Сьогоднішнім постом я розпочинаю серію публікацій про місця, в які ви навряд поїдете із туристичною місією. Насправді, у таких нетипових місцях, окрім щирих людей, є цікавинки, що ховаються поміж «хрущовок» і найпростіших архітектурних форм. Я назвав свою колонку «Випадково» і почну з нещодавньої подорожі до найбільшого міста України, що не є обласним центром.

   Моя подорож до Кривого Рогу відбулася завдяки запрошенню знайомих, котрі обіцяли (і виконали свою обіцянку) показати найгарніші місця Криворіжжя.

Кривий Рiг_1

Кривий Рiг_2

   Кривий Ріг – найдовше місто України, протяжність якого за різними даними сягає від 50 до 100 км. Відстані між трамвайними зупинками, житловими масивами – “мама дорога”, які великі. Наприклад, піший хід від центру аж до самісінького залізничного вокзалу – 1 година 40 хвилин. До прикладу, у Києві цей час вдвічі коротший.

   Центр міста не перевантажений архітектурними цікавинками. Однак укомплектований стандартною будівлею міськвиконкому (чи іншої важливої державної інституції. Вибачте, назву не запам’ятав :-) , а також найбільшим квітковим годинником у світі (приємне таке доповнення).

   У центрі Криворіжжя готують дуже смачну каву. Так-так, я можу сміливо сказати, що місцеві кав’ярні пропонують напій, що не поступається за смаком львівській каві. А в поєднанні із кремовим тістечком запашна кава дарувала кожного ранку мені приємні життєві моменти. І це враховуючи, що я не є кавоманом!

   Варто згадати, що центром Кривого (так його називають місцеві) є квартал, що знає кожний фанат клубу веселих та кмітливих! Усі ж пам’ятають, що Зеленський і його молода команда «95-й квартал» приїхали саме з Кривого Рогу?

   Трохи про пам’ятники. Мене зачепив нещодавно встановлений обеліск батькам. Здається, бронзові постаті чітко передають образ батьків, що завжди чекають на своїх дітей.

Кривий Рiг_3

Кривий Рiг_4

   Недалеко від цього монументу ще один – засновнику міста, козаку на ім’я Ріг. Місцеві кажуть, що у автора цієї ліпнини не склалося із пропорціями. Судіть самі, нормальні ці пропорції  чи не дуже.

Кривий Рiг_5

   Помиляється той, хто думає, що метрополітен є тільки в трьох містах України – Києві, Харкові та Дніпропетровську. Криворізький метрополітен теж входить до цієї поважної когорти.

   Місцевим метро не користувався, але чув власними вухами, що децибелів він створює не мало.

Кривий Рiг_6

   Місто містом, а влітку на природу дуже хочеться. Тому, взявши необхідний арсенал для приготування шашликів, було прийнято рішення їхати до Карачунів – околиці Кривого Рогу. Передати усю красу місцевого водосховища, дамби, кар’єру та водоспаду словами неможливо, тому краще дивіться світлини.

Кривий Рiг_7

Кривий Рiг_8

   Щоб спуститися до нижньої точки водоспаду, треба уявити себе людиною з клану ямакасі (що займаються паркуром :-) ).

Кривий Рiг_9

   Апогеєм відвідин цього мальовничого природного парку стала вилазка на залізничний міст. По-перше, ходити по ньому заборонено (бо небезпечно), по-друге, деякі його елементи (мова йде про дерев’яні частини) вже давно потребують заміни. Товарний потяг, що голосно повідомив про своє перебування на мосту, підвищив рівень адреналіну у моїй крові. Дякую, машиністе! ;-)

Кривий Рiг_10

Кривий Рiг_11

   У околицях міста є ще один мальовничий куточок – місцевість під назвою Кудашеве. Тут є кілька туристичних баз, на території яких можна за адекватні гроші посмажити шашлик, полежати під деревами у тиші, пострибати з пірсу у річку Інгулець або ж пограти у пляжний футбол з людьми, що відпочивають поруч. Ми зупинялися на базі, де в’їзд автомобіля коштує близько 35 гривень + по 25 гривень за кожного пасажира. А далі – гуляй та насолоджуйся хоч до вечора!

Кривий Рiг_12

   Кривий Рiг_13

   Повернувшись до міста, я швиденько пробігся кількома тихенькими вуличками Кривого Рогу і зробив ще пару-трійку світлин. Шкодую, що не сфотографував Велику китайську стіну на проспекті Миру – найдовшу житлову будівлю міста (насправді, Стіна – це навіть два будинки з величезною кількістю квартир). То ж якщо ви будете у Кривому Розі, сфотографуйте, будь ласка, її для мене.  ;-)

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Мальта. Між Європою і Африкою
  Кахетія. Люди, вино та історія
  Загублений багаж. Інструкція до дії

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.