроста. Перед Другою світовою війною тут почала працювати база відпочинку для можновладців, а наприкінці 50-х побудували готель з рестораном. Відпочиваючих ставало все більше і більше, планувалося збільшити кількість місць відпочинку. Але…

   У липні 1963 року селевий потік прорвав природну греблю, забравши сотні життів і опустошивши озеро. Експерти кажуть, до за 40 років з дня трагедії озеро змогло наповнитися лише на 3⁄4 свого об’єму. Що ж, сподіваюся, озеро відновить свій природний стан якомога скоріше.

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_04 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_05

   Озеро і вся навколишня місцевість мені нагадала кадри з фільму «Пляж» (там молодий ДіКапріо грає). Здається, що це якась картинка, а не реальність. У спекотний день ви 100% полізете купатися у Іссик, але будьте уважні: вода льодяна! Я неодноразово в Карпатах купався у гірських водоспадах та річках, але, здається, таааааак холодно у воді мені ще не було.  :-P Для галасливих компаній тут зроблені лавки зі столами, а той, хто хоче усамітнитись у наметі, може просто оминути озеро і розбити табір з іншого боку. Місця вистачить всім!

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_06 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_07

Чаринський каньйон

   Якщо вас манять каньйони, але до відомого Гранд-Каньйона у США летіти далеченько, то сміливо вирушайте на Чарин. Відстань від Алмати складає 200 км в бік кордону з Китаєм. У місті є багато туристичних фірм, що довезуть, направлять разом із вами екскурсовода, а потім і назад довезуть.  Всього за 200 грн. Як на мене, доволі адекватна ціна. Тут теж є «зелений» збір, невеличкий.

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_08 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_09

   Місцеві кажуть, що перебувати на Чаринському каньйоні у червні-липні є справжнім самогубством. Температура повітря сягає +50 за Цельсієм, а автобуси просто «закипають». Я вибрався туди в останній день весни + за день по поїздки пройшов гарний дощ. Вважайте, пощастило

   Каньйон простягнувся аж на 150 км вздовж однойменної річки. Колись там була велика вода, тепер – великі скелі, розмір яких зводить з розуму. Річка біжить дуже стрімка, тягне на шосту категорію складності. Щодо скель – то тут нема чого додати, треба просто дивитися, дивуватися, розглядати і спробувати вкласти усе це в голові. Неймовірні розміри, велич, краса!

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_10 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_11

Десь місцями скелі нагадували кросівок або індіанця. Кому і в якій мірі вистачало фантазії. :-)

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_12 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_13

   В Чаринському каньйоні можна знайти дуже цікаву рослинність. На першому фото внизу Ефедра (Ephedra sinica), легкий наркотик, широко використовується в традиційній медицині (наприклад, при виготовленні нафтизину). Пожував трохи – не торкнуло! :-P Трохи нижче – Адраспан. Кажуть, що ним можна освячувати, наприклад, оселю. Висушуєш, підпалюєш і дим вбиває усі можливі і неможливі бактерії.

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_14 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_15

   За 4 години ми пройшли пішки каньйоном 9 кілометрів. Були підйоми, спуски, знову підйоми, все як у американських гірках, тільки ще цікавіше.  :lol: У спекотний день там гаряче, але воно того варте!

Issyk_Lake_Charyn_Canyon_16 Issyk_Lake_Charyn_Canyon_17

Далі буде! Time 2 Go to Kazakhstan! Час подорожувати! ;-)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Нью-Йорк за три дні
  Найкращі сайти для мандрівників
  Загублений багаж. Інструкція до дії

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.