Де ви зупиняєтесь, коли відправляєтесь в подорож? Це готель, хостел чи, може, наймана квартира? І врешті- чи не хотілось би вам зупинитись в друга чи подруги? Що б ви не відповіли на перші два питання, відповідь на третє точно буде ствердною.

   Ідея Каучсерфінгу прийшла до американця Кейсі Фентона в 1999 році, коли він летів з Бостона до Ісландії. Він надіслав близько 1500 листів до студентів місцевого університету з проханням про притулок, і йому відповіло біля 50 людей. Після повернення додому він почав розвивати ідею створення проекту, який би допоміг людям зі всього світу знаходити житло та нових знайомих під час своїх подорожей. На даний момент в проекті зареєстровано більше 3,5 мільйонів анкет людей зі всієї планети.

   Як це працює? Ви реєструєтесь на сайті Couchsurfing, заповнюючи особисті дані, адресу, вподобання тощо. Також ви додаєте опис своєї канапи (ліжка, матрацу, підлоги), одним словом місця, де б ви могли прийняти бажаючих приїхати до вашого міста. За допомогою функції верифікації ви можете підтвердити своє місце проживання, сплативши добровільний внесок мінімум в декілька доларів. Після того, як ви заплатите гроші,  через кілька тижнів вам на пошту прийде лист з кодом підтвердження і чудовими наклейками, як на холодильнику, що на фото внизу.

TriP 222

   Ще одним ступенем захисту мережі є персональна порука. Вона почалась з засновників сайту і передається лише тим людям, яких ви знаєте дуже добре. Ви ж зможете поручитись за когось тільки тоді, коли за вас поручаться хоча б тричі.

    Основним же методом обміну інформацією про людей в проекті є відгуки. Після зустрічі людини, яка вас прийняла чи приїхала до вас в гості, ви пишете про неї свої враження на стіні, які бачать всі. Таким чином, по відгуках інших людей, ви можете скласти уявлення про майбутнього знайомого.

   Для того, щоб попросити в когось про житло на сайті людині пишеться Couch Request. В цьому повідомленні ви пишете чому саме з цією людиною вам хотілось би зустрітись чи зупинитись в неї, на який період ви плануєте приїхати і трохи інформації про себе. Будьте щирими і все вийде.

   Ніколи не думав, що таке можливо, але завдяки цьому проекту люди стають набагато добріші та відкритіші. Перше питання, яке виникає у людей –  чи не боїшся ти? А відповідь дуже проста. На Каучсерфінгу не брешуть. Можливо, є поодинокі випадки, але особисто мені такі люди ще не зустрічались. Хоча за 3 роки на сайті до мене приїжджало чимало людей і я їздив не раз.

   Ніщо не може замінити живе спілкування і ніхто не розкаже про своє місто краще, ніж місцевий житель. Каучсерфінг –  це не просто організація заради безплатного житла. Це спільнота, яка служить для обміну досвідом, можливості знайти нові знайомства та друзів.

cs_friends

   Спробуйте хоча б раз і вже не зможете від цього відмовитись. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Програми про подорожі або Чи може телебачення бути корисним?
  Автостоп. 4х4: плюси та мінуси.
  Де краще зробити шенген візу?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.