Петербург зустрів прохолодним подихом Півночі та малопривітними, заглибленими у власний внутрішній світ, поглядами людей.

   Оскільки їздили до знайомих, то проблем із пошуком житла не було. Але, якщо у вас нема такого щастя, як друзі у Петербурзі – приготуйтесь викласти кругленьку суму за готель або за оренду квартири. Нас зустріли, закинули “на хату” і випустили у місто гуляти.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_01

   Ми, звісно, одразу ж подалися у центр. На Невському проспекті неможливо навіть продихнути! Стільки людей я вже давно не бачила. Можливо, це пов’язано із тим, що ми потрапили туди саме на вихідні, але враження через це лишилось вкрай неприємне. Адже хотілось якось залишитися один  на один із цим величним містом.

   Перше, що ми зробили – пішли кататися на човнику по річках. Це було неперевершено. І, якщо ви хочете найкраще і найшвидше оглянути Петербург – цей варіант для вас. До речі, існують різні маршрути таких поїздок, тож ви можете вибрати навіть декілька. Коштує це щастя від 600 рублів. І це те, що я готова радити зробити кожному туристу у Петербурзі.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_2

   Подорож триває приблизно 50 хвилин. Ми їздили по Мойці та Фонтанці. Саме з катеру можна найкраще розгледіти найкрасивіше, що є у Петербурзі, на мою думку, храм Спаса на крові.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_3

   Походивши по вулицям можна знайти багато цікавих будинків, описаних у російській літературі. Ти ніби на мить стаєш частиною якогось твору. Наприклад, свідком злочину Раскольнікова. Найбільше у Петербурзі будівель саме жовтого кольору. І якщо здалеку вони виглядають досить привабливо, то зблизька вік дає про себе знати.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_4

   Наступного дня наша культурна програма полягала у відвіданні Музею Нонконформістського мистецтва на вул. Пушкінській 10. Це типу сквот (місцина, де нелегально живуть творчі люди) перетворений на галерею. Там є два виставкові зали: малий та великий. Вхід в обидва – 50 рублів, але нічого дуже цікавого нема.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_5

   Зате є просто купа звичайних кімнат. Полазити по ним дуже кльово. Під час нашого походу ми потрапили на фестиваль верлібру, де я зустріла хлопчика, у якого колись брала інтерв’ю про Вуличний університет по скайпу. Такий тісний світ! На вході до сквоту вас зустріне Yellow Submarine із нагадуваннями про те, що усе, що нам потрібно – любов.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_6

   Трошки пізніше ми відвідали Колонаду Ісакіївського собору. Звідти відкривається прекрасний вид. Весь Петербург в один момент, як на долоні. Але, на жаль, як і в Києві, куди не глянь – усюди ведуться якісь будівельні роботи… Вартість – 150 рублів. Стояти там можна годинами.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_7

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_8

   Оскільки часу у нас було досить мало, ми не їздили в усі “обов’язкові” екскурсії типу Петергофу, Царського села і т.д., але дізнавалися ціни. Будь-яка із поїздок коштує від 850 рублів. Я через це не дуже засмутилася, адже колись уже була у цих місцях. І саме вони залишили одні із найяскравіших вражень від минулої поїздки у Санкт-Петербург. І, якщо ви хочете побувати ще й у цих місцях, вам варто виділити на це додаткових два-три дні.

Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_9

   Взагалі, за нашими мірками жити в Росії досить дорого. Нам ледь вистачило по 7000 (~1900 грн) рублів на 2,5 дні. І це без дороги. Дорога автобусом обійшлася в 1100 грн туди і назад. Їхати майже добу. На поїзді так само по часу, але дорожче на 50% десь. (Зараз обіцяють уже Wizzair пустити. Подивимось що то буде. :-) )

   І це сума витрачених грошей  враховуючи те, що їли ми зранку і ввечері вдома. Посидіти економно і більш-менш сито у кафе коштує близько 400 рублів.  Цікавим виявилось те, що у російських Мс’Donalds  немає МакМеню. Там можна купувати тільки усе окремо, а через це і дорожче. По вул. Рубінштейна є багато маленьких кав’ярень, де готують смачні тістечка та наливають безплатно третій глінтвейн, після покупки перших двох.) Ця вулиця вважається вулицею інтелігенції, і там можна познайомитись із різними музикантами, поетами, письменниками, які увесь час п’ють. :lol:  Ну і, звісно, місто величезне і ви обов’язково стомитесь після довгих прогулянок… А тому захочете проїхатись на громадському транспорті, який  теж є не надто дешевий.Прохолодний_подих_Північної_столиці_Росії_10

   На третій день ми просто гуляли містом. Якщо бути не у самому центрі, то можна навіть насолодитися більш-менш пустими вулицями, чого мені дуже бракувало.  Неодмінно варто пройтися  вздовж Неви. Мені дуже подобаються краєвиди, які відкриваються з набережної. Безкінечно можна ходити через мости і багато фотографуватися. Але варто вдягтися тепліше. Бо навіть якщо ви приїдете влітку – не факт, що на кілька днів до вас не навідається дощ чи не доведеться гуляти у похмуру днину. А ще там дуже багато протягів: вітри продувають з усіх боків і в будь-яку частину доби.

   Загалом, вийшло на славу, але дуже мало і дуже дорого. Однозначно раджу при можливості завітати до Північної столиці Росії, адже це місто дійсно варте того, щоб там побувати хоча б раз в житті!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Мальта. Між Європою і Африкою
  Не бійтесь незнайомців!
  Дикий Атлантичний шлях

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.