Дорога-це те, що лікар прописав.

Джек Керуак, “На Дорозі”

   Автостоп зародився на початку ХХ століття з появою автомобілів. Але визначальним для нього став 1957 рік. Саме тоді в світ вийшла книжка Джека Керуака “On the Road”, яка зробила його неймовірно популярним в США. І аж до теперішнього часу цей роман залишається священним для всіх, кого манить дорога. Що ж так приваблює багатьох людей зі всього світу в цьому типі подорожі?

IMG_5637

Плюси:

1. Економія грошей на транспорті. Подорожуючи, особливо в Європі, транспортна частина витрат є найбільшою. Автобуси та поїзди досить дорогі, машину напрокат вигідно брати, в основному, коли є компанія з 4-5 чоловік, а аеропорт, що обслуговує лоукости, не завжди поблизу. Пересуваючись автостопом, ви або заплатите символічну суму, або доберетесь до місця призначення взагалі безплатно.

2. Знайомство з цікавими людьми та їхніми історіями. Як і мережа Couchsurfing, автостоп базується на двосторонній довірі. Водій не зупиниться, якщо ви будете здаватись йому загрозливим чи непривітним, те ж саме стосується і вас. А в випадку позитивного сприйняття з обох сторін ви точно зустрінете цікавого співрозмовника і дістанете змогу побачити країну де подорожуєте очима її жителя.

3. Мобільність та швидкість пересування. Коли ви берете квиток на громадський транспорт, то знаєте пункт відправлення та призначення. Подорожуючи стопом, ви можете поміняти маршрут, не втрачаючи при цьому абсолютно нічого. Крім того для автотранспорту в Європі створені ідеальні умови, ви пересуваєтесь без перешкод та зупинок, що часто швидше за незручний автобус чи регіональний поїзд.

4. Відчуття свободи та імпровізація. Автостоп дає безліч альтернатив для дій та планів, а це романтика. Спонтанні рішення часто в рази кращі за довгі, вивірені до секунди планування.

IMG_7554

 

В той же час велика кількість людей скептично відноситься до автостопу. Якими ж є їхні аргументи?

Мінуси:

1. Погодні умови. Коли вас в дорозі застає дощ, сніг чи безжально палить сонце, до цього треба бути готовим. Очікувати, що в такій поїздці буде весь час обдувати кондиціонер-марно. Тому треба бути готовим до будь-яких примх погоди.

2. Лімітована кількість людей. В основному автостопом подорожують по одному-двоє. Для такої кількості людей найлегше знайти собі місце в попутці. Але в випадку дівчат краще все-таки подорожувати в чиїйсь компанії.

IMG_5882

3. Неможливість точного планування подій. Романтика романтикою, а деколи треба знати точні дату та час прибуття в те чи інше місце. Крім того відпустка, як правило, не гумова, а розрахувати щось з великою ймовірністю в подорожі автостопом важко.

4. Ціна помилки при виборі дороги. :-P  Плануючи подорож стопом з Тулузи в Країну Басків, ми з братом, знайшовши на Вікіпедії автостопперів – hitchwiki.org, дані про заправку, де без проблем можна зловити машину, без задніх думок вийшли на кільцеву дорогу цього чудового міста. От тільки GPS нас трохи обманув і, як виявилось потім, заправка залишилась десь позаду. Як результат ми пройшли попри автостраду (де немає можливості зупинитись автомобілю) по рампах та лісопосадці близько 16 кілометрів до найближчого вдалого місця для стопу.

IMG_5578

   Замість висновку я б хотів поділитись власною думкою про автостоп. Це безумовно круто та цікаво, і якщо у вас є маневреність в часі, то сміливо пробуйте і вам точно сподобається. Головне бути комунікабельним, щирим та готуватись до такої поїздки відповідально. Тоді дорога вам точно віддячить ;-) Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Тур вихідного дня: Вільнюс
  Стамбул. Історія,сучасність і котики
  Поїздка в Будапешт або як додати адреналіну в життя

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.