Мар’яна Кузьма, 25 років, менеджер зовнішньоекономічної діяльності, в Делі жила протягом 10 місяців, наразі студентка турецького вузу.

7 питань про Нью Делі_00

1. Назви кафе, паби, ресторани в Нью Делі, де ти любиш проводити свій вільний час?

Як би це дико не звучало, але торгові центри чи не єдине місце, де люди спокійно проводять вільний час. Найбільші та найкращі моли в Нью Делі це Saket Select City Mall, Vasant Kunj DLF Promenade. Походи в академічний чи оперний театр, у філармонію чи прогулянки парком майже нереальний формат вихідного дня для більшості жителів.

7 питань про Нью Делі_01

2. Якими є твої улюблені (приховані) місця в Нью Делі?

Місто оживає разом з нічним життям, що є характерним для спекотних країн. Про нічне життя Делі можна розповідати багато. Особливо, з позиції іноземця, до якого відразу ж проявляється відчутно інше ставлення, захоплення та гостинність.

7 питань про Нью Делі_04

Це все я зразу відчула на собі, адже в деяких нічних клубах пару раз на тиждень вхід, їжа та алкоголь повністю безкоштовні для іноземців з 8 вечора до півночі. Серед таких закладів Cafe 27, Bromfy, Spasso, Urban Pind. Все це завдячуючи організаторам, яким потрібно відправити SMS зі своїм ім’ям, щоб скористатись такими перевагами. Звичайно, для цього треба знати місця і людей. 8-)

3. Якою є найкраща, на твою думку, традиція в місцевих жителів?

Взагалі про традиції індусів можна говорити годинами. Перша з тих, що запам’ятались -це споживання їжі руками. Не можу однозначно сказати, що це найкраща традиція, але точно дуже незвична для сприйняття. Хоча й пізніше до цього явища звикаєш. В ресторанах  і барах такого вже не побачиш, а от в родинному колі, під час обідньої перерви – це буденне явище. Цікавий звичай брати з собою на роботу ланч, що складається з декількох коробочок (одна для рису, інші для овочів, чапаті).

Цікаво було дізнатися, наскільки багато індусів є вегетаріанцями, які з покоління в покоління дотримуються своїх переконань і не здогадуються яким на смак є м’ясо.  :-)

7 питань про Нью Делі_05

Жінки в більшості носять сарі. Навіть індійський офісний костюм – це місцевий традиційний одяг (курта або сарі).

7 питань про Нью Делі_07

Весільні традиції, пишні весільні церемонії, які можуть нараховувати декілька тисяч гостей (щоб уже вся родина зібралась). Шлюб укладається по домовленості між батьками молодих. І молодь зовсім не переймається про своє майбутнє подружнє життя. Тому, як правило, в тандемі з поняттям шлюб йде повага, а не кохання. Шлюб по любові -рідкісне явище і є швидше основою для боллівудських фільмів.

7 питань про Нью Делі_000

Храми, прикрашені квітами, декоровані нічними вогниками. Тут завжди можна побачити людей, які приносять в пожертву квіти і фрукти. Вхід до храму у взутті заборонений. Тому аромати принесених в жертву плодів і квітів, а також запахи прочан справляють не надто приємне враження.

7 питань про Нью Делі_03

Також традицією можна вважати пристрасть до випрошування. І немає різниці чи це статна панянка, яка зайшла в бутік пафосного бренду чи жебраки на вулиці, які тижнями нічого не їли, чи парубок, який вимолює відповісти на його смс. Всі постійно щось випрошують! Тому торг (а в моєму розумінні, дещо агресивні переговори на рахунок цін) – неодмінна складова життя індусів.

4. Що з місцевих виробів ти б радила однозначно спробувати?

Для гурманів гострої їжі в Делі кожне місце стане привабливим. Значно важче знайти нашу рідну європейську кухню. Вона присутня, на жаль, лише в концептуальних ресторанах дорогих готелів.  Але місцеві солодощі вартують вашої уваги! Їх в Нью Делі просто неймовірна кількість, а  основою є молоко, горіхи, нуга і патока. А таких солодких манго, як в Індії, я не пробувала більше ніде!

Практична більшість промислових товарів виробляється в країні. Тому якість і ціна приємно дивують, а Китай зовсім не конкурент.

5. Коли найкращий час для відвідин Нью Делі?

Найкращий час з жовтеня по квітень, коли надворі зранку і ввечері прохолодно,а вдень тепло.

Проте є свої переваги в літньому сезоні. З квітня по вересень в Делі проходить величезна кількість pool party. Проводяться такі вечірки на територіях готелів, в приватних farm houses. Зазвичай відкриття сезону ще раз доводить гостинність місцевих жителів вільним входом, де можна поласувати делікатесами, освіжитися в басейні і до самого ранку веселитися під музику яскравих та колоритних діджеїв.

6.Що б ти рекомендувала привезти з Нью Делі в якості сувеніра чи речі на згадку про місто?

Сувеніри ручної роботи. Це можуть бути копії богів, Тадж Махалу, інших значущих речей для індусів. Також неможливо оминути солодощі, їх там просто неймовірний вибір. Якщо ж ви берете подарунок для дівчини, то однозначно варто звернути увагу на натуральну косметику індійського виробництва. ;-)

7. Які слова чи фрази варто знати у Нью Делі?

Індія – колишня колонія Великобританії. Тому знання англійської цілком вистачає, хоча знання певних фраз на мові хінді таки полегшує життя.

Namaste –  традиційне привітання, при цьому руки складаються на рівні серця. Використовується також при прощанні.

7 питань про Нью Делі_06

Sidhe bhaiya – їдьте прямо. Вживається в тих випадках, коли ви їдете на авторікші.

Загалом хочеться сказати, що Нью Делі, як і вся Індія, може як шокувати, так і зачаровувати. Але як би ви його не сприйняли в результаті, побувати там однозначно варто!

Діліться з друзями та залишайте свої думки в коментарях!
  Схожі статті:
  Зберігайте спокій і мандруйте у Варанасі!
  12 спогадів про Уганду
  Патагонія. Що взяти з собою в подорож горами?

  Залиште відгук

  Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар.