Ми приїхали в Берлін пізно вночі, при чому в якийсь стрьомний арабський квартал. Попрощались з Хенріком, з яким їхали з Копенгагену, і вийшли прогулятись в пошуках місця для ночівлі. Проходячи повз один трешовий клуб, запитали в хлопця, як пройти на потрібну нам вулицю, на що він відповів: «Хлопці, у мене якраз сусід поїхав, живу я в двох кварталах звідси, погнали до мене». Це було нереально круто і душевно. Валентин, саме так звали нашого рятівника, виділив нам окрему кімнату, приготував вечерю, нагодував нас, напоїв якоюсь диво-настоянкою і відправив спати. Вранці ми йому щиро подякували і вирушили роздивлятись місто.

Автостопом_до_Гавани_Берлін_01

   Вийшли на вулицю і відчули, що перебуваємо в якомусь “не тому” Берліні, не схожому на картинки і абсолютно не помпезному. Виявилось, що ми потрапили в східний Берлін, в ту ж частину міста, де раніше була Німецька Демократична Республіка. Це абсолютно бомбове місце. Всі стіни розмальовані в графіті, величезна кількість та різноманітність якого просто зводила з розуму, на кожному розі круті бари, заповнені фріками різних калібрів.

Автостопом_до_Гавани_Берлін_02

Автостопом_до_Гавани_Берлін_03

Автостопом_до_Гавани_Берлін_04

   Ясна річ, пішли глянути на Берлінську стіну. За традицією знайшли дах, на який без зайвих зусиль забрались. Якщо будете в Берліні, приділіть більше часу саме східній його частині, не пошкодуєте.

Автостопом_до_Гавани_Берлін_05

Автостопом_до_Гавани_Берлін_06

Автостопом_до_Гавани_Берлін_07

   В одному з МакДаків подивилися чергову серію команди дівчат Las Chicas і зрозуміли, що в цей же час Юкля і Катя знаходяться в Берліні. Ось так доля! Було вирішено зустрітися і потусити разом. Здзвонилися, зустрілися, відзначили зустріч локшиною в китайській забігайлівці, залізли на черговий дах. Круто провели час до самого вечора. Багато гуляли, ділилися пережитим за останній час, давали один одному поради з виживання. А зайшовши в Burger King, добре підкріпилися недоїденою кимось їжею. :-)

Автостопом_до_Гавани_Берлін_08

Автостопом_до_Гавани_Берлін_09

   Західний Берлін зовсім(!) кардинально(!) в корені(!) інший – красивий, вилизаний, випрасуваний і строгий. Ми потрапили якраз на час матчу Євро 2012. На вулицях були сотні захмелілих і веселих фанатів. Всі кричали як різані, відчуття були як на війні :) Вирушили у бік Рейхстагу, де близько години просиділи на одному місці без єдиної думки в голові. Дуже дивне місце з дуже сильною енергетикою. Десь в 2 ночі розійшлися хто куди. Дівчата попрямували в одну сторону … ну а ми залишилися на ніч в найкрутішому хостелі Німеччині під назвою «Рейхстаг». Ночували в спальниках прямо під відкритим небом на галявині перед цією могутньою спорудою. Всю ніч чекали або поліції, або яких-небудь німецьких гопників. Але нікого не було, навіть садівники, які в 5 ранку підстригали кущі в трьох метрах від нас, говорили пошепки, щоб раптом не потривожити. От спасибі :)

   Так і пройшов черговий божевільний день.

Автостопом_до_Гавани_Берлін_10

   Ранок був просто чудовим – спокій і бадьорість. Макс прокинувся раніше і встиг обробити частину відзнятого за день матеріалу, ну а я здавав екзамен на пожежника трохи довше. Надзвичайно весело, мушу сказати, прокидатись посеред площі Рейхстагу в оточенні китайських та латиноамериканських туристів. :)

Автостопом_до_Гавани_Берлін_11

   Дуже швидко та бадьоро зібрали дрібнички, відкланялися затишному місцю ночівлі і пішли в центр Берліна.  Там прийняли чудові водні процедури в раковині міського платного туалету. Підбили бюджет і напружилися – в ​​кишені залишилося 10 € на двох, а на носі довгий шлях до Амстердама. По дорозі заглянули в рятівний МакДак за нашою традиційною стравою «Залишки картоплі з підносів під кетчупом і гірчичним соусом». Підкріпилися і вирушили випробувати щастя в берлінському поїзді, що повинен був доставити нас до виїзду з міста. Їздити “зайцями” ми категорично не любимо і вам не радимо, але раз вже в кишені пшик- доводиться бути винахідливим. Всю дорогу чекали грізних контролерів і заздалегідь готували всілякі дурні відмазки. Але все обійшлося, доїхали тихіше води, нижче трави.

Автостопом_до_Гавани_Берлін_12

   В результаті попали в якісь нетрі, дві години бродили в пошуках стерпного місця для стопу, але навколо були то огорожі, то дорожні роботи. Після довгих пошуків, забили на пошуки і стали прямо на трасі, де не було з’їздів, і взагалі, велися ті самі ремонтні роботи. Постояли хвилин 30 і нас підібрала хороша жінка, яка на питання – «Навіщо ви заради нас порушили ПДР і підібрали нас?!» Сказала – «А хто, якщо не я?». Далі був смішний водій-німець, який ні слова не знав англійською, але це не завадило нам обговорити релігії, соціум і традиції різних країн. :) Взагалі, день був хороший і спокійний. Під самий вечір нас доставили на якусь заправку з повною відсутністю будь-якого трафіку. Єдиний, хто зупинився – це поліцейські, які з суворими мінами перевірили наші документи і поїхали собі далі. Простояли, мабуть, мільйон годин та зрозуміли, що настав, нарешті, той самий день, коли ми переночуємо в наметі. В тридцяти метрах від заправки миттю розбили табір і відразу відключились.

   Вранці наша дорога мала продовжитись в бік Амстердаму…

   P.S. Мене можна знайти тут:

Facebook ВконтактіМій блогTwitterInstagramLastFMMail

P.P.S. А переглянути всі статті серії тут :)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Дорога в гори. Казбегі
  Прихований Краків
  Катання у легендарному Шамоні

  Один коментар на даний момент.

  1. Oleksandra Havryshko коментує:

   Ну ви хлопці і винахідливі. Ночівля біля Рейхстагу просто клас!

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.