Питання пошуку житла є одним з найважливіших під час подорожей. Крім того, на нього та транспорт йде, як правило, найбільша частина наших грошей в мандрівках. Тому дешеве проживання дозволяє суттєво зменшити бюджет подорожі, зробивши її більш доступною.

   В одній з статтей я вже розповідав про Couchsurfing – міжнародну спільноту, що дозволяє знаходити друзів зі всього світу, проживаючи якийсь час у них чи приймаючи їх в себе. В цій статті я розповім про пошук платного житла, яке, проте, все одно є доступним для кожного.

   1. Найдорожча та , мабуть, найкомфортніша категорія зі списку – це готелі. Для їх пошуку зручно використовувати два найбільші та найпопулярніші ресурси – Booking і Hotels. Детальніше зупинимось на першому. Меню дуже зручне для пошуку, достатньо ввести місто, час перебування та кількість людей – і результат перед Вами. А його вже можна сортувати за ціною, відгуками та розташуванням.

Як_знайти_дешеве_проживання_01

   Що варто знати? При бронюванні готелів на booking.com крім загального опису кімнат і послуг, що надаються готелем, необхідно звернути увагу на спосіб оплати. Дуже часто бронювання безкоштовне, а деколи не потребує навіть номеру Вашої пластикової карти (підходять Mastercard i Visa). Це дозволяє використовувати сайт для бронювання житла під відкриття візи. Навіть у випадку форс-мажору можна буде відмовитись від броні без будь-яких витрат.

Як_знайти_дешеве_проживання_02

   2. Напевно, найпопулярнішим способом проживання бюджетних туристів та “бекпекерів” (мандрівників з наплечниками) є хостели. Для тих, хто дивився фільми жахів з однойменною назвою, прохання заспокоїтись. ;-)  Насправді, все зовсім не так страшно, як було, згідно сценарію фільму, в Братиславі. Хостел – це студентський готель, де поєднані як приватні номери так і дорми (спільні кімнати), які можуть бути різної місткості (4,6,8,10,12..) та статевої приналежності (чоловічі, жіночі та мікс).

Як_знайти_дешеве_проживання_03_0

   Найзручнішими сервісами для бронювання хостелів є Hostelworld та Hostelbookers. Вони навіть роздають кожного року свої “Оскари” найкращим закладам такого типу. Об’єднує їх те, що обидва ресури беруть 10% депозиту за бронювання, який не повертається. З іншого боку, ціни бувають дуже смішні, а умови просто супер.

Як_знайти_дешеве_проживання_03

   Що варто знати? В першу чергу при бронюванні варто звертати увагу на рейтинги. Всі хостели мають відсоткову оцінку по чистоті, безпеці, розташуванню, працівникам і тд. Крім цього, при виборі хостела я б рекомендував брати ті, що мають включений в рахунок сніданок. Як правило, це не відображається в ціні, але суттєво економить Ваші витрати.

Як_знайти_дешеве_проживання_04

Як_знайти_дешеве_проживання_05

   3. Якщо Ви шукаєте, де зупинитись в місті, але Вам надоїли готелі та хостели, то оренда апартаментів – найкращий вибір. Для цього я раджу використовувати сервіс Airbnb. Міжнародна система, представлена також і в Україні, дозволяє пропонувати та знаходити апартаменти в різних частинах світу. Дуже часто там можна знайти надзвичайно вигідні пропозиції, зважаючи на комфорт та місце розташування. Крім цього на сайті можна орендувати навіть котеджі чи вілли на острові, де про готелі ніколи не чули. :lol:

Як_знайти_дешеве_проживання_06_0

  Що варто знати? На сайті спілкування відбувається напряму з власником чи особою, що здає апартаменти. Для цього потрібно володіти англійською або вміти користуватись перекладачем. Впевнений, що з таким завданням, нам по силах справитись. ;-)

Як_знайти_дешеве_проживання_06

Як_знайти_дешеве_проживання_07   4. Останнім в моєму переліку буде  Bed&Breakfast. Це сайт, що дозволяє знаходити квартири, номери в міні-готелях чи апартаменти в місцях на природі та поза великими містами (хоча є і винятки), де крім ліжка в ціну також входить сніданок. До прикладу, в маленьких португальських селах, де кількість жителів вимірюється кількома сотнями, немає сенсу утримувати великий готель. Але пропозиції такого плану знайти можна без будь-яких проблем.

Як_знайти_дешеве_проживання_08

   Що варто знати? Багато з варіантів, запропонованих на Bed&Breakfast є також на Booking, проте порівнюючи ціни в такій категорії проживання, вибір майже завжди випадає на перший сайт-агрегатор.

   Якщо ж говорити про дешеве проживання не тільки в Європі, можна до вищезгаданого списку додати ще й гестхаузи (до речі, дуже поширені в одному з найпопулярніших зараз напрямків для українців – Грузії ). Фактично, це будинки з господарями, де Вам здадуть кімнату на ніч без нічого зайвого, в деяких випадках запропонують одно- чи дворазове харчування. Вирізняються тим, що душ та туалет, як правило, спільні на декілька кімнат (в цьому схожі на хостели).

   Сподіваюсь, що ця інформація стане Вам у пригоді в наступних мандрівках. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Як отримати шенгенську візу?
  Автостопом до Гавани. Берлін
  Ранок в небі

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.