Хто хоч раз був в Іспанії-вже ніколи не зможе її забути . Кожен регіон цієї країни переповнений особливою атмосферою, любов’ю і позитивом, які неможливо не впізнати. Волелюбна Барселона, фундаментальний Мадрид чи грайлива Севілья-напливу бажаючих відчути на собі свято життя під назвою “Іспанія” з кожним роком стає, як мінімум, не менше. Але в той же час північ країни якось оминають стороною, хоча, з мого власного досвіду, це чи не наймальовничіший її регіон.

   Баски розмовляють на єдиній в південно-західній Європі реліктовій мові, яка залишилась з до-римських часів – “зускарі”. Хоча насправді володіють нею менше 30% населення регіону. Тому якщо знаєте іспанську, англійську або мову жестів, то вас точно хтось зрозуміє  ;-) Крім того баски відомі своєю кухнею. Але вона не така багата на вишукані рецепти,як, наприклад, французька. Її основний секрет в постійному використанні лише свіжих продуктів.Баски  не консервують,не маринують і практично не смажать.  Хоча менш смачно від цього,як ви вже зрозуміли,не стає.

   Іспанська частина Басконії відкривається на сході невеликим містом Ірун тісно пов’язаним з французьким сусідом Хендайє. Достатньо відійти декілька кроків від французького вокзалу і ви вже в Іспанії.  Саме звідси і аж до Більбао прокладена баскська автономна вузькоколійка, що має назву Euskotren. Це перше must-do в країні Басків. Ніякий інший вид транспорту не дасть вам змогу насолодитись краєвидами краще за цей гібрид електрички та метро.

RstGoZZ2rGU

   Будучи в Басконії, неможливо оминути Сан-Себастьян або як його називають самі баски – Доностія. Чудове місто на березі Біскайської затоки із одним з найкращих міських пляжів Європи неодмінно примусить вас полюбити його з першого погляду.

nWEq5KtCECw    Далі дорога неодмінно приведе вас в Більбао, найбільше місто регіону. До того, як попасти туди я був настроєний скептично і виділив на нього лише 1,5 дні про що потім дуже пожалів. Більбао знаходиться в надзвичайно гарній місцевості серед гір і пронизане рікою, що за 12 км від міста впадає в Біскайську затоку. В місті знаходиться філіал одного з найвідоміших музеїв сучасного мистецтва – Гуггенхайма, а його споруда є серед кращих в стилі деконструктивізму. Музей охороняє сторожовий пес :-), що не вберігає його від великої кількості відвідувачів.

r_NINWT47EsC6ynOGkkAec   Зовсім недалеко від Більбао, всього в годині дороги на локальному транспорті, поблизу міста Бакіо знаходиться San Juan de Gastelugatxe (Сан Хуан де Гастелугаче).  Цей невеликий острів, з’єднаний з сушею лише вузьким перешийком, по праву вважається найчарівнішим місцем всієї Біскайської затоки.  На вершині його знаходиться каплиця X ст., дзвіниця якої служила для моряків сигналом про початок шторму, а святий Сан Хуан вважався покровителем всіх, хто виходив в море. Щоб піднятись на вершину потрібно подолати 237 сходинок, але побачене того варте. 3

4

2

   Останнє в списку того, що обов’язково варто побачити і відчути в країні Басків, я на жаль під час своєї поїздки дивовижним чином пропустив. Коли всі, кого ми зустріли в Більбао, рухались в Памплону, ми летіли в Мадрид:-) З 7 по 14 липня кожного року в Памплоні, столиці автономії Наварра (яка, до речі, всіляко противиться тому, щоб приєднуватись до Басконії, хоча і історично є територією проживання басків) проводиться щорічний фестиваль Сан Фермін. Він відомий своєю безперервною фієстою, а також тим, що кожного ранку на протязі цього фестивалю на вулиці Памплони випускають биків, а відчайдухи зі всіх кутків світу перевіряють свою хоробрість (а може дурість? :-P ), втікаючи від них і намагаючись уникнути травм. Адреналін вже зашкалює? Як розповідали мені знайомі, що брали участь в цьому божевіллі-таке не забудеш ніколи. Не сумніваюсь :-) А ви б спробували?

sanfermin1

sanfermin2

Фото взяті з офіційного сайту фестивалю

   Сподіваюсь, що останні фото вас не відлякають. Країна Басків варта того, щоб там побувати!  Time 2 Go! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Тур вихідного дня: Варшава
  Стамбул. Між Сходом та Заходом
  Невідома Тоскана. Монте Арджентаріо

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.