В великих містах тема пересування є однією з найважливіших. З кожним роком населення міст зростає, а з ним збільшується кількість автомобілів, заторів на дорогах, смогу та інших пов’язаних з цим проблем.. Тому резонно вже давно виникають дискусії про те, що таке найкращий міський транспорт.

   Звісно, вподобання у всіх людей різні: хтось любить спускатись під землю та їздити на метро, хтось віддає перевагу тролейбусам чи трамваям, а хтось користується власним авто. Об’єднує ці всі варіанти те, що людина так чи інакше вичерпує ресурси природи, потрохи знищуючи її. Проте “не треба придумувати велосипед”, щоб віднайти альтернативу для попередніх рішень, адже його придумали ще в 19 столітті. :-P

Best_city_transport_05

   Перший велосипед, який був подібний на теперішні, називався Rover (“Той, що блукає”) та був придуманий англійцем. Від часу створення велосипед широко застосовувався в роботі поштарів, медиків, військових та інших. І хоча багато хто користувався і користується ним в якості особистого засобу пересування, проте до ролі громадського транспорту він прийшов відносно недавно.

Best_city_transport_04

   В Амстердамі чи Копенгагені не проблема зустріти натовпи людей на велосипедах, адже ці два міста по праву претендують на роль двоколісних столиць Європи. На прикладі столиці Данії я описував систему безплатного користування міським велосипедом. Але в цій статті хотілось би розповісти про велосипедний бум на прикладі столиці нашого близького сусіда Польщі.

Processed with VSCOcam with m3 preset

   Світова мережа Next Bike прийшла до Варшави 1 серпня 2012 року. Наразі в столиці Польщі вже є більше 1100 велосипедів на 70 стоянках в центрі міста та околицях. Працює система дуже просто. Достатньо зареєструватись на сайті, внести на рахунок певну суму грошей (від 10 злотих) або номер кредитної карти, з якої ці гроші можуть бути списані, і все!

   Для того, щоб забрати велосипед зі стоянки, достатньо ввести свій номер телефону та ПІН-код. Якщо у вас на рахунку є хоча б 10 злотих, то ви можете винайняти від одного до чотирьох велосипедів одночасно. На роверах вказаний їх номер, послідовність дій при поверненні “залізного коня”, а також телефон служби підтримки, яка відгукнеться на ваші питання в будь-яку хвилину.

Best_city_transport_02

   Ще одним величезним плюсом такої системи є те, що повернути велосипед можна на будь-яку стоянку, навіть за умови що на ній немає вільних електрозамків. Крім того, якщо ви зареєструвались в одному місті, наприклад Варшаві, то можете скористатись зі свого аккаунту і в будь-якому іншому з 50 міст в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Латвії чи, навіть, Новій Зеландії.

   Однією з основних переваг такого прокату є його цілодобовий режим роботи. Таким чином це може бути хорошою альтернативою нічному громадському транспорту. Зручність, економія грошей, турбота про навколишнє середовище.. Про користь для власного здоров’я я взагалі промовчу. :-P

Best_city_transport_01

   Цінова політика теж доволі проста. За перші 20хв прокату ви не платите нічого, тому абсолютно безкоштовно можете повернути байк в межах цього часу. Якщо ви катаєтесь менше однієї години, то платите 1 злотий (3 гривні), якщо до 2-ох годин – ще плюс 3 злотих, наступна година – 5 злотих, всі решта по сім. Це зроблено для того, щоб винаймання ровера було динамічнішим, і більша кількість людей могла скористатись цією системою.

   Та як і в кожній справі тут можливі свої хитрощі. Якщо повернути ровер перед кінцем першої години, то відразу можна взяти інший – і це буде рахуватись як зовсім новий час. Таким чином, дві години катання обійдуться не в 4 злотих, а всього в два. Дрібниця, але приємно. :-)

     В багатьох містах містах є свої локальні системи прокату, що працюють по такому ж принципу. Наприклад, в барселонській Bicing та міланській BikeMi перші півгодини користування ровером безплатні, а далі ціна лише зростає.

Best_city_transport_06

    Загалом з кожним роком кількість велодоріжок та двоколісного транспорту в містах, що розвиваються, збільшується. Надзвичайно приємно, що до таких міст відноситься і рідний Львів. Залишається сподіватись, що ця тенденція не заглохне, як багато інших хороших починань, і в майбутньому ми зможемо насолоджуватись найкращим міським транспортом в українських містах. Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  7 питань про Гданськ
  Торунь.Подорож в королівство пряників
  Ранок в небі

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.