Столиця держави – то завжди головна гордість, місце, де зосереджено усю міць і силу країни. Як правило, кожна столиця хизується перед іншими своєю історією, демонструючи багатовікові традиції і навіть характер усього народу.

   І якщо, наприклад, Київ був столицею переважну частину свого існування, то Астана отримала цей почесний статус лише 1997-го року. Саме з того часу почалося масове переселення казахів до міста №1 Республіки (зокрема, сюди переїхало багато держслужбовців), а влада почала активні вливання мільйонів тисяч грошей у розбудову інфраструктури. Astana_02   Подейкують, що ідея перенести столицю з Алмати прийшла Нурсултану Абішовичу і Ко через надто близьку відстань до сусіднього Китаю. Ну не можна відчувати себе у безпеці, коли великий (дууууууже великий) сусід живе за якихось 200 кілометрів від твоєї хати. Сьогодні Алмати і далі продовжує жити зі статусом столиці, але тільки економічної.

   Сучасна назва столиці набута близько 17 років тому – у 1998-му. За перших років незалежності Казахстану місто мало назву Акмола, а у радянські часи звалося Цілиноградом. За власними спостереженнями життя так і поділило місто на дві частини: просту (радянську) зі звичними усім нам «хрущовками», стандартними дворами, поліклініками та бібліотеками, та сучасну з надмірними замахами на розкіш.

Astana_03 Astana_04

   Про радянську частину не розповідатиму – кожен може віднайти такі квартали у своєму місті. А ось сучасні будівлі варто показати.

   Важливо зауважити, що так званий новий центр побудовано за усіма правилами помпезності: великі будівлі, місцями симетрично розташовані, широкі вулиці та мінімум зайвих споруд (як-то, наприклад, кіосків із шаурмою).

Astana_05 Astana_06

   Центральною спорудою та символом усього Казахстану є Байтерек – монумент, що має цілу низку значень. В перекладі з казахської «байтерек» означає «тополя», «захисник».

Astana_07 Astana_08

   Ініціатором побудови символу став вічний президент країни, котрий присвятив цю будівлю на честь перенесення столиці з Алмати до Астани. Тут також ховаються цікавинки: по-перше, всередині споруди встановлено відтиск правої долоні президента (композиція має назву «Аяли алакан» («турботливі руки», самі розумієте, про чиї руки йдеться), а, по-друге, композицію встановлено на висоті 97 метрів (нагадаю, місто стало столицею у 97-му). І я там був, і навіть потрапив у невеличку чергу, щоб доторкнутися власною рукою до відтиску. :) До речі, майже на всіх сучасних національних купюрах зображено Байтерек.

Astana_09 Astana_10

   З висоти близько 100 метрів відкриваються гарні види на місто.

Astana_11 Astana_12

   Прогулюючись новим центром, інколи здається, що архітектор кожної будівлі зі всіх сил старався виділити її серед інших. Державні інститути влади не пасуть задніх і також облаштовані в модерних будинках.

Astana_13 Astana_14

   Без мистецтва не може прожити жодна столиця, а тому у місті декілька років тому з’явився театр. До того ж, казахи не забувають своїх пращурів. Серед них і пан Құрманғазы Сағырбайұлы, котрий був народним музикантом декілька століть тому.

Astana_15 Astana_16

   Трохи загальних порад / інформації для мандрівників, котрі планують подорож до Астани. Невеликий, але сучасний аеропорт, котрий приймає рейси з багатьох країн світу (МАУ та Air Astana залюбки доставлять сюди вас з Києва). Знаходься головні повітряні ворота країни на околиці міста, але за символічні 90 тенге (9 грн.) можна приїхати у самісінький новий центр.

   Пересування містом також рекомендую здійснювати міськими автобусами, їх кількість та розгалуження маршрутів більш, ніж нормальне. Щодо проживання, то про хостели у Астані я не чув, але кількість квартир, що здаються подобово, величезна. В середньому, однокімнатні апартаменти у сучасному домі з пральною машиною, Wi-Fi та іншими благами цивілізації коштуватимуть 9000-12000 тенге (щось в районі $50-70). Так, не дешево, але що ж ви хотіли від дорогого міста?

   З Астани можна вирушити потягами (або ж і літаками, автівками) вже по країні: наприклад, за 12 годин потягом дістатися Алмати, за 5-6 годин автобусом мандрівники доїдуть до Павлодару (кажуть, симпатичне містечко).

   Як не крути, а столиця Республіки Казахстан продовжує рости і розвиватися. Зараз йдуть активні роботи з будівництва «міста у місті» – виставкового комплексу Expo-2017. Не збираються пасти задніх і інші інфраструктурні проекти. Отже, до зустрічі у сучасній Астані!

Astana_17 Astana_18

Time2Go to Kazakhstan! Час подорожувати!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Як вибрати рюкзак для подорожей?
  Тур вихідного дня: Мінськ
  Прага. Невідома сторона Варшави

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.