Раптова зміна в планах на передсвяткові вихідні, кілька хвилин роздумів і спонтанне рішення роблять дива. :) Про Шлях Орлиних Гнізд до минулого четверга я не чув абсолютно нічого. Об’їздивши практично всі найбільші міста Польщі, здавалось, що з архітектурних  шедеврів залишилось хіба побачити замок в Мальборку. Як же я помилявся…

   Дорога з Варшави до Ченстоховсько-Краківської височини, яку ще називають Юрою, займає близько 230 кілометрів, зі сторони Кракова ж до неї фактично подати рукою. Шлях Орлиних Гнізд, який розташований в малопольському та шльонському воєводствах, складається з 12 замків (ще 5 інколи додають до цього шляху, включно з краківським Вавелем). Всі вони були побудовані в XIV столітті за ініціативи короля Казимира III Великого з метою оборони тодішнього кордону королівства.

   Відразу скажу, що хоча вхід у більшість замків платний, я не платив ніде. :) Чи то просто в переддень католицього Великодня ніхто не хотів працювати чи, може, вирішили зробити промо-акцію..

   Якщо розпочинати дорогу з Ченстохової, то першим замком буде Ольштинський. Руїни, що розкинулись на горі над сучасним містечком, видно ще здалека.

Eagle_Nest_Road_000   Як і для більшості замків Шляху, в Ольштині часом тяжко зрозуміти, де починається праця людини та закінчується “рука” природи. Будівлі неймовірно вписуються в навколишнє середовище та фактично виростають прямо зі скель.

Eagle_Nest_Road_03 Eagle_Nest_Road_04 Eagle_Nest_Road_07

   До цього часу збереглись дві вежі-циліндрична (Стовп) та прямокутна (Старостянська).

Eagle_Nest_Road_05Eagle_Nest_Road_02

   Руїни, які можна бачити зараз – це все, що залишилось після “шведського потопу” в 1655 році. Внаслідок нападу Швеції на Польщу в середині 17 століття більшість замків Шляху Орлиних Гнізд було зруйновано, а місто Ольштин спалене дотла.

Eagle_Nest_Road_01

   Рухаючись далі на південь, за 30 кілометрів досягаємо двох замків, що знаходяться надзвичайно близько один від одного – Мірув та Боболіце. Перший з них був збудований в середині XIV та виконував свої функції аж до XVIII століття. Починаючи з 2006 року, замок в Міруві почали реконструювати з ініціативи його власників – родини Лазецкіх. До цього часу ведуться ремонтні роботи, а тому попасти всередину замку неможливо.

Eagle_Nest_Road_12

  Замість цього можна безконечно довго милуватись навколишніми краєвидами. :)

Eagle_Nest_Road_15 Eagle_Nest_Road_14 Eagle_Nest_Road_13

  Недалеко знаходиться ще один замок Шляху Орлиних Гнізд – Боболіце. Ця споруда має дуже схожу історію до свого близького сусіда, і навіть перебуває у власності тієї ж родини, що і Мірув. До честі власників, Боболіце був реконструйований та відкритий для доступу в 2011 році.

Eagle_Nest_Road_09 Eagle_Nest_Road_10   В XIX сторіччі в підземеллях замку знайшли величезний скарб. Існує думка, що в тунелях, які з’єднують Мірув та Боболіце, до цього часу захована його суттєва частина.

Eagle_Nest_Road_11

     Зовсім недалеко від Мірува в променях сонця серед серпантинів Юрської височини відкрилась Гора Зборув. Скелі висотою 462 метри притягують до себе як звичайних мандрівників, так і альпіністів. І для перших, і для других варіантів відпочинку тут більше, ніж достатньо.

Eagle_Nest_Road_17 Eagle_Nest_Road_18   Наступним пунктом в моїй подорожі став Огроджєнець в Подзамче. Споруда, що виросла на Замковій горі, по праву вважається найкращою на Шляху Орлиних Гнізд. Дехто навіть вважає, що Огроджєнець не поступається королівському Вавелю в Кракові.

Eagle_Nest_Road_29   Погода з часу відвідин Мірува та Боболіце (а це всього півгодини!) змінилась просто кардинально. З сонячного підвечір’я я потрапив буквально в снігову заметіль. Взагалі, передвеликодна субота виявилась фанастачними днем з точки зору природних примх. Сніг мінявся дощем, потім з-за хмар виходило сонце, що прогрівало все навколо, аж поки крізь його промені з неба не починав падати град. Йшов 126 день зими… :)

Eagle_Nest_Road_19 Eagle_Nest_Road_20 Eagle_Nest_Road_21   В такій завірюсі територія навколо замку виглядало особливо казково.

Eagle_Nest_Road_22 Eagle_Nest_Road_23  Поки охоронець мирно спав в своїй будці, мені та ще кільком відвідувачам замку вдалось забратись на скелі, щоб роздивитись мури замку зблизька.

Eagle_Nest_Road_24 Eagle_Nest_Road_26  Доводилось бачити досить багато різних замків, проте цього разу відчуття були зовсім нереальні. Складалось враження, що я став героєм “Гри престолів”, і от-от із-за рогу висунеться якийсь не надто приємний персонаж з мечем. :)

Eagle_Nest_Road_25 Eagle_Nest_Road_27 Eagle_Nest_Road_28  Зважаючи на історії, що гуляють довкола Огроджєнця, це і не дивно. Ходить легенда про Чорного Пса, який щоночі з’являється на мурах замку та ляскає величезним залізним ланцюгом, який волоче за собою слідом. Пес охороняє скарби, заховані в підземеллях, та є втіленням душі краківсього каштелана Станіслава Важицкєго,власника замку в XVII столітті, якого його піддані навіть уособлювали з дияволом.

Eagle_Nest_Road_32  Атмосферність замку стала в нагоді у кількох фільмах, серед яких “Помста” Анджея Вайди та документальне кіно хеві-метал групи Iron Maiden.

Eagle_Nest_Road_30 Eagle_Nest_Road_31

   До заходу сонця залишалось все менше часу, за який треба було здолати останні 50 кілометрів до королівського замку – Піскової Скелі.  Споруда зараз знаходиться на реконтрукції, а тому вхід на територію не доступний. Замок був збудований, як і решта споруд зі Шляху Орлиних Гнізд, в XIV столітті, а на даний момент в ньому знаходиться філія Музею Вавеля.

Eagle_Nest_Road_34 Eagle_Nest_Road_33  Поруч із замком  на території Ойцовського національного парку височіє 25-метрова вапнякова скеля, яку називають Мачугою Геркулеса. З польської “maczuga” перекладається як дубина, і скеля дійсно чимось схожа на цей вид зброї. На її вершині можна побачити пам’ятний хрест, який був встановлений в честь підкорення скелі в 1933 році.

Eagle_Nest_Road_36 Eagle_Nest_Road_35  Сонце вже сховалось за обрій, в лісі стемніло, а тому настав час закінчувати цю подорож. Від королівського замку в Пісковій Скалі до Кракова – всього 30 кілометрів. Загалом Шлях Орлиних Гнізд складає близько 160 кілометрів та є чудовим варіантом на одноденний маршрут із будь-якої точки південної та центральної Польщі.

Time2Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Музей геніального дивака
  Вільнюс – місто мистецтва і задоволення
  Автостопом до Гавани.Скандинавія

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.