До того моменту, поки не постало питання про купівлю квитків на музичний фестиваль Rock Werchter, я ніколи не задумувався про відвідання такої країни, як Бельгія. Чомусь ця країна видавалась для мене надто спокійною, а може й навіть нудною. Хоча, чесно кажучи, підстав так вважати в мене не було ані найменших. Але якщо уважно подумати, то виникає логічне питання-чи може нудною бути країна, в якій виробляють більше 500 сортів пива?  :-)

   Не знаю, як у вас, а в мене відповідь на це питання однозначна. Пивоваріння в Бельгії-це ціла культура, до якої самі бельгійці ставляться дуже трепетно. Це наше пиво п’ють як мінеральну воду: гальба за гальбою, а от з бельгійським пивом такий фокус не пройде. Їхнє пиво дуже часто по міцності ближче до вина, ніж до того хмільного напою, який звикли пити ми. Бельгійці можуть просидіти за келихом пива дуже довго, смакуючи його як, скажімо, французи вино.

   Добирались в Бельгію ми з братом автостопом з Ейндховена. Машина спіймалась дуже швидко і вже за годину ми були в Антверпені. В цьому місті знаходиться один з найкрасивіших залізничних вокзалів Європи.

ant_6

TriP 041

   Також Антверпен-другий по величині після Роттердаму порт Європи. Для того, щоб не прокладати через ріку міст, в 1930-х роках збудували тунель Святої Анни довжиною пів кілометра. Він пролягає на глибині 31 метра під землею, з’єднуючи два протилежні береги Шельди. Неймовірні відчуття, особливо, спускаючись вниз на старому дерев’яному ескалаторі!

ant_4

   Саме в цьому місті ми познайомились з Іне, яка відкрила мені очі на різницю між нудним та незвичайним пивом. Як виявилось, до цього часу я знав лише банальні сорти бельгійського пива такі як Hoogarden, Stella Artois чи Leffe :-D Все найцікавіше було попереду. А поки воно не почалось, ми піднялись на дах музею MAS, для того, щоб оцінити панораму антверпенської гавані.

ant_5

   Отже про пиво. За 5 днів мною було випробувано 16 різних його сортів (не 500 звісно, але хоч якесь уявлення склалось). Воно відрізнялось смаком, міцністю, кольором та бозна-чим ще :-)  Але в результаті мені таки вдалось визначити для себе переможця. Ним стало Delirium Tremens. Як виявилось згодом, воно визнавалось найкращим у світі на пивному чемпіонаті в Чикаго 2008 року. Може вживатись і без Нутелли :-P

beer_1

   Але Антверпен був лише початковою точкою в нашому знайомстві з Бельгією. Для комфортного пересування по країні ми купили квиток GoPass10. Він включає в себе 10 будь-яких поїздок на потягах по території Бельгії, а для осіб до 26 років коштує всього 50 євро, тобто 5 євро за одну подорож. Насправді дуже комфортно, бо  перед поїздкою треба тільки заповнити дату, звідки і куди ви їдете, і не доведеться вистоювати черги в касу чи до термінала.

gopass_10

   А нас вже чекав Гент. Він відразу справляє неповторне враження. Це одне з тих міст, в яке закохуєшся з першого погляду і на все життя. Воно пронизане каналами двох річок, а середньовічна архітектура створює відчуття, що ти попав в минуле.

gent_5

Gent_3

   По Генту найкраще рухатись пішки, відстані не є дуже великі, а в місті є до чого придивитись ;-) Серед невисоких будівель добре видно вежу Беффруа. Спочатку вона будувалась, як сторожова вежа, і вважалась символом свободи міста. Але згодом стала виконувати функції міської ради Гента.

gent_4

   Також серед архітектури міста виділяється Графський замок (Gravensteen). Він був побудований в кінці XII ст. і фактично з його появою пов’язаний початок історії міста Гент.

IMG_6256

    Дорога від центру до вокзалу пролягає через неймовірно красивий великий парк. Кожного дня тут можна зустріти багато людей, які катаються на велосипедах, бігають чи просто відпочивають. Хоча, як запевняють місцеві, вночі це чи не найнебезпечніше місце в Генті.

Gent_1

Gent_2

   В центрі знаходяться сотні пабів та кафе, в яких завжди людно і гамірно. Гент, незважаючи на свій поважний вік, мабуть, найживіше та найживіше та найактивніше місто Бельгії завдяки великій кількості молоді, яка тут проживає :-P

IMG_6264

IMG_6249

   Але, попри те, що в Генті було надзвичайно добре, попереду нас чекали інші бельгійські міста, зокрема Брюгге.

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Стокгольм або Де живе Карлсон
  Трохи Південної Америки
  Акція "Нам два роки!" 16.02-01.03.2015

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.