Музеї є однією з невід’ємних частин будь-якої подорожі. Це можуть бути, як відкриті для всіх пам’ятки, так і закриті експозиції. Але для всіх них є незмінним те, що бажаючих побачити витвори мистецтва не стає менше. І хоча всесвітньо відомий письменник Пауло Коельйо у свої правилах для подорожей сказав, що музеїв потрібно уникати, я все-таки трохи іншої думки.

   В подорожі всього повинно бути в міру. А без знання минулого неможливе майбутнє, і саме тому відвідання музею повинно доповнювати всі інші враження від міст, через які ви подорожуєте. Головним правилом для мене є йти в музей з конкретною ціллю. Якщо ви не знаєте чого хочете, то проведете в Луврі чи Ермітажі декілька днів, так толком нічого і не побачивши.

   Ціни на відвідини музеїв різні, а знижки діють в основному для молодих людей з паспортами країн ЄС. Тому нам потрібно або платити повну вартість, або ж відвідувати музеї в ті дні, коли це не буде коштувати ані цента. Інформацією саме про такі дні я б хотів поділитись, розповідаючи про найкращі музеї Європи.

1. Лувр (Париж). Мабуть, найвідоміший музей світу на 100% вартий того, щоб в ньому побувати. Кожної першої неділі місяця та на день взяття Бастилії (14 липня) вхід до всіх експозицій Лувру безплатний. Особисто я б не радив бігти до Мони Лізи(насправді нічого особливого, і туди відразу біжать всі), а звернути увагу на колекцію єгипетських артефактів. Вона там дійсно вражає.

louvre

2. Прадо (Мадрид). Днями відкритих дверей в Прадо є 2 травня, 12 жовтня, 19 листопада та 6 грудня. Також з 18:00 до 20:00 кожного дня та з 17:00 до 20:00 в неділю відвідування музею Прадо є вільним для всіх бажаючих. Мінусом є те, що в цей час не допускають до всіх експозицій, які представлені в музеї.  Приклад черги, яка утворилась в один з таких днів, на фото нижче. prado_queue

3. Музей Рейни Софії (Мадрид). Ззовні нічим, крім прозорих ліфтів, непримітний, цей музей має одну з найкращих колекцій іспанського живопису та сучасного мистецтва. Дні вільного відвідування з понеділка по п’ятницю з 19:00 до 21:00. В суботу з 14:30 до 21:00, в неділю з 10:00 до 19:00. Днями відкритих дверей вважаються 18 квітня, 18 травня, 12 жовтня і 6 грудня.

reina_sofia_museum

4. Національна Галерея та Британський музей (Лондон). Британський музей вважається одним з найбільших в світі, а Національна Галерея містить понад 2300 полотен західноєвропейського живопису XIII — початку XX століття. Найкращі лондонські музеї мають безплатний вхід постійно(!) з 2001 року. Внаслідок такого кроку їх відвідування зросло на 70% у перший же рік акції. Зараз влада думає над тим, щоб зробити в музеях добровільну або рекомендовану оплату при бажанні відвідувача.

5. Ермітаж (Санкт-Петербург).  В перший четвер кожного місяця для всіх бажаючих безплатно відкриває двері найкращий музей Росії, якому, до речі, наступного року виповниться вже 250 років.

6. Музейний Острів (Берлін). Музейний Острів-це частина острова Шпреінзель, на якій знаходяться 5 найкращих берлінських музеїв (Музей Боде, Пергамський музей, Стара національна галерея, Старий музей та Новий музей), внесених до спадщини ЮНЕСКО.  Вхід у всі ці музеї безплатний кожного четверга з 6 до 10 години вечора.

7. Музей Пікассо (Барселона). Кожну першу неділю місця вхід до цього музею безплатний для всіх.  Також дні відкритих дверей відбуваються 12 лютого, 18 травня та 24 вересня кожного року. На фото нижче пам’ятник самому Пікассо, щоправда розташований в Мадриді, а не Барселоні.

picasso

 Музеї можна знайти на будь-який смак, а відвідання цікавої експозиції тільки додасть вашій подорожі різноманітності та вражень. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Мальта. Між Європою і Африкою
  Магія Карпатських гір
  Miyvarxar,Грузія!

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.