Бути у Казахстані  і не завітати до Киргизької Республіки? Ні, я не міг так вдіяти, тому рішення про поїздку на вихідні до сусідньої країни було прийняте вже давно. З реалізацією влітку вирішив відкласти, адже чув від місцевих про неймовірні черги на кордоні. Влітку черги, які переважно складалися з бажаючих відпочити на відомому озері Іссик-Куль, кажуть, були не для слабких. До того ж вважається, що «таритися» на ринку у Бішкеку дуже вигідно, а тому черга на кордоні зростала автоматично.

   Отже, жовтень. Сезон туристів минув, можна вирушати у путь!

Bishkek_1 Bishkek_2

   Дорога з Алмати хороша і складає близько 2,5 годин автомобілем (2000 тенге з брата = близько 120 грн.). Є також маршрутки, але в Бішкек ми вирішили стартувати саме автівкою, а вже назад верталися маршруткою (коштує дешевше, 1300 тенге = близько 80 грн.). Перший обмін валюти було здійснено ще на казахській стороні, курс долара по відношенню до киргизьких сомів прийнятний. Готові переходити кордон.

   Кордон – це як велика чорна діра, в яку всі хочуть потрапити одночасно. Жодні вмовляння, натяки чи навіть крики прикордонників та адекватних пересічних людей не спромоглися зупинити дикий натовп. Під час нашого переходу було лише 80-90 осіб, але і тут люди хотіли хаосу, а тому штовхалися  і бігли, як шалені. Чомусь я згадав рейс WizzAir, що рушав до Тревізо з аеропорту «Київ» влітку 2012-го. Такий самий дикий натовп, що готовий був бігти до літака аж від самого терміналу.  :-) Люди… такі люди.

   Наш перехід через обидва кордони (Республіка Казахстан + Киргизька Республіка) тривав не більше 25 хвилин. На відміну від липневого переходу до Узбекистану, тут не задавали дурнуватих питань. А тому вже за 30 хвилин ми сиділи у автомобілі мешканки Бішкеку, з якою до цього познайомилися по дорозі до кордону. Грошей з нас не взяла, а просто відвезла до хостелу.

   Я бачив, що багато хто у Бішкеку юзає Couchsurfing, але цього разу ми зупинилися у хостелі. Якщо ви дивилися випуск «Орла і Решки», то знайте – ми жили там же. $36 за двомісний чудовий номер + у якості бонуса безкоштовний чай і хороші поради від адміністратора.

   Місто. Дуже радянське, дуже маленьке, але й дуже чисте. Може, через те, що якраз був День міста? Центральна частина не дуже великого населеного пункту здалася просто мініатюрною, з монументальними будинками епохи СРСР без архітектурної вибагливості.

Bishkek_3 Bishkek_4

   Сучасності Бішкеку додає стріт-арт, який траплявся ледь не на кожному кроці.

Bishkek_5 Bishkek_6

   Обійшовши основні місця Бішкеку, було прийнято рішення познайомитися з культурно-вечірньою програмою. Одне з найвідоміших місць міста  – бар «Квартира» – зустріло суботнього вечора мандрівників дуже гостинно, практично змушуючи пробути у його стінах аж до глибокої ночі. 8-)

Bishkek_7 Bishkek_8

   Другий день перебування у самому місті – то занадто. Шлях було обрано швидко, після недовгих перемовин із адміністратором хостелу. Їдемо у гори!

   Як то часто-густо буває, нові гори – то є нові емоції, враження та відчуття. Не виключенням стали відвідини і гір поблизу Бішкеку (10-12 км від міста максимум).

Bishkek_9 Bishkek_10

   Дядько-таксист трапився дуже приємний. Він теж вперше був у цій місцині (хоч і виріс у Бішкеку), тому із задоволенням пристав на пропозицію піднятися з нами трохи вгору у пошуках гарних панорам. Здається, ми знайшли те, що шукали – неймовірні гірські краєвиди!

Bishkek_11 Bishkek_12

   Гадаю, що заради тільки оцих світлин варто рушати до Бішкеку. Тим більше, що програми для двох вихідних днів у цьому місті більш ніж достатньо. До того ж, подорож виявилася доволі бюджетною (кожний з її учасників витратив приблизно $140). Єдине, куди мені кортіло потрапити і я не потрапив – це музей Михайла Фрунзе, котрий народився тут. Але у музеї було надто багато галасливих діток шостих класів.  :-) Нічого, наступного разу!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Придністров'я. Подорож до країни, якої не існує
  Кобулеті,Батумі та Урекі. Море хвилюється раз...
  Нью-Йорк за три дні

  2 коментарі(в) на даний момент.

  1. Sergey Stadnyuk коментує:

   А как Вы добирались? Какой маршрут?

  2. Anton Mykhalskyi коментує:

   Ехали из Алматы на автомобиле до границы – пеший переход – после перехода всего 3 км до самого города (есть несколько маршруток, добраться можно без проблем).

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.