“О часи, о Данiя нещасна!” (Лесь Подерев’янський, “Гамлет. Принц Датський”). З часів дії п’єси Шекспіра та рімейку Подерев’янського пройшло вже багато часу, а Данія з нещасної перетворилась в одну з найзаможніших країн Європи та, мабуть, світу. Не є виключенням і столиця Данії – Копенгаген.

13

   Рішення приїхати сюди було досить спонтанним. Спланувавши поїздку в Стокгольм, ми вибирали додатковий маршрут на декілька днів і в чесній боротьбі з Осло перемогла данська столиця :-P

   Добратись зі Швеції в Копенгаген можна через Мальме, від якого до данських берегів прокладений Ересуннський міст. Цей архітектурний гігант, довжиною майже 8 кілометрів, був побудований в 1999 році і обійшовся в 3,8 мільярда доларів США. Що цікаво, в центральному вокзалі Копенгагена розташовуються дві каси – данської та шведської залізниці (про що не всі знають), в одній з яких, данській, квитки на порядок дорожчі, ніж в іншій ;-) На фото внизу, на жаль, міст практично не видно, зате є гарні вітряки, встановлені прямо в протоці Ересунн.

14

  Копенгаген – велосипедна столиця Європи. Ба більше, якщо ви скажете данцю, що в Нідерландах велосипедів більше, він може щиро здивуватись. До прикладу, на фото зображено пристрій, який рахує кількість велосипедистів, які проїхали повз нього за день та рік. Кількість дійсно вражає.

1

   Саме тут вперше була впроваджена ідея безплатного велосипеда. Закинувши монетку в 20 данських крон, можна взяти велосипед і кататись на ньому скільки влізе, не виїжджаючи за межі центру. При поверненні його на одну з паркувальних точок, монета сама впаде назад в руки. Жаль тільки, що велосипеди ці не найзручніші. Ось до речі, карта можливого пересування на них.

 Copenhagen_CityBikes

   Якщо продовжити тему транспорту, то варто згадати унікальне явище для Данії та Нідерландів – christiania bike. Цей велосипед має попереду коляску, де можна катати дітей (а деколи і дорослих :-P ), возити великі речі чи продукти. Насправді, дуже зручно і весело.

16

   Багато людей приїжджають в Копенгаген побачити славнозвісну русалоньку, героїню казки Ганса-Хрістіана Андерсена, який, до речі, похований саме тут. Як на мене, набагато цікавіше поїхати в район сучасної архітектури, де можна пересвідчитись в тому, що не тільки колись вміли будувати красиві будівлі. Королівська бібліотека Копенгагена як ззовні, так і всередині викликає захоплення.

4

   Більшість сучасної архітектури знаходиться на острові Амагер, в східній частині міста. Серед інших тут можна побачити будівлю студентського кампусу, виконаного в дуже незвичній манері.

2

3

   Неможливо уявити Копенгаген без зміни королівської варти, що відбувається кожного дня в полудень, гавані Нюхавн, знаменитої своїми кольоровими будинками та парку атракціонів Тіволі, який принесе море задоволення відвідувачам будь-якого віку.

6

8

16

   Ще одним обов’язковим для відвідання місцем є Хрістіанія, окрема неофіційна держава в столиці Данії. Вона була створена в 1971 році в районі Хрістіансхавн, коли хіпі незаконно поселились в закинутих військових казармах. Їх неодноразово пробували звідти виселити, але врешті територія була обгороджена і встановлено свої власні правила життя громади Хрістіанії. На території цього утворення не дозволяється бігати, бо це означає, що триває поліцейська облава, заборонене насильство, зброя та важкі наркотики, хоча і легалізована та продається марихуана. Тут є своя школа, магазини та кафе. З 1995 року громада Хрістіанії платить військовому відомству податок за користування старими казармами.

12

10

11   Взагалі Копенгаген став одним з моїх найулюбленіших міст в Європі. Він дуже різний і цікавий, його можна досліджувати як пішки, так і на велосипеді. І я більш, ніж впевнений, що знову сюди повернусь. Чого і вам хочу побажати. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Одна незвичайна причина побачити Мілан
  Казахстан. Озеро Іссик та Чаринський каньйон
  Справжній рафтинг на Білому Нілі

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.